19.08.2024

Grała młodzież: Drugi zespół z pełną pulą

W 2 serii spotkań z wygranej mógł cieszyć się jedynie nasz drugi zespół. Podopieczni Łukasza Kowalskiego wygrali  wyjazdowe spotkanie i mają na koncie 6 punktów. Z kolei w pojedynkach jakie wyznaczył terminarz naszych drużyn juniorskich, lepszy od żółto-niebieskich w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów okazał się Lech.

5. liga Pomorska - grupa Gdańsk I  – 2. kolejka

Osiczanka Osice - Arka II Gdynia 1:3 (1:1)

Bramki: 20' karny - Adrian Łyszkiewicz - Dustet 31', Piasecki - 2 (86', 89')

Arka II: Semmerliing - Bień, Kotowicz (56' Szwajcer), Azacki, Zacharewicz - da Silva (75' Gozdecki), Adrian Łyszkiewicz - Dustet, Jurkiewicz (Stenka 89') - Sawicki (71 Piasecki), Kowalski (56' Pikulik), Gohlike.

czerwona kartka: Gohlike 48'

Trener Łukasz Kowalski:

Początek nie był udany i sami skomplikowaliśmy sobie sytuację. Najpierw był to sprokurowany rzut karny, a tuż po przerwie czerwona kartka. To nie ułatwiło nam sytuacji. Na szczęście nie zabrakło motywacji i determinacji do samego końca.  Młoda zdeterminowany drużyna chciała wygrać to spotkanie i wygrała. Do tego mieliśmy wsparcie i kolejny świetny występ doświadczonych Marcusa i Azy. Boisko bardzo dobre mimo małych rozmiarów. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka sytuacji. Najważniejsze są 3 punkty. Ważne, że w końcówce kropkę nad i postawił Piasecki. Po obronionym karnym Jurkiewicza ustalił wynik dobijając piłkę na 1:3.

Centralna Liga Juniorów U19 –  2. kolejka

Arka Gdynia U19 - Lech Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: Laszczyk 73' - 40', 47'

Arka U19: Krzebietke - Wiśniewski, Elwart, Wereszczak (86' Wierciszewski), Kozoduj (84' Freiberg), Śmigielski (46'Kotow), Wyszomierski (65' Piotrowski), Bełz (60' Artur Łyszkiewicz-Dustet), Laszczyk, Kaczmarek (82' Stępień), Walczak ( 67' Zakrzewski)

żółte kartki: Wyszomierski

Trener Robert Wilczyński:

Graliśmy z czołową drużyną U19 w Polsce. Pierwsza połowa pokazała jaką jakością dysponują goście, lecz w drugiej połowie pokazaliśmy, że stać nas na dobrą grę z takimi zespołami. Kolejny mecz zagramy u siebie ze Śląskiem i czekamy na pierwsze zwycięstwo.

Centralna Liga Juniorów U17 – 2. kolejka

Lech Poznań - Arka Gdynia U17 5:1 (1:1)

Bramki: 10', 13', 21', 88' , 90' -  Superson 28'

Arka U17: Siedlecki - Kaj (46' Rawlik), Kowalski, Naczk, Szymczak, Żabiński, Urbański (70' Ziółkowski)i, Superson (75' Kamiński), Pietrzak (70' Dębski), Strugała (46' Supiński), Jarnot (66' Czernowałow)

Trener Krzysztof Janczak:

Niestety, to nie był nasz udany wyjazd. Gospodarze szybko w ciągu 3 minut wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Nie potrafiliśmy sobie poradzić w grze obronnej i w konsekwencji straciliśmy kolejną bramkę. Dość szybko jednak bramkę zdobył Superson. W drugiej połowie Lech dalej posiadał przewagę, ale byliśmy już lepiej zorganizowani w grze obronnej i groźnie atakowaliśmy z kontry. Supiński miał trzy dogodne sytuacje do zdobycia bramki kontaktowej, ale brakowało skuteczności. Szkoda więc, że Lech w samej końcówce zdobywając jeszcze dwie bramki, przesądził o naszej wysokiej porażce.