23.05.2022

Młoda Arka: Zespół U18 utrzymuje pozycję lidera!

Nasi juniorzy starsi wygrali 3:0 z Polonią Warszawa i na kolejkę przed końcem są liderem CLJ U18. W ostatniej kolejce podopieczni Roberta Wilczyńskiego  zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Lubin i to spotkanie zadecyduje o tytule mistrzowskim. Komplet punktów zgarnęli też juniorzy młodsi w lidze wojewódzkiej.

Centralna Liga Juniorów U18 - 29. kolejka

Arka Gdynia - MKS Polonia Warszawa 3:0 (3:0)

Bramki: Soboczyński 2', Tomal 22', Galiński 35' k.

Arka: Gołoś - Tomal, Tandecki, Mikulski, Lipkowski, Predenkiewicz (71' Krause), Zieliński (87' Romanik) Galiński, Soboczyński (71' K.Staniszewski), Babś (61' Łyszkiewicz-Dustet), Kroczyński (61' Szymański)

Przedostatni mecz sezonu ułożył się dla Arki fantastycznie. Już w 2 min. bramkarz Filip Gołoś zagrał do Predenkiewicza, który wykonał rajd do środka boiska, podał do Soboczyńskiego, a ten strzałem prawą nogą nie dał szans bramkarzowi. Kolejna dobra sytuacja miała miejsce w 9 min., gdy Predenkiewicz przejął piłkę po rzucie rożnym, przebiegł 70 metrów, a po jego podaniu Soboczyński z z 11 metrów trafił w bramkarza. W 19 min. Soboczyński uderzył niecelnie głową, a ponownie zagrywającym był Predenkiewicz.

W 22 min. było 2:0 dla Arki. Tomal przejął piłkę na środku boiska, "popędził" na bramkę rywali, zagrał "klepkę" z Kroczyńskim i skutecznie uderzył po długim rogu. Arka nadal atakowała - w 26 min. Soboczyński przeprowadził indywidualną akcję, ograł kilku obrońców, lecz strzelił minimalnie obok bramki. W 34 min. ten sam zawodnik znalazł się w polu karnym i wydawało się, że był nieprzepisowo zatrzymywany. Do piłki dobiegł jednak Babś i po faulu na nim sędzia użył gwizdka. Rzut karny pewnie wykorzystał Galiński. Jeszcze przed przerwą minimalnie niecelnie uderzył Predenkiewicz, a po kolejnej pięknej akcji bliski szczęścia był Soboczyński. Do przerwy Arka prowadziła 3:0, a wynik powinien być zdecydowanie wyższy.

W 68 min. Polonia miała najlepszą okazję do zdobycia bramki, gdy jeden z zawodników uderzał z 5 metrów. Świetnie spisał się jednak Gołoś, który w nieprawdopodobny sposób obronił nogą ten strzał. W odpowiedzi z rzutu wolnego w 75 min. strzelał Zieliński, ale bramkarz odbił lecącą w okolice "okienka" piłkę. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Arka zasłużenie sięgnęła po 3 punkty. Tym samym podopieczni trenera Wilczyńskiego zapewnili już sobie przynajmniej 2. miejsce w CLJ i srebrne medale. W ostatniej kolejce zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Lubin i to spotkanie zadecyduje o tytule mistrzowskim.

TABELA

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - Grupa Mistrzowska - 6. kolejka

Jaguar Gdańsk - Arka II Gdynia 5:0 (2:0)

Bramki: Deleu 24', Gaszka 38', Czychowski 60', Mikołajewski 75', Zalov 90'

Arka: Otczenaszenko - Nawrocki, Mirończuk, Skręta - Parulski, Trzepałko (60’ Własny), Pieńczykowski (70’ Trela), Puścikowski (70’ Jasiński) - Skóra, Abbott (70’ Klimczuk), Rusnak

Do meczu z wiceliderem 4. ligi Arka przystąpiła osłabiona brakiem 4 podstawowych zawodników: Przyborowskiego, Faltyńskiego, Zamarripy i Żubera, co nie pozwoliło skutecznie przeciwstawić się gospodarzom. Bardziej doświadczony zespół z Deleu i Pietrowskim w składzie dominował przez cały mecz i tworzył sytuacje do zdobycia bramek. W wielu przypadkach dobra gra obronna Arki nie pozwalała strzelić gola przeciwnikowi, jednak w pierwszej połowie do siatki trafili Deleu po uderzeniu z 25 metrów i Gaszka po akcji indywidualnej. Po przerwie Czychowski i Mikołajewski zdobyli kolejne bramki, a w 90 minucie wynik na 5:0 ustalił Zalov. Nasza drużyna jedynie po stałych fragmentach miała nieliczne sytuacje, jednak żadna z nich nie przyniosła efektu.

Jak podsumował trener Cieślik, żółto-niebiescy nie byli w stanie zagrozić rywalom, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo. Tydzień temu, w meczu z Gedanią, Arka dorównywała przeciwnikowi, lecz z Jaguarem, przez duże braki kadrowe, nie była w stanie prowadzić równorzędnej gry. Warto odnotować kolejne debiuty wyróżniających się juniorów młodszych z rocznika 2005: Zak Abbott rozpoczął mecz od 1 minuty, a w 70 minucie zastąpił go Antoni Klimczuk.

TABELA

Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy - WIOSNA - 11. kolejka

AS Kolbudy - Arka Gdynia 0:7 (0:6)
Bramki: Branicki 7',  Ozimek 9' , Maczkowski 13', Gnabasik 2 (19', 35'), Jurkiewicz 32',  Raczyński 83'

Arka: Karczewski (46' Semmerling), Czarnecki, Elwart, Branicki, Kozoduj (60' Jarzyński), Bełz, Gnabasik (60' Starnawski), Klimczuk (46' Raczyński), Jurkiewicz (60' Barbugli), Maczkowski (60' Żmuda), Ozimek

W 11. kolejce ligi wojewódzkiej juniorzy Arki wysoko wygrali w Kolbudach. Podopieczni trenera Janczaka w pierwszej połowie praktycznie ustalił wynik. Od początku meczu narzucili duże tempo i szybko po bramkach w 7, 9 i 13 min. prowadzili 3:0. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie - w 19 i 35 min. - piłkę do siatki skierował Gnabasik. Jego bramki przedzieliło jeszcze trafienie Jurkiewicza.

W drugiej połowie, pomimo kilku dogodnych sytuacji, Arkowcy zdobyli tylko jedną bramkę, a jej autorem był w 83 min. gry Raczyński. Żółto-niebiescy wygrali w ten sposób 6. meczu ligowy z rzędu. Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki, po których zwycięzca ligi zagra w barażach o awans do CLJ U17.