TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

12.03.2024

Arka Gdynia obchodzi Dzień Jedności Kaszubów

19 marca obchodzony jest Dzień Jedności Kaszubów. Jak co roku - i my świętujemy! Podobnie, jak przed rokiem, celebracja tego wyjątkowego czasu potrwa dłużej, niż... dzień.

Dzień Jedności Kaszubów stanowi upamiętnienie pierwszej pisemnej wzmianki o Kaszubach, która miała miejsce w bulli papieża Grzegorza IX z 19 marca 1238 roku. To bardzo ważne święto dla Gdyni i naszego regionu, z którego pochodzi wielu kibiców żółto-niebieskich. Doceniając ich codzienną obecność w życiu Arki Gdynia, chcemy pokazać istotę daty 19 marca.
 
Startujemy już teraz, a każdego kolejnego dnia będziemy częstować Was następnymi kaszubskimi smakami. Czekać Was będzie wiele niespodzianek, jak choćby możliwość zakupu dedykowanej koszulki "Kaszebe znaczi Arka" i całych zestawów kaszubskich.
 
W iście kaszubskim nastroju będziemy zmierzać do meczu z Odrą Opole, który odbędzie się na Stadionie Miejskim #wGdyni w niedzielę 17 marca o 12:40.
 
 

Ponownie zobaczymy i usłyszymy kaszubskie akcenty, a na telebimach pojawią się dedykowane grafiki. Na domowych koszulkach naszych zawodników z pewnością dostrzeżecie dedykowane kaszubskie symbole, które dodadzą wyjątkowości temu dniu. Mecz z Odrą nie będzie jedynym, na który piłkarze założą te unikatowe koszulki...
 
 
 
W naszych social media będziemy publikować specjalnie przygotowaną szatę graficzną w kolorystyce i z elementami kaszubskimi. Ponadto dostępne będą kaszubskie gadżety i akcesoria przygotowane przez Oficjalny Sklep Arki Gdynia.
 
Bądźcie z nami w tym wyjątkowym dla naszego regionu czasie!
 
*** 

19 strëmiannika fejrëjëmë Dzéń Jednotë Kaszëbów. Jak co rokù i Më chcemë swiãtowac. Jistno jak w ùszłim rokù celebrowanié tegò òsoblëwégò czasu mdze dérowac dłużi.. niżle dzéń.

Dzéń Jednotë Kaszëbów òstôł ùstanowiony na wdôr pierwszi zmiónce ò Kaszëbach, jakô bëła sparłãczonô z bùllą Papiéża Grzegòrza IX z 19 strëmiannika 1238 rokù. To je baro wôżné swiãto dlô Gdini i dłô całich Kaszëb, z jaczich pòchôdô wiele kibiców żôłto-mòdrëch. Chcemë Achtnąc jich codniowé bëcé w żëcym Arczi Gdiniô, chcemë pòkôzac wôżnosc datë 19 strëmiannika.

Sztartujemë ju terô, a kòżdégò pòstãpnégò dnia bãdzemë dzelëc sã z Wama pòsobno kaszëbsczima szmakama. Dlô Waju szëkùjemë wiele niespòdzajnosców, jak na przëmiôr mòżlëwòta kùpieniô dedikòwónëch kòszulek “Kaszëbë znaczi Arka” i całich kaszëbsczich kómpletów.

W richtich kaszëbsczim dëchù bãdzemë zgrôwac do miónków z Òdrą Òpòle, jaczé zagrajemë na Miejsczim Stadnione #wGdini w niedzelã 17 strëmiannika ò 12:40.
 
 

Jesz rôz òbaczimë i ùczëjemë kaszëbsczé szmaczi, a na telebimach mdzemë pòkazywac dedikòwóné graficzi. Na domôcëch kòszulkach naszich miónkarzów gwës òbaczita apartné kaszëbsczé merczi, chtërne bãdą dodôwac òsoblëwòsce tegò dnia. Mecz z Òdrą nie bãdze jedurym, na chtërnym miónkarze mdą grac w tëch wëjątkòwëch kòszulkach.
 
 

Na naszich social media ùzdrzita specjalno przërëchtowóny graficzny ùkłôd w naszich farwach i regionalnyma elemeńtama. Wôrt je rzec, że bãdą kaszëbsczé gadżetë i akcesoria przërëchtowóné przez òficjalny Króm Arczi Gidnô

Bãdzta z nama w tim òsoblëwim dlô naszégò regioniu czasu!Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia