27.03.2023

Raport: Grała młodzież

Dwa zwycięstwa odniosła w miniony weekend nasza młodzież. Szczęśliwie zakończyły się mecze w Gdyni, zaś wyjazd do Poznania nie przyniósł żółto-niebieskim punktów.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 23. kolejka

Arka II Gdynia – Wierzyca Pelplin 3:1 (0:0)

Bramki:
Kukuruza 55’, Marcus da Silva 70’, Krause 81’ – 69’

Arka II: Krzepisz – Camara, Rymaniak, Schwartzman (75’ Siekierski), Tomal – Purzycki, Bednarski – Stępień, Marcus, Krause (75’ Pyrek) – Kukuruza (80’ Pieńczykowski)

Korzystając z przerwy w rozgrywkach I ligi w składzie zespołu trenera Macieja Cieślika pojawili się zawodnicy z kadry I zespołu. W pierwszej części gry przewaga w posiadaniu piłki należała do naszej drużyny. Rywale skutecznie jednak bronili się i odpierali ataki żółto-niebieskich. Szczęścia próbowali m.in. Marcus, Kukuruza i Stępień, jednak ich próby były blokowane lub niecelne. Rywale starali się szukać swoich szans po kontrach i stałych fragmentach gry.

Po przerwie podopieczni Macieja Cieślika zintensyfikowali swoje działania i byli już bardziej skuteczni. W 55 min. wynik otworzył Kukuruza po dośrodkowaniu ze skrzydła Krause. Rywalom po przypadkowym rykoszecie udało się zdobyć bramkę wyrównującą, jednak już minutę później Marcus z bliska wykończył akcję skrzydłem Tomala i Arka ponownie była na prowadzeniu. Ostatni gol był efektem efekt przygniatającej przewagi, jaką nasz zespół osiągnął w ostatnich 15 minutach. Akcję Stępnia wykończył strzałem z 11 metrów Krause.

Arkowcy zajmują 9. miejsce w tabeli. W kolejnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

– Kontrola przebiegu wydarzeń i ofensywna gra przez 90 minut dała naszej drużynie zwycięstwo i bardzo istotne trzy punkty. Ważne było szczególnie wsparcie zawodników z pierwszej drużyny, co pozwoliło naszym młodym piłkarzom rozegrać dobre zawody.

Centralna Liga Juniorów U19 – 20. kolejka

Arka Gdynia U19 – Śląsk Wrocław 3:2 (2:1)

Bramki: Szymański 14' (k.), Abbott 45', Predenkiewicz 65' – Bednarczyk 8', Matuszewski 46'

Arka U19: Gołoś – Jasiński (67' Marek), Górecki, Nawrocki, Mikulski, Predenkiewicz, Zieliński, Babś (77' Jurkiewicz), Romanik, Abbott (83' Galiński), Szymański

To było bardzo ważne spotkanie dla obydwu zespołów, gdyż w przypadku ewentualnego zwycięstwa topniałaby pięciopunktowa dystans przewaga Arki.

Rywale byli zdeterminowani i szybko objęli prowadzenie. W 8 min. po uderzeniu z ostrego kąta Gołoś sparował futbolówkę na poprzeczkę, ale głową dobił ją Bednarczyk. Arkowcy nie zwieszali głów – sześć minut później dryblujący w polu karnym Babś został zatrzymany nieprzepisowo. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Szymański, który skutecznie wykorzystał okazję.

W 19 min. znów groźnie zaatakowali goście, których napastnik minął już naszego bramkarza, lecz nie trafił z ostrego kąta. Mecz był otwarty i nie brakowało dobrych okazji z obydwu stron. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem Predenkiewicz wygrał pojedynek jeden na jeden z lewej strony, zagrał piłkę w pole karne, gdzie czekał niezawodny Zak Abbott.

Gościom udało się jednak ponownie wyrównać tuż po wznowieniu gry po błędzie w rozegraniu piłki z 5 metra. Ostatnie słowo należało jednak tego dnia na szczęście do Arki. Podopieczni Roberta Wilczyńskiego w 65 min. wyszli ponownie na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Akcję otworzyło prostopadłe podanie Babsia do Predenkiewicza, który z lewej strony wyszedł sam na sam z bramkarzem i skierował piłkę do siatki ładnym uderzenie po ziemi.

Arkowcy awansowali na 6. miejsce w tabeli. Ich kolejnym rywalem będzie zajmująca jedno miejsce wyżej Korona Kielce.

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

– Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty , które pozwalają myśleć o czołówce tabeli. Ta runda będzie niesamowicie ciekawa. Nikt nie zamierza spaść z prestiżowej ligi i nie odda lekką ręką choćby jednego punktu.

***

Centralna Liga Juniorów U17 – 21 kolejka

Lech Poznań – Arka Gdynia U17 3:1 (3:0)

Bramki: 17', 18, 20' – 86' Piotrowski

Arka II: Lewandowski – Piotrowski, Elwart (80' Król), Wereschuk, Barugli (60' Kozoduj), Bełz, Łyszkiewicz-Dustet (60' Gozdecki), Laszczyk, Kowalski (46' Parulski), Gohlike (30' Raczyński), Sawicki (70' Stenka)

Nie powiodła się wyprawa podopiecznych Krzysztofa Janczaka do Poznania. Pierwszy kwadrans gry wyglądał obiecująco – Lech starał się budować ataki, ale nasi piłkarze agresywną grą skutecznie przeciwstawiali się rywalom, odbierali piłkę i wyprowadzali kontry. W tym czasie Arka stworzyła sobie kilka sytuacji i w 2-3 przypadkach zabrakło jej dokładnego ostatniego podania, aby uzyskać stuprocentową sytuację i wyjść na prowadzenie.

Na początku drugiego kwadransa gry nastąpiło prawdziwe trzęsienie ziemi. Od 17 do 20 min. gospodarze zdobyli trzy gole i w zasadzie rozstrzygnęli losy spotkania. Do końca pierwszej odsłony Lech kontynuował groźne ataki, a żółto-niebiescy starali się otrząsnąć i wrócić do swojego rytmu gry.

Po przerwie podopieczni Krzysztofa Janczaka pokazali futbol, jaki prezentowali na początku spotkania. Lech mimo przewagi nie stworzył sobie już okazji, zaś Arkowcy wypracowali sobie 3-4 dobre sytuacje bramkowe. Swoje okazje mieli Raczyński, Parulski i Laszczyk, jednak dopiero w 86 min. Piotrowski precyzyjnym strzałem z 16 metrów zdobył honorową, jak się później okazało bramkę.

Po dwóch wyjazdach Arkowcy wracają do domu. Ich kolejnym rywalem będzie ostatni w tabeli Chemik Bydgoszcz.

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

– Mecz trwa 90 minut plus to, co doliczy sędzia. Jeśli chcemy wygrywać, to nie mogą nam się zdarzać takie przestoje i brak koncentracji, jakie zaliczyliśmy przez 4 minuty.