24.04.2024

Grała młodzież: Cenna wygrana juniorów starszych w Lubinie

Poprzednia kolejka ligowa przyniosła cenną wygraną  w CLJ U19. Nasz zespół walczy wiec dalej o podium. O tym jak trudno gra się na boisku faworyta przekonał się zespół juniorów młodszych.  We Wrocławiu nasz zespół przegrywał minimalnie do przerwy, ale potem w II połowie Śląsk nie pozostawił złudzeń na  zdobycz punktową. Tym samym trzeba teraz skupić się na pojedynku derbowym z walczącą także o utrzymanie Lechią, do której nasz zespół traci 4 punkty. W meczu drugiego zespołu udało się odrobić straty, natomiast remis nie poprawił sytuacji podopiecznych Macieja Ciesśika w tabeli.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 25. kolejka

Arka II Gdynia - Gedania II Gdańsk 2:2 (0:1)

Bramki: Kukuruza 56’, Predenkiewicz 64’ - 13' samob., 52'

Arka II: Chudy – Lipkowski, Abramowicz, Wereszczak, Zacharewicz – Rymaniak, Predenkiewicz, Szwajcer (70 Kowalski), Brodnicki (60 Gohike) – Szymański, Kukuruza

Trener Maciej Cieślik:

Goście grali uważnie w obronie nastawiając się na kontry, natomiast nasz zespół grając w ataku pozycyjnym konstruował akcje ofensywne i w kilku sytuacjach niewiele brakowało do zdobycia gola. Niestety straciliśmy bramkę dość szybko, potrafieniu samobójczym. W drugiej połowie po jednej z kontr straciliśmy drugą bramkę. Nie podłamało to zespołu. Najpierw Kukuruza po podaniu Szymańskiego w 56 min, a po kilku minutach Predenkiewicz po indywidualnej akcji doprowadzili do remisu. Do końca meczu stworzyliśmy więcej sytuacji,  jednak nie udało się zdobyć już żadnej bramki. Mecz o przysłowiowe 6 punktów zakończył się podziałem punktów i nikogo to nie zadawala.

Centralna Liga Juniorów U19 –  24. kolejka

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia U19 0:1 (0:0)

Bramki: Jurkiewicz 48', karny

Arka U19: Depka - Ozimek, Górecki, Elwart, Barbugli, Marek (70' Laszczyk), Tuliszka, Klimczuk (83' Bełz), Kotow (65' Łyszkiewicz-Dustet), Jurkiewicz (79' Kolasa), Walczak (85' Żmuda)

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Walczymy dalej! Każdy mecz wygrany z Zagłębiem Lubin, to duże wyróżnienie  dla zawodników. Widziałem na boisku zespół "głodny" zwycięstwa . Duże uznania dla naszego bramkarza i kapitana Pawła Depki, który wybronił nam trzy sytuacje bramkowe. przeciwnika.

Centralna Liga Juniorów U17 – 25.kolejka

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia U17 7:0 (1:0)

Bramki: 20', 49', 70' (k), 71', 83' (k), 88' (k), 90' (k)

Arka U17: Derc - Wiśniewski (55' Freiberg), Wierciszewski (79' Ptach), Kowalski, Trzyński, Kaczmarek, Wyszomirski, Klockowski (60' Bień), Strugała (70' Piasecki), Małkowski (46' Pasternacki), Zakrzewski (65' Śmigielski)

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Niestety po czterech kolejnych wygranych przyszła wysoka porażka. Graliśmy z bardzo dobrym zespołem, który walczy o Mistrzostwo Polski w rozgrywkach U-17. My walczymy o utrzymanie. Pomimo, że przegrywaliśmy 2:0 do 70' minuty, to na tle takiego rywala graliśmy w miarę dobrze. O tym co stało się w  ciągu 20 minut musimy zapomnieć i skupić się na następnym meczu. Przed nami derby Trójmiasta. W sobotę o 13.30 zagramy bardzo ważny mecz z Lechią Gdańsk. Zapraszam kibiców do wsparcia naszego zespołu!