TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

30.01.2024

Energa na kolejny rok z Arką Gdynia

Energa z Grupy ORLEN będzie nadal sponsorem klubu Arka Gdynia. Współpraca została przedłużona na kolejny rok. Firma z Gdańska będzie także wspierać grupy młodzieżowe w ramach Akademii Arki Gdynia. Treningi dla młodych pasjonatów sportu znajdują się na liście priorytetów, jeśli chodzi o projekty sponsoringowe Energi w obszarze sportu, zwłaszcza na terenie działalności spółki.  

Współpraca z gdyńskim klubem rozpoczęła się wraz początkiem zeszłego roku i została wówczas uroczyście zainaugurowana zbiórką krwi, która odbyła się przy Stadionie Miejskim w Gdyni. To tutaj na co dzień trenują zawodnicy klubu, a także rozgrywają swoje mecze. Życiodajnym płynem w specjalnym krwiobusie, który pojawił się tu dzięki organizatorom - Fundacji Kropelka Energii, dzielili się przede wszystkim kibice klubu.
 
 

– Przedłużenie umowy to świetna wiadomość dla wszystkich sympatyków Arki, którzy mogą być optymistami przed nową rundą obecnego sezonu, do której przystąpimy z pozycji lidera I ligi. Energa z Grupy ORLEN wspiera również nasze grupy młodzieżowe, które na co dzień rozgrywają swoje mecze w centralnych ligach juniorów, które są przyszłością tego klubu. A najzdolniejsi co roku trafiają do zespołu pierwszej drużyny – mówi Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia. – Bardzo się cieszę, że  Energa z Grupy ORLEN zdecydowała się na przedłużenie umowy z najlepszym klubem z Trójmiasta, co może świadczyć o tym, że jesteśmy postrzegani jako wiarygodny partner, który generuje wielomilionowy ekwiwalent reklamowy. Potwierdzają to specjalistyczne badania rynku – dodaje prezes.
 


W bieżącym sezonie Arka prowadzi w tabeli rozgrywkowej. Celem, który stawia sobie teraz klub, jest awans do Ekstraklasy.

– Doceniamy ciężką pracę i zaangażowanie klubu. Poprzedni rok pokazał, że zarówno zawodnicy, jak i trenerzy są zdeterminowani, aby odnosić kolejne sukcesy i piąć się coraz wyżej w tabeli – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. Komunikacji. – Będziemy nadal inwestować zarówno w działalność klubu, jak i w szkolenia młodzieży. Piłka nożna jest bardzo ważna dla mieszkańców Gdyni, którzy licznie przychodzą na mecze swoich ulubieńców, dlatego tym bardziej zależy nam, aby rozwijać tę dyscyplinę właśnie w tym mieście.

Szkolenia dla zawodniczek i zawodników


Energa jest bardzo aktywna w Gdyni, jeśli chodzi o wsparcie piłki nożnej, zwłaszcza w obszarze szkoleń młodych zawodniczek i zawodników. Oprócz wspomnianej już Akademii Arki Gdynia, koncern wspiera także piłkarki trenujące w ramach Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Checz" z Gdyni, Gdyńską Akademię Koszykówki. W styczniu rozpoczęto także współpracę ze Stowarzyszeniem Klub Sportowy „Bałtyk Gdynia Akademia Piłkarska”. Energa jest także sponsorem tytularnym drużyn seniorskich Bałtyku Gdynia, a współpraca z klubem trwa nieprzerwanie od 2017 roku.

Pozasportowa współpraca z miastem


Od czterech lat Energa Oświetlenie, spółka zależna Energi, modernizuje dla miasta infrastrukturę oświetleniową. W ramach tych działań ponad 5,5 tys. opraw sodowych zostało zastąpionych przez energooszczędne oprawy ledowe. Tego typu modernizacje pozwalają zmniejszyć zużycie prądu o ok. 50%. W mieście wymieniono także 600 wyeksploatowanych słupów oświetleniowych. Realizowane prace dotyczą również doświetlenia około 100 przejść dla pieszych. Także w Gdyni Energa Oświetlenie zamontowała swoje pierwsze innowacyjne ładowarki pojazdów elektrycznych, które umiejscowione są na słupach oświetleniowych.

Z kolei Energa Obrót, kolejna spółka z Grupy Energa, zarządza w Gdyni 12 Ogólnodostępnymi Stacjami Ładowania pojazdów elektrycznych, monitoruje prawidłowe działanie stacji, dostarcza do nich system operacyjny, odpowiada za ich konserwację, a także usuwanie ewentualnych awarii. Stacje działają w sieci ORLEN Charge.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia