TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

07.01.2024

Hubert Turski wypożyczony z Pogoni

Arka Gdynia zawarła z Pogonią Szczecin umowę wypożyczenia Huberta Turskiego. Wypożyczenie obowiązywać będzie do 30 czerwca 2025 roku i zawiera opcję pierwszeństwa wykupu.

 

Urodzony 31 stycznia 2003 roku Turski, uznawany od kilku lat za utalentowanego napastnika,  to wychowanek Unii Dolice.

 

Do akademii Pogoni trafił jako 11 latek. Obok drużyn juniorskich występował także w trzecioligowych rezerwach.

 

 https://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/hubertturski02_f1ec874837b8aceb37a4809ffc7742bb.jpg

 

Do pierwszego zespołu Pogoni trafił w 2020 roku i zadebiutował w Ekstraklasie. Mając 17 lat zagrał w meczu z Zagłębiem Lubin. Ogółem ma na koncie 9 występów w Ekstraklasie. W 2021 roku zdobył złoty medal MP juniorów z Pogonią (zagrał wówczas w 6 meczach: zdobył 6 bramek i zanotował 1 asystę).

 

W sezonie 2021/22 został wypożyczony do I-ligowego Chrobrego Głogów. W jego barwach rozegrał 15 meczów, w których strzelił 1 gola i zanotował 2 asysty.

 

W lutym 2022 roku, w meczu Chrobrego z Górnikiem Polkowice doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry na ponad rok. W kwietniu 2022 roku przeszedł zabieg, a następnie rozpoczął żmudną i długą rehabilitację.

 

Do treningów wrócił w czerwcu ub. roku z zespołem rezerw. Także pojawił się dwukrotnie na boisku w rozgrywkach 3 ligi. Jesienią obecnego sezonu zagrał w drugim zespole Pogoni w 8 meczach i zdobył 5 bramek.

 

Teraz przechodzi na wyższy szczebel i podejmuje nowe wyzwanie w naszym klubie.

 

Jest reprezentantem Polski do lat 20. Występował także w kadrach do lat 15, 16, 17 i 19.

 

Hubert to bez wątpienia bardzo utalentowany i perspektywiczny zawodnik. Między innymi z tego względu zależało nam na zagwarantowaniu możliwości przeprowadzenia transferu definitywnego w przyszłości. Liczymy, że Arka będzie dla niego miejscem, w którym postawi kolejny krok w przód, rozwinie się jako zawodnik i wesprze naszą grę ofensywną. – powiedział prezes Michał Kołakowski.

 

Życzymy powodzenia i witamy na pokładzie Arki!

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia