09.02.2021

Sparing: Arka Gdynia - Bytovia Bytów 2:3

Kończąca stacjonarne zgrupowanie w Hotelu Nadmorskim Arka, rozegrała piąty mecz sparingowy. Jej rywalem była 2. ligowa Bytovia Bytów. Arka przegrała to spotkanie 2:3 (0:1).

Arka Gdynia  - Bytovia 2:3 (0:1)

Bramki: Letniowski 50' k, Żebrowski 62'- Giel 45'+1', Zawistowski 69', Damaschke 90'

Arka: Krzepisz - Danch, Marcjanik, Kasperkiewicz - Hiszpański, Deja, Sasin, Aleman, Valcarce - Rosołek, Wolsztyński. Grali także: Żebrowski, Letniowski, Ślesicki, Memić, da Silva, Mazek, Siemaszko i Łabojko.

Bytovia: Olszewski - Kozakowski, Krzyżak, Dymerski, Wrzesień - Lech, Zawistowski, Lizakowski, Bach - Moryson, Giel. Grali także: Staniszewski, Bąk, Camargo, Sezonienko, Szmidke, Błaszkowski, Sikora, Urban, Damaschke

Trudne warunki pogodowe nie storpedowały dzisiejszego spotkania i Arkowcy na zakończenie zgrupowania rozegrali sparing na Narodowym Stadionie Rugby, który został perfekcyjnie przygotowany na to spotkanie przez Gdyńskie Centrum Sportu za co serdecznie dziękujemy.

Na odśnieżonej murawie do przerwy skuteczni byli w doliczonym czasie goście. Sytuację sam na sam wykorzystał Piotr Giel korzystając z błędu naszej obrony.

Arkowcy byli najbliżej zdobycia gola w 38. i 39. minucie po strzałach Macieja Rosołka, lecz bramkarz Bytovii był na posterunku, a w drugim przypadku piłka przeszła nad poprzeczką. W 45. minucie uderzał głową Michał Marcjanik.

Po przerwie w 49. minucie gry faulowany w polu karnym był Rafał Wolsztyński. Skutecznym egzekutorem z 11. metrów był Juliusz Letniowski.

Napór Arki był coraz większy i przyniósł efekt w postaci drugiej bramki. W 62 minucie Rafał Wolsztyński zgrał w pole karne do Marcusa da Silvy, ten odegrał do Mateusza Żebrowskiego, który z bliska przy słupku umieścił piłkę w siatce.

W 69 minucie uderzeniem z rzutu wolnego Kacpra Krzepisza pokonał były zawodnik Arki Paweł Zawistowski. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w ostatniej minucie Marcel Damaschke po szybkiej akcji Bytovii zdobył zwycięską bramkę dla gości.

Teraz przed naszym zespołem 2 dni odpoczynku i od piątku rozpoczną się bezpośrednie przygotowania do meczu pucharowego z Górnikiem Łęczna.