04.03.2024

Młodzież wznowiła rozgrywki

W marcu do gry wróciły nasze zespoły występujące w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów: U17 i U19. W drugim przypadku było to odrobienie zaległości z 17 kolejki. W obu przypadkach wyjazdy zakończyły się zdobyciem pełnej puli. Wznowione zostały także rozgrywki 4 ligi, jednak w pojedynku rezerw w Stężycy lepsi okazali się gospodarze.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 18. kolejka

Radunia II Stężyca - Arka II Gdynia 2:1 (0:0)

Bramki: Rajski 47', Stolc 67' - Predenkiewicz 79'

Arka II: Semmerling - Predenkiewicz, Wereszczak, Bełz, Zacharewicz, Piotrowski (60' Abramowicz), Hafez (60 Żmuda), Kowalski, Brodnicki, (70' Gozdecki), Kukuruza, Turski (45' Stępień)

Trener Maciej Cieślik:

Początek meczu to lekka przewaga gospodarzy którzy lepiej radzili sobie w rozegraniu piłki, jednak nie stworzyli sytuacji bramkowych. Po 20 minutach mecz się wyrównał i to my stworzyliśmy sobie trzy sytuacje do zdobycia goli. Nieskuteczność i dobra postawa bramkarza gospodarzy nie pozwoliła jednak na zdobycie prowadzenie. Po przerwie już w 47 minucie po rzucie wolnym i uderzeniu z 20 metrów straciliśmy bramkę, a w 67 minucie padł drugi gol. Po kilku dobrych akcjach Predenkiewicza mieliśmy swoje szanse na zdobycie gola kontaktowego, jednak Kukuruza i Żmuda nie wykorzystali sytuacji. Dopiero w 79 minucie Marcel po akcji indywidualnej zdobył gola kontaktowego. Na wyrównanie nie starczyło czasu pomimo kilku szans jakie sobie stworzyliśmy.

Centralna Liga Juniorów U19 –  zaległy mecz 17. kolejka

Wisła Kraków - Arka Gdynia U19 1:4 (1:4)

Bramki: Woyna-Orlewicz 15’ - Szymański - 2 (12’ i 30’), Sawicki 28’, Staniszewski 35’

Arka U19:  Depka - Ozimek, Elwart (83' Sikora), Górecki, Barbugli (72' Czarnecki), Sawicki (76'Marek), Klimczuk (80' Kotov), Staniszewski, Jurkiewicz (70' Laszczyk), Gnabasik (60' Tuliszka), Szymański

żółte kartki: Gnabasik, Barbugli

Trener Robert Wilczyński:

Cieszymy się z wysokiego zwycięstwa. Wynik powinien być nawet bardziej okazały, lecz nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji. Musimy być bardziej skuteczni w polu karnym. Nie możemy wpaść w samo zachwyt i z każdym kolejnym meczem chcemy być coraz lepsi. Liga po zimie i zmianach trenerów w niektórych zespołach może być zaskakująca. Nasze ambicje są zawsze takie same, zająć jak najwyższe miejsce, a nawet powalczyć o medal.

Centralna Liga Juniorów U17 – 18.kolejka

FASE Szczecin - Arka Gdynia U17 0:1 (1:1)

Bramka: Małkowski 44'

Arka U17: Derc - Wiśniewski (87’ Freiberg), Mandziuk (79’ Prach), Kowalski, Trzyński, Kaczmarek, Wyszomierski, Strugała (66’ Pasternacki), Klockowski (75’ Śmigielski), Małkowski (46’ Piasecki). Zakrzewski

Trener Krzysztof Janczak:

Cieszy niezmiernie, że wygraliśmy w Szczecinie z wyżej notowanym rywalem 1:0. Mecz był wyrównany i zacięty, jednak to nasi zawodnicy wyszli z tej potyczki zwycięsko i zaliczyli dobry start na wiosnę. Zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie. Jestem zadowolony gdyż wykorzystaliśmy jedną z trzech okazji oraz nie popełniliśmy żadnego błędu w grze obronnej. Martwi kontuzja Dawida Mandziuka odniesiona w starciu z rywalem. Jesteśmy z Tobą Dawid!