14.05.2024

Grała młodzież: Komplet zwycięstw!

To był niezwykle udany weekend dla naszych zespołów. Od seniorów po zespół juniorów młodszych zanotowaliśmy zwycięstwa, a bilans bramkowy to 12-0! Nie mamy nic przeciwko temu, aby już w kolejnym terminie ten bilans się powtórzył.

Jeśli chodzi o rozgrywki CLJ, prestiżowe zwycięstwo, nad jednym z kandydatów do mistrzostwa odnieśli podopieczni Roberta Wilczyńskiego. Wygrana w doliczonym czasie gry smakowała podwójnie.

Z kolei zespół juniorów młodszych Krzysztofa Janczaka z zimną krwią wykorzystał słabość rywali w 2 połowie i zdobył cenne 3 punkty w walce o utrzymanie.

Na koniec weekendu solidna gra i skuteczność do przerwy zapewniły wygraną drugiego zespołu. Tu także wciąż sporo kolejek i walka o utrzymanie trwa.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 28. kolejka

Arka II Gdynia - Supra Kwidzyn 3:0 (3:0)

Bramki: Lipkowski - 2 (2', 16'), Jurkiewicz 45'

Arka II: Depka - Lipkowski, Górecki, Azacki (60’ Abramowicz). Zacharewicz- Rymaniak (60' Tuliszka), Hafez (70" Kukuruza) - Predenkiewicz, Jurkiewicz (75’ Kowalski) - Szymański (75’ Brodnicki)

Trener Maciej Cieślik:

Od pierwszych minut osiągnęliśmy przewagę w grze i praktycznie gra toczyła się na połowie przeciwnika. Już w 2 minucie bramkę zdobył Lipkowski, po dośrodkowaniu Hafeza z rzutu rożnego. Kolejne dwie padły po indywidualnych akcjach ze skrzydeł. W 16 minucie piękny rajd prawym skrzydłem zakończył celnym strzałem Lipkowski, a w 45 minucie z lewej strony boiska Jurkiewicz. Po przerwie gospodarze atakowali sporadycznie, a dobrymi interwencjami popisywał się Depka. Kilkukrotnie nasze ataki dobrze bronił bramkarz Supry i żadne bramki w tej fazie gry nie padły. Dobra i konsekwentna gra całego zespołu, a zwłaszcza zdobywców bramek i aktywnego w rozegraniu Klimczuka, którzy mieli największy wpływ na przebieg meczu i poprowadziła zespół do zwycięstwa.

Centralna Liga Juniorów U19 –  27. kolejka

Arka Gdynia U19 - Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Bramki: Żmuda 90'+5'

Arka U19: Chyb - Ozimek, Elwart, Sikora, Kozoduj (71' Czarnecki), Marek (75' Żmuda), Łyszkiewicz-Dustet (80' Piotrowski), Rusnak (46' Bełz), Kotow (60' Gohlike), Laszczyk (68' Stępień), Sawicki (86'Kolasa)

żółte kartki:

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Mimo sporych absencji w składzie zespół pokazał, że potrafi powalczyć i wygrać z każdym. Obecnie nie ukrywam, że przygotowujemy się pod kolejny sezon i obserwujemy zawodników, którzy mniej grali. Nie zapominamy także o zawodnikach z drugiego zespołu, którzy nie zaprezentowali się do tej pory w dłuższym wymiarze czasowym.

Centralna Liga Juniorów U17 – 28.kolejka

Arka Gdynia U17 - Odra Opole 7:0 (1:0)

Bramki: Klockowski 2', Strugała 55', Zakrzewski 2 (63', 66' ), Piasecki 67', Trzyński 75', Śmigielski 80'

Arka U17: Derc (78' Idziaszek) - Wiśniewski (74' Matuszewski), Wierciszewski, Kowalski, Freiberg (81' Dubiela), Kaczmarek (70' Kaczmarek), Wyszomierski, Klockowski ( 70' Bień), Strugała (74' Trzyńsk),  Piasecki, Zakrzewski (67' Śmigielski)

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Zagraliśmy jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie. Byliśmy skoncentrowani i solidni w grze obronnej. Utrzymywaliśmy się przy piłce oraz budowaliśmy składne akcje. Pozwoliło to na stworzenie dużej ilości sytuacji bramkowych, co przy świetnej skuteczności  w drugiej połowie dało wysoką wygraną. Cieszy na koniec sezonu nasza dobra wzrastająca forma oraz tempo naszej gry.