21.05.2024

Grała młodzież: Wygrana juniorów młodszych z Lechem!

Z trzech spotkań wyjazdowych nasze zespoły wróciły z tarczą z meczu w Popowie, niedaleko Wronek, gdzie znajduje się baza treningowa Akademii Lecha. tam ważne 3 punkty dla przybliżenia utrzymania zdobyli podopieczni Krzysztofa Janczaka. Zaimponowali skutecznością i na boisku czołowego zespołu ligi zdobyli 4 bramki. Ze Szczecina oraz Władysławowa pozostałe ekipy wróciły bez punktów.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 29. kolejka

MKS Władysławowo - Arka II Gdynia 4:1 (2:0)

Bramki: 28’, 45’, 48’, 82’' - Kukuruza 75'

Arka II: Semmerling – Danielewicz (60’ Kierznikowicz), Abramowicz, Górecki, Zacharewicz – Klimczuk (70’ Brodnicki), Rymaniak - Jurkiewicz, Kukuruza (80’Pikulik), Sawicki (65’ Szwajcer)- Szymański.

Trener Maciej Cieślik:

Niestety przegraliśmy zasłużenie. Dopiero w 2 połowie udało się zdobyć bramkę, ale to było za mało na gospodarzy, którzy ustalili wynik meczu w 82 minucie.

Centralna Liga Juniorów U19 –  28. kolejka

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia U19  3:1 (1:0)

Bramki: 39', 77', 89' -  Żmuda 81' k

Arka U19: Chyb - Ozimek, Elwart (79' Sikora), Wereszczak, Barbugli (79'Kozoduj), Marek (70' Kolasa), Bełz, Łyszkiewicz - Dustet (64'Piotrowski), Laszczyk (64' Stępień), Kotow (64' Gohlike), Walczak (76' Żmuda)

żółte kartki: Elwart, Łyszkiewicz - Dustet

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Szkoda tego wyniku... Podaliśmy gospodarzom "tlen" przy bramce na 1:0 po naszym błędzie. Mieliśmy swoje dogodne sytuacje do strzelenia bramki.  Myślę, że mimo porażki, można wyciągnąć pozytywy z tego meczu pod kątem przyszłego sezonu.

Centralna Liga Juniorów U17 – 29.kolejka

Lech Poznań - Arka Gdynia U17  2:4 (0:1)

Bramki:  57’, 73’ --  Piasecki 40’, Kaczmarek 53’, 66’ (k), Klockowski 87’

Arka U17:

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

W pierwszej połowie przetrwaliśmy napór gospodarzy z początkowych minut. Przewagę posiadał Lech, ale my dobrze wychodziliśmy z  kontry. Po jednej z nich  Piasecki znalazł się w sytuacji sam na sam i wyprowadził nas na prowadzenie. W drugiej połowie Lech dwa razy zdobywał bramkę kontaktową, ale w końcówce udało się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Jestem dumny z gry i postawy swojego zespołu w tym meczu. Pomimo, że fragmentami byliśmy zmuszeni do gry w obronie, to zagraliśmy bardzo zdyscyplinowani i skoncentrowani.  Kluczowe jednak był nasze kontry i ataki. Bez tego nie zdobylibyśmy aż czterech bramek z czołowy zespołem naszej ligi.