13.08.2024

Wystartowało zaplecze: Dwie wygrane na inaugurację

Wystartowały rozgrywki, w których mamy zespoły z bezpośredniego zaplecza pierwszej drużyny. Co ciekawe w przypadku rezerw w 1 kolejce skład stworzyli w głównej mierze zawodnicy z I zespołu. To był udany debiut po powrocie do klubu Łukasza Kowalskiego, którego zadaniem jest wprowadzić po tym sezonie ponownie nasz drugi zespół poziom wyżej. W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów naszym zespołom poszło w kratkę. Juniorzy młodsi pokonali wicemistrza grupy zachodniej z ub. sezonu 3:1, a starsi bez punktów wrócili z Warszawy. Wydarzeniem niewątpliwie była bramka Marcusa - najlepszego strzelca w historii naszego klubu. Oby z jego doświadczenia czerpali i młodsi zawodnicy.

5. liga Pomorska - grupa Gdańsk I  – 1. kolejka

Arka II Gdynia - MKS Władysławowo 4:0 (3:0)

Bramki: Jurkiewicz 5', karny, Lipkowski 8', Jakubczyk 30', da Silva 51'

Arka II: Węglarz - Stolc, Azacki (46’ Hermoso), Dobrotka (65’ Adrian Łyszkiewicz-Dustet), Lipkowski (65’ Zacharewicz) - Staniszewski, Jakubczyk, Ratajczyk (65’ Bień), Gohlike (46’ da Silva), Zieliński - Jurkiewicz

Trener Łukasz Kowalski:

Do dyspozycji mieliśmy dziesięciu zawodników z 1 zespołu i mecz oraz wynik musiał wyglądać, tak jak wyglądał. Była  nasza pełna dominacja, szybki odbiór piłki, a także zaangażowanie od 1 do ostatniej minuty. Trochę momentami nadużywaliśmy indywidualnych pojedynków, dlatego też licznik stanął na 4 bramkach. Należy jednak oddać bramkarzowi rywali, że kilka razu kapitalnie interweniował. Od 65 minuty na boisku przebywało 4 młodych zawodników z kadry drugiego zespołu i trzeba przyznać, że bardzo dobrze się wkomponowali i dostosowali do poziomu kolegów z jedynki.

Centralna Liga Juniorów U19 –  1. kolejka

Escola Warszawa - Arka Gdynia U19 4:1 (1:1)

Bramki: 17', 89', 90'+1, 90'+3 - Kowalski 1'

Arka U19: Chyb - Wiśniewski (65' Freiberg), Elwart, Wereszczak, Kozoduj, Kowalski (45' Kotow, 90' Zakrzewski), Bełz (77' Śmigielski), Wyszomierski (60' Artur Łyszkiewicz-Dustet), Laszczyk, Walczak (73' Piasecki), Sawicki

żółte kartki: Wiśniewski, Kotow

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Zawsze trudno nam się grało na wyjeździe z tym rywalem, lecz strzelając jako pierwsi bramkę statystycznie wygrywaliśmy, a z pewnością nie przegrywaliśmy meczów. Kluczowy moment to jednak nasz niewykorzystany rzut karny w 86 minucie. Można było wracać do Gdyni z 1 punktem, ale tego nie uszanowaliśmy, tracąc w końcówce, aż 3 bramki. To w jaki sposób je traciliśmy to piłkarski "kryminał" i czeka nas analiza jak tego uniknąć na przyszłość. Myślę, że 5 kolejek pokaże nam na co nas stać w tegorocznych rozgrywkach.

Centralna Liga Juniorów U17 – 1. kolejka

Arka Gdynia U17 - Raków Częstochowa 3:1 (1:1)

Bramki: Żabiński 16', Strugała 50', Czernowałow 82' - 38'

Arka U17: Siedlecki - Szymczak, Naczk, Kowalski, Kaj (79' Rawlik), Żabiński (59' Ziółkowski), Urbański (75' Kamiński),  Strugała  (70' Dębski), Supiński, Superson, Pionk (70' Czerowałow)

Trener Krzysztof Janczak:

Cenne zwycięstwo na początek sezonu na pewno cieszy. Raków to bardzo dobry  i wymagający zespół. Tym bardziej doceniamy  ten udany start. Mieliśmy bardzo dobre momenty gry, ale też zdajemy sobie sprawę, że jeszcze dużo możemy poprawić  w naszej grze. Początek meczu należał do nas, ale brakował skuteczności w końcowej fazie. Do przerwy był remis, ale po rozpoczęciu drugiej części szybko ponownie wyszliśmy na prowadzenie. W samej końcówce przypieczętowaliśmy nasze zwycięstwo.