14.06.2021

Ważne derbowe zwycięstwa juniorów!

Bardzo ważne zwycięstwa odnotowały w meczach ligowych nasze drużyny juniorskie. Niestety, punktów nie zdobył drugi zespół.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 7. kolejka grupy "B"

Arka II Gdynia - Lechia II Gdańsk 1:2 (0:0)
Bramki:
Lipiak 71' - Mekler 48', Niewiadomski 53'

Arka II: Przybysz - Ślesicki (69' Motyl), Mirończuk, Hosek (62' Tandecki), Wawszczyk, Książkiewicz, Faltyński, Bednarski, Kamiński, Przyborowski (64' Lipiak), Trela (58' Parulski)

Nasz drugi zespół przegrał w derbowym pojedynku z rezerwami Lechii. O wyniku zadecydował początek drugiej połowy, kiedy to goście dwukrotnie trafili do siatki. W 48 min. bramkarza Arki pokonał Mekler, a pięć minut później wynik na 2:0 podwyższył Niewiadomski. Arkowcy walczyli o odrobienie strat i w 71 min. zdobyli bramkę kontaktową. Wprowadzony kilka minut wcześniej z ławki Lipiak wykorzystał dogranie z prawej strony i celnie uderzył z 6 metrów. Mimo prób w kolejnych minutach naszej drużynie nie udało się wyrównać i 3 punkty zdobyli rywale.

Arka II pozostaje więc z 31 pkt. w dorobku i nie może być jeszcze pewna utrzymania w 4 lidze na nowy sezon. W tym tygodniu żółto-niebieskich czekają dwa bardzo ważne spotkania wyjazdowe. W środę zmierzą się oni w zaległym meczu z 27. kolejki z Powiślem Dzierzgoń, a z kolei w sobotę zagrają w Kartuzach z Cartusią.

Centralna Liga Juniorów U18 - 29. kolejka

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 6:2 (3:1)
Bramki: Rusnak 5', Babś 7', Stępień 42', Soboczyński 60' Skóra 70', Skrobański 87' - Rakowski 27', Mosur 47'

Arka: Gołoś - Matusiak (46' Parulski), Skrobański, Skręta, Milachowski - Rusnak, Dobek (33' Zieliński) - Soboczyński (77' Lipkowski), Babś (77' Hebel), Stępień - Skóra

Nasi juniorzy starsi także mierzyli się z zespołem z Gdańska i odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U18. Arka świetnie rozpoczęła spotkanie i już po 7 minutach prowadziła 2:0 po bramkach, które zdobyli Rusnak i Babś. W 27 min. kontaktową bramkę dla Lechii uzyskał Rakowski, ale w ostatnich minutach pierwszej połowy dwubramkowe prowadzenie przywrócił żółto-niebieskim Stępień.

Dwie minuty po zmianie stron celnym strzałem popisał się Mosur i goście ponownie "złapali" kontakt. Później bramki zdobywali już tylko Arkowcy. W 56 min. bramkarz Lechii otrzymał czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym. Nasz zespół szybko wykorzystał przewagę, a do siatki na 4:2 trafił Soboczyński. W 70 min. na 5:2 podwyższył Skóra (17 gol w sezonie), a w 87 min. rezultat końcowy ustalił Skrobański. W kolejny weekend Arka zakończy sezon wyjazdowym meczem z Cracovią.

Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy "MAX BÖGL - WIOSNA" - 33. kolejka

Arka Gdynia - Bałtyk Gdynia 3:1 (0:1)
Bramki:
Bojarczuk 47', Łyszkiewicz-Dustet 50', Kościów 84' - Siekierski 45'

Arka: Łukowicz - Capar (87' Niedźwiedzki), Predenkiewicz, Baranowski, Jasiński (46' Puścikowski), Bojarczuk (87' Adkonis), Pniewski, Staniszewski, Krause (63' Kościów), Łyszkiewicz-Dustet, Luchowski (82' Plackowski)

Prowadząca w tabeli Arka zmierzyła się w meczu na szczycie z Bałtykiem Gdynia. Żółto-niebiescy byli faworytem spotkania, ale nasi trenerzy spodziewali się trudnego meczu i to potwierdziło się na boisku. Zespół rywali zagrał bardzo ambitnie i w doliczonym czasie gry pierwszej połowy niespodziewanie objął prowadzenie po strzale Siekierskiego. Był to dopiero drugi gol stracony przez Arkę w rozgrywkach.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli z celem odwrócenia losów meczu, co udało się zrealizować w ciągu kilku minut. Już w 50 min. na tablicy widniał wynik 2:1 dla Arki. Na listę strzelców wpisali się Bojarczuk i Łyszkiewicz-Dustet. W końcówce spotkania rezultat na 3:1 podwyższył wprowadzony z ławki Kościów i przypieczętował 13 zwycięstwo żółto-niebieskich w sezonie. Kolejny mecz ligowy Arka rozegra we wtorek 15 czerwca o 19:00 w Luzinie z miejscowym KTS-K.