26.08.2024

Drugi zespół z wygraną, juniorzy na remis

W miniony weekend juniorzy zakończyli swoje mecze podziałem punktów, chociaż w przypadku podopiecznych Roberta Wilczyńskiego było bardzo blisko wywalczenia kompletu. Drugi zespół pewnie odniósł trzecie zwycięstwo, a zaimponował Wiktor Sawicki, który zdobył 4 bramki w meczu.

5. liga Pomorska - grupa Gdańsk I  – 3. kolejka

Arka II Gdynia - Gedania II Gdańsk 6:1 (5:0)

Bramki:  Sawicki - 4 (4', 17' karny, 37 ', 57 '), Łyszkiewicz-Dustet 22', Da Silva 36' karny -  86'

Arka II: Semmerliing (46' Lewandowski) - Bień, Kotowicz (46' Kozlowski), Azacki, Zacharewicz - da Silva (Gozdecki 60'), Adrian Łyszkiewicz-Dustet, Jurkiewicz - Sawicki (70 Stenka), Piasecki (46' Kowalski), Zieliński.

Trener Łukasz Kowalski:

Od początku do końca drużyna grała skutecznym i agresywnym wysokim pressingiem. Mimo iż do przerwy prowadziliśmy pięcioma bramkami cała druga połowa to było dążenie do kolejnych. Mimo wielu sytuacji udało się zdobyć tylko jedną. Bramka dla drużyny przeciwnej w końcówce przypadkowa.  To był jedyny strzał na bramkę ze strony drużyny Gedanii. Dużą siłą drużyny są zmiennicy i to po raz kolejny się potwierdziło. Niestety mamy tylko 5 zmian regulaminowych. Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, bo to ona pracowała dziś na dorobek Sawickiego, który zanotował 4 trafienia.

Centralna Liga Juniorów U19 –  3. kolejka

Arka Gdynia U19 - Śląsk Wrocław 3:3 (1:1)

Bramki: Kaczmarek 31', Stępień 73', Walczak 79' -  14', 58', 90' karny

Arka U19: Krzebietke - Wiśniewski, Elwart, Wereszczak, Kozoduj (68' Freiberg), Laszczyk (90' Niklasiński), Piotrowski (57' Wyszomierski), Artur Łyszkiewicz-Dustet (86' Bełz), Kaczmarek (62' Stępień), Kotow (62' Gohlike), Zakrzewski (62' Walczak)

żółte kartki: Piotrowski, Artur Łyszkiewicz - Dustet x 2, Gohlike

czerwona kartka:  Artur Łyszkiewicz - Dustet, Przemysław Pęk, Robert Wilczyński (po meczu)

Trener Robert Wilczyński:

Z każdym meczem gramy coraz lepiej. Zwycięstwo było bardzo blisko i boli utrata punktów w doliczonym czasie. Mimo, że przegrywaliśmy i goniliśmy przez prawie cały mecz, to w końcówce wyszliśmy na prowadzenie. Mieliśmy w 90 minucie sytuację na 4:2 i ona zapewne by "zamknęła" mecz. W doliczonym czasie po rzucie wolnym z połowy boiska, piłka trafiła w rękę naszego zawodnika i sędzia podyktował rzut karny po którym Śląsk wyrównał.

Centralna Liga Juniorów U17 – 3. kolejka

Arka Gdynia U17 - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (0:0)

Bramki: Pionk  79 ' - 66'

Arka U17: Siedlecki - Kaj (76' Rawlik), Kowalski, Naczk, Szymczak, Ziółkowski (46' Czernowałow), Żabiński, Urbański, Strugała (46' Pietrzak), Supiński (70' Dębski), Pionk

Trener Krzysztof Janczak:

Przez cały mecz  mieliśmy przewagę, ale niestety nie potrafiliśmy skutecznie udokumentować tej przewagi. Zawisza bardzo ambitnie grał w obronie i groźnie kontratakował. Po jednej takiej akcji  goście wyszli na prowadzenie. Wyrównaliśmy, ale pomimo przewagi do końca meczu, nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki. Szkoda, że pomimo przewagi nie udało się nam wygrać. Graliśmy zbyt wolno i chaotycznie. Zabrakło cierpliwości w budowaniu akcji i skuteczności pod bramką przeciwnika. Jesteśmy w fazie budowy zespołu i zdajemy sobie sprawę, że to wymaga trochę czasu i złapania doświadczenia gry na poziomie Centralnej Ligi Juniorów.