07.12.2022

Sparing nr 1: Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 3:1

W środę na Narodowym Stadionie Rugby nasz zespół rozegrał pierwszy mecz kontrolny podczas rozpoczętego I etapu przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2022/23. Rywalem była drugoligowa Olimpia Elbląg. Mecz zakończył się zwycięstwem żółto-niebieskich 3:1.

Zima 2022/23 sparing nr 1:

Arka Gdynia – Olimpia Elbląg 3:1 (0:0)

Bramki: Kuzimski 2 - (58' karny, 65'), Dobrotka 70' - zaw. testowany 49'

Arka (1. połowa): Kajzer (30' Krzepisz) - Tomal, Marcjanik, Stolc, Rymaniak - Purzycki, Bednarski - Żebrowski, Adamczyk, Haydary - Czubak.

Arka (2. połowa): Krzepisz (60' Molenda) - Nawrocki, Dobrotka - Stępień, Gol, Milewski, Przyborowski - Skóra, Aleman, da Silva - Kuzimski.

W pierwszym okresie przygotowań po wznowieniu treningów zaplanowano dwa sparingi. To dla trenera Hermesa okazja do pierwszej obserwacji i analizy, która potem posłuży do ewentualnych korekt i doskonalenia elementów podczas przygotowań do rundy wiosennej.

Sam trener podkreślał w naszym materiale, że jest zadowolony z pierwszych dni pracy z zespołem. To oczywiście jednak dopiero początek i dzisiaj mieliśmy pierwszą próbę realizacji wskazówek i założeń naszego szkoleniowca w warunkach sparingu.

Kadrę podzielono na dwa zespoły. W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się bramek. Olimpia ambitnie rozpoczęła spotkanie starając się prowadzić grę i zaskoczyć naszego bramkarza. W jednej z akcji groźne uderzenie na bramkę Daniela Kajzera świetnie zablokował Przemysław Stolc.

W miarę upływu czasu Arka zaczęła przeważać i prowadzić grę. Miała kilka stałych fragmentów gry po których nie było jednak klarownych sytuacji. Najlepsza to prostopadłe podanie Mateusza Żebrowskiego do Karola Czubaka, który znalazł się w doskonałej sytuacji, ale jego strzał został także zablokowany przez obrońcę.

Po zmianie składów i stron 2 połowa rozpoczęła się niestety stratą gola. W 58 min z rzutu karnego wyrównał Mateusz Kuzimski. Wcześniej Kacper Skóra przejął piłkę rozgrywaną przez obrońców i wpadł z nią w pole karne, gdzie został sfaulowany.

Mateusz w 65 minucie zdobył drugą bramkę po znakomitym prostopadłym podaniu od Janusza Gola. 3 minuty później po kolejnym podaniu od Gola, rezultat podwyższyć mógł Skóra, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem Olimpii. Udało się to chwilę później Martinowi Dobrotce, który uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce rywali po centrze Skóry z rzutu rożnego.

W 80 min. swoją szansę miał Christian Aleman. Uderzył jednak niecelnie z około 12 metrów po akcji i podaniu od Mateusza Stępnia. Do końca nie padła już bramka i pierwszy sparing Arkowcy wygrali 3:1.