30.05.2023

Grała młodzież: Pewne zwycięstwa w 4. lidze i na koniec rozgrywek CLJ U17

Dwa zwycięstwa odniosła gdyńska młodzież w ubiegłotygodniowych potyczkach. Grad bramek zdobyły zespoły rezerw i juniorów młodszych grających w Centralnej Lidze Juniorów U17.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 33. kolejka

Arka II Gdynia –  Czarni Pruszcz Gdański 6:0 (4:0)

Bramki:
Kukuruza 2’, Marcus da Silva 2 (24’ (k.), 80’), Rymaniak 2 (38’, 65’), Skręta 40’

Arka II: Molenda – Tomal, Camara, Rymaniak (65’ Branicki), Skręta (60’ Rusnak) – Schwartzman (70’ Jaroń), Bednarski) – Hebel (70’ Pyrek), Markus, Żebrowski – Kukuruza (70’ Tuliszka)

Spotkanie z Czarnymi pokazało zdecydowaną przewagę żółto-niebieskich w grze oraz umiejętnościach. Nasz zespół czterokrotnie w pierwszej połowie potwierdził ten fakt zdobyciem bramek. Ich autorami byli Kukuruza, Marcus da Silva, Rymaniak oraz Skręta. Pierwszy gol padł już na same otwarcie. W 2 min. do sieci trafił Kukuruza, co ustawiło mecz. W 24 min. autor pierwszego trafienia został faulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił da Silva. Dwa kolejne trafienia padły łupem Rymaniaka oraz Skręty po strzałach głową. Ze stałych fragmentów gry dogrywał Marcus. Jeszcze w pierwszej części gry szanse na zdobycie goli mieli także Żebrowski, Bednarski i znów Marcus, jednak ich strzały wybronił bramkarz.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a swoje kolejne gole zdobyli Rymaniak oraz Marcus. W 65 min. pierwszy z nich minął 4 obrońców i strzelił w samo okienko, zaś w 80 min. Marcus ustalił wynik po podaniu Żebrowskiego.

Do końca sezonu pozostało 5 kolejek. Najbliższym rywalem Arki na wyjeździe będzie Gryf Słupsk.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

– Pewne trzy punkty i dobra gra przybliżają nasz zespół do postawionych celów. Do końca pozostało nam 5 kolejek i za jeden z nich stawiamy sobie poprawę bilansu punktowego i bramkowego. Na dzisiaj to 49 pkt, na które złożyło się 15 zwycięstw, 4 remisy i 14 przegranych, a bilans bramkowy wynosi obecnie 82-62.

Centralna Liga Juniorów U19 – 28. kolejka

Arka Gdynia U19 – Zagłębie Lubin 1:3 (1:1)

Bramki: Marek 3’ – Starosta 20’, Kubacki 60’, Sygieniewicz 67’

Arka U19: Gołoś – Jasiński (85' Siekierski), Górecki, Mikulski (76' Nawrocki), Capar, Predenkiewicz, Romanik (73' Galiński), Zieliński (80' Klimczuk), Marek (65' Jurkiewicz), Gnabasik (62' Łyszkiewicz-Dustet), Abbott (58' Kukuruza)

Spotkanie świetnie rozpoczęli podopieczni Roberta Wilczyńskiego. Już w 3 min. spotkania Predenkiewicz dośrodkował lewą nogą w pole karne, a Marek strzałem głową dał naszemu zespołowi prowadzenie. Goście wyrównali w 20 min. Podanie z prawej strony trafiło do niepilnowanego Starosty, który uderzeniem z 5 m pokonał Gołosia. Do końca pierwszej połowy wynik nie zmienił się.

W 3 min. drugiej połowy idealne wejście prawą stroną Predenkiewicza zakończyło zbyt mocne podanie do Gnabasika, który nie miał szans uderzenia z bliskiej odległości. W 55 min. idealne podanie Mikulskiego trafiło do Zielińskiego, który z 16 m uderzył nad poprzeczką. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 60 min. Po podaniu z bocznej strefy niefortunnie interweniował Jasiński naciskany przez napastnika, co dało rywalom prowadzenie. W 68 min. po dośrodkowaniu z lewej strony, interwencji Gołosia na 5 m i uderzeniu głową Sygieniewicza, Kukuruza wybijał piłkę z linii, lecz arbiter uznał, że futbolówka zdążyła ją przekroczyć pełnym obwodem i uznał trafienie. Do końca meczu, mimo kilku okazji, wynikł nie uległ już dalszej zmianie.

Ostatnie spotkanie tego roku żółto-niebiescy zagrają na wyjeździe. 3 czerwca o 12.00 zmierzą się z Cracovią.

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

– Statystyki pokazywały, że gdy strzelamy bramki jako pierwsi, to meczu nie przegrywamy, szczególnie w Gdyni. Szkoda wyniku, gdyż zagraliśmy dobry mecz i zasłużyliśmy przynajmniej na jeden punkt. Grę na własnym stadionie w tym sezonie kończymy porażką. Możemy jednak być dumni z tego zespołu, nie zawiedli w całym sezonie. Szczególne podziękowania dla Mańka, który robił nam szczegółowe statystyki. Dzięki!

***

Centralna Liga Juniorów U17 – 29. kolejka

Arka Gdynia U17 – Zawisza Bydgoszcz 5:2 (3:0)

Bramki: Kolasa 9', Sawicki 20', Laszczyk 23', Stepień 87', Piotrowski 90' – 53’, 86'

Arka U17: Chyb (46' Lewandowski) – Ozimek, Elwart (46' Piotrowski), Wereshchak, Kozoduj (75' Barbugli), Bełz, Łyszkiewicz-Dustet (70' Gozdecki), Raczyński (85' Kotowicz), Laszczyk (46' Stępień), Kolasa  70' Kowalski), Sawicki (75' Stenka)

W ostatniej ligowej kolejce Centralnej Ligi Juniorów Arka pokonała Zawiszę Bydgoszcz 5:2. W pierwszej połowie podopieczni Krzysztofa Janczaka posiadali dużą przewagę i stworzyli sobie co najmniej kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Ich efektem były trzy zdobyte przez żółto-niebieskich bramki, wszystkie po akcjach z gry. W 9 min. na liście strzelców zameldował się Kolasa. W 20 min. podwyższył Sawicki, a trzeciego gola w 23 min. zdobył Laszczyk.

Po przerwie nasi piłkarze nie zatrzymali się, lecz dalej stwarzali kolejne sytuacje. Brakowało jednak skuteczności, co skrzętnie wykorzystali goście, którzy zdobyli pierwszego gola w 53 min., by potem w 86 min. po rzucie wolnym zdobyć bramkę kontaktową. Końcówka należała jednak do Arki, która błyskawicznie odpowiedziała trafieniem w 87 min., by w 90 min. ustalić wynik końcowy na 5:2.

Tym samym Arkowcy zakończyli kolejny sezon zmagań w Centralnej Lidze Juniorów U17. W 30 spotkaniach zdobyli 32 punkty, na które złożyło się 9 zwycięstw, 5 remisów i 16 przegranych, co ostatecznie dało naszym piłkarzom 11. pozycję. Bilans bramkowy wyniósł 50-74.

Trener Krzysztof Janczak:

Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, niestety w drugiej przez chwilę zabrakło nam koncentracji lub wystąpiło zbytnie rozluźnienie, które na tym poziomie nie powinno się zdarzyć. Zmarnowaliśmy kilka stuprocentowych sytuacji i daliśmy sobie strzelić dwie bramki. W tym roku w 13 kolejkach zdobyliśmy 18 punktów z bilansem 5 wygranych i 3 remisów oraz 5 porażek.