TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

16.01.2023

Kibicu, WeźWspieraj!

Pierwsza Liga Piłkarska wraz z naukowcami z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz psychologami sportowymi przygotowała cykl działań i materiałów edukacyjnych podejmujących problematykę hejtu w języku środowiska piłkarskiego.

 

W ramach inicjatywy kluby oraz liga będą zachęcać kibiców do pozytywnej komunikacji w Internecie i na stadionach pod hasłem #WeźWspieraj.

 

Fortuna 1 Liga aktywnie angażuje się w działania prospołeczne, czego wyrazem jest również najnowsza kampania. #WeźWspieraj to szereg działań edukacyjnych realizowanych przy wsparciu wszystkich klubów uczestniczących w rozgrywkach, które promować będą właściwe postawy na boisku, na trybunach i w Internecie.

 

- Osiemnaście pierwszoligowych zespołów stanowi ważny element tożsamości dla lokalnych społeczności, dlatego ich głos może i powinien być słyszalny. Zagrajmy razem fair play i wspierajmy, okazując innym szacunek zarówno w życiu realnym, jak i wirtualnym – powiedział Marcin Janicki, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

 

Działania podjęte przez ligę i partnerów będą prowadzone dwutorowo poprzez edukację kibiców oraz stworzenie dla klubów kompleksowego dokumentu w zakresie rad i dobrych praktyk od strony prawnej i psychologicznej. Część medioznawczo - prawną opracowali naukowcy reprezentujący Uniwersytet Warszawski dr hab. Monika Kaczmarek-Śliwińska, dr hab. Michał Zaremba oraz prof. Radosław Pawelec.

 

- Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, podobnie jak cały Uniwersytet Warszawski, uczestniczy w wielu działaniach, których celem jest dobro społeczne, bezpieczeństwo i budowanie relacji opartych na szacunku i zrozumieniu. Doskonale wpisuje się w to kampania pierwszoligowa #WeźWspieraj przeciwdziałająca hejtowi. Jako dawny piłkarz, a dziś miłośnik tego sportu, doskonale rozumiem związane z nim emocje, ale też potrzebę wsparcia towarzyszącą każdemu zawodnikowi – zaznaczył dziekan WDIB Janusz Adamowski.

 

W akcję włączyli się również psychologowie współpracujący z pierwszoligowymi klubami Bartosz Zawidzki oraz Marcin Kwiatkowski, którzy aktywnie wsparli ligowe działania na wielu poziomach.

 

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia