TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

21.12.2023

E-sportowe rozgrywki INEA 1 Liga Games ruszają w styczniu!

Już 9 stycznia 2024 roku wystartują oficjalne rozgrywki 1 Ligi w grze EA SPORTS FC™ 24 - INEA 1 Liga Games. Pozwolą one wyłonić pięciu najlepszych reprezentantów klubów drugiego szczebla, którzy otrzymają szansę walki o mistrzostwo Polski z graczami PKO BP Ekstraklasa Games. Obie wirtualne ligi, prowadzone przez agencję eMinePro, tworzą tym samym spójny system wzorowany na rozgrywkach piłkarskich.

 

W e-sportowej rywalizacji 1 Ligi będą uczestniczyć wszystkie kluby biorące udział w zmaganiach drugiego szczebla rozgrywek. W styczniu osiemnastu graczy zmierzy się w czterech turniejach online rozgrywanych we wtorki i środy. Poniżej szczegółowy harmonogram:

 

1. TURNIEJ: 9-10 stycznia (stream 10.01 – środa)

2. TURNIEJ: 16-17 stycznia (stream 17.01 – środa)

3. TURNIEJ: 23-24 stycznia (stream 24.01 – środa)

4. TURNIEJ: 30-31 stycznia (stream 31.01 – środa)

 

Po wtorkowej rywalizacji w trzech 6-osobowych grupach awans z każdej z nich uzyska trzech graczy. Zawodnicy z miejsc 1-2 zapewnią sobie bezpośrednią promocję do ćwierćfinałów, a ci, którzy uplasowali się na miejscu 3., powalczą między sobą w formule “każdy z każdym”. Z tej rywalizacji powstanie mała tabela, która wyłoni pozostałych dwóch ćwierćfinalistów.

 

W środy o godzinie 18.00 dostępne będą transmisje online prowadzone na Facebooku 1 Ligi i jej klubów oraz na kanałach PZPNeFutbol na Twitchu, YouTube i Facebooku. Tego dnia toczyć się już będzie walka w fazie pucharowej z udziałem ośmiu graczy. Streamowane będą cztery mecze – jeden ćwierćfinał, dwa półfinały oraz finał.

 

Zwycięzca każdego turnieju zdobędzie 20 punktów do ogólnej klasyfikacji, która po zakończeniu rozgrywek wyłoni dwóch zawodników z awansem do kwietniowych finałów PKO BP Ekstraklasa Games. Trzech kolejnych o finały walczyć będzie jeszcze w barażach oficjalnych mistrzostw Polski. W przypadku równej liczby punktów gracze stoczą dodatkowy mecz decydujący o awansie.

 

Poniżej pełna punktacja turniejów INEA 1 Liga Games:

 

  • ZWYCIĘZCA 20 pkt
  • DRUGIE MIEJSCE 13 pkt
  • TRZECIE MIEJSCE 10 pkt
  • CZWARTE MIEJSCE 9 pkt
  • ĆWIERĆFINAŁ 7 pkt
  • LUCKY LOSER 5 pkt
  • 4. MIEJSCE W GRUPIE 4 pkt
  • 5-6. MIEJSCE W
  • GRUPIE 0 pkt

 

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest INEA – dostawca najchętniej polecanego Internetu w Polsce, a także usług telewizyjnych i telefonicznych. Wstępem do rozgrywek były zawody w formule offline, które odbyły się 6 grudnia w Łęcznej. Turniej ten skierowany był do uczestników mikołajkowej imprezy organizowanej przez klub Górnik Łęczna, a najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez INEA.

 

Wirtualne turnieje 1 Ligi organizowane są przy ścisłej współpracy z wydawcą gry EA SPORTS FC™ 24 oraz z PKO BP Ekstraklasa Games, tworząc tym samym wyjątkowy w skali Europy e-sportowy system rozgrywek piłkarskich. Oba projekty realizowane są w całości przez agencję interaktywną eMinePro, która przejęła obsługę wirtualnych lig dla dwóch organizacji prowadzących najwyższe szczeble rozgrywkowe w Polsce.

 

 

Zmagania klubów będzie można oglądać online na kanałach Polskiej Ligi Esportowej na platformach Twitch (www.twitch.tv/ple_gg) oraz YouTube (https://bit.ly/1LigaPLECupYT).

 

Relacja z wydarzenia będzie również prowadzona w mediach społecznościowych Polskiej Ligi Esportowej - platforma X:  (twitter.com/PLEleague) i Facebook (facebook.com/PolskaLigaEsportowa).

 

Reprezentantom Arki Gdynia eSports życzymy powodzenia!

  

 

Zapraszamy do śledzenia sekcji Arka Gdynia Esports:

 

 

Facebook.com/ArkaeSports


Twitter.com/Arka_eSports 

 


 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia