TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

27.01.2024

Sprawozdanie zarządu z działalności

Prezentujemy sprawozdanie zarządu z działalności Arki Gdynia SA za okres 1 lipca 2022 - 30 czerwca 2023.

Po sezonie 2021/22,w którym od awansu do Ekstraklasy dzielił Arkę jeden punkt, nadszedł sezon 2022/23, gdy osiągnięty wynik sportowy był znacznie poniżej oczekiwań. Klub do ostatniej kolejki walczył o awans do baraży, ale ostatecznie zakończył ligowe zmagania na 8.miejscu z 48 punktami na koncie.

Mimo że ogólny poziom budżetu Spółki uległ zwiększeniu, to brak kwalifikacji nawet do baraży o Ekstraklasę przełożył się na mniejsze wpływy od sponsorów i z dni meczowych niż zakładane.

W przedstawianym sprawozdaniu warto odnotować kilka danych, które szczególnie wpływały na funkcjonowanie Klubu w tamtym okresie.

Jednym z nich są wyniki finansowe Arki Gdynia w zestawieniu z umowami promocyjnymi z miastem:


Część przychodowa Klubu w ubiegłym sezonie sięgnął 13,6 mln zł. Poniżej przedstawiamy elementy składające się na całość tej sumy.


Tu z kolei zobaczymy dokładny wykaz kosztów, jakie Arka Gdynia ponosiła w swojej działalności. Ponad połowa z nich, co jasne, spożytkowana została na pierwszy zespół.


Przyjęta strategia budowy pierwszego zespołu zakłada utrzymywanie w szerokiej kadrze zawodników wychowanych w Gdyni i w regionie oraz tych, którzy przeszli swoje szkolenie w strukturach juniorskich Spółki. W trwającym sezonie Arka może pochwalić się rekordową liczbą wychowanków:


Ogromnym sukcesem marketingowym okazała się przeprowadzona w marcu 2023 roku akcja promująca przywiązanie do regionu Kaszub poprzez wyjątkowe obchody Dnia Jedności Kaszubów, których zwieńczeniem był mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna. Podczas spotkania zawodnicy wybiegli w specjalnych czarno-żółtych koszulkach z nazwiskami w języku kaszubskim. Ponadto na kibiców czekał mecz pokazowy kaszubskiej gry „Bućka” oraz występ kaszubskiej kapeli. Warto również nadmienić, iż komunikacja w social media odbywała się dodatkowo w języku kaszubskim.


Zauważalną zmianą była zwiększona liczba punktów gastronomicznych na koronie stadionu oraz urozmaicona i bogata w nich oferta. Nowe punkty zadebiutowały 18 lutego 2023 roku podczas meczu z Wisłą Kraków - było ich łącznie 11.


Więcej w obszernym sprawozdaniu:


SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI


Z raportu dowiecie się o:

I. Sytuacji finansowej spółki, w tym:
- wysokości wynagrodzeń na tle Fortuna 1 Ligi,
- wynikach finansowych,
- strukturze budżetu,
- kosztach i przychodach.

II. Przeanalizowana została także działalność:
- sportowa,
- marketingowa,
- sprzedażowa,
- promocyjna.
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia