TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.06.2020

Piłkarze po meczu Arka Gdynia - Zagłębie Lubin

Radość ze zdobycia 3 punktów, ale też jednocześnie świadomość, że przed Arką kolejne ciężkie mecze w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Takie odczucia towarzyszyły naszym zawodnikom po zwycięskim meczu z Zagłębiem Lubin.


Michał Nalepa (Arka):

 

- Na pewno był to bardzo ciężki mecz. Było dużo walki, bardzo dużo się nabiegaliśmy. W całym meczu było dużo emocji i na pewno dla kibica było to bardzo dobre spotkanie. Zdobyliśmy 3 bramki, a ostatnio ciężko nam to przychodziło, więc to na pewno duży plus. Dało się odczuć na boisku od pierwszej minuty, że każdy chciał i był bardzo zaangażowany. W pewnym momencie Zagłębie przejęło inicjatywę. Chciałbym podkreślić, że zagrało naprawdę dobre spotkanie i było trudnym rywalem. Nam bardzo zależało by wygrać, bo potrzebujemy punktów i jestem dumny z drużyny.

Chciałbym pochwalić szczególnie Fabiana i Oskara, którzy byli pod lekkim ostrzałem krytyki, bo nie mieli liczb. Dzisiaj pomogli zespołowi, Fabian zaliczył asystę. Oczywiście nie można zapominać o "Jankesie", który zdobył bramki i ogólnie o całej drużynie, ale zależało mi, by wspomnieć o tej dwójce.

Każdy by chciał, by był to mecz na przełamanie. Piłka jest taka, że każdy mecz jest inny. Chcemy iść do przodu, ale czekają nas dwa ciężkie wyjazdy z dobrymi rywalami. Raków, który punktowo jest spokojny i Korona, która walczy o życie, tak jak my. Ta wygrana doda nam trochę pewności i spokoju, ale kolejne mecze będą jeszcze cięższe, choć dziś poprzeczka była bardzo wysoko postawiona, bo Zagłębie zagrało dobre spotkanie.

 

Maciej Jankowski (Arka): 

- W przerwie nie było zwątpienia. Stracona bramka na 2:1 mocno nas zmotywowała do dalszej gry i starania się o zdobycie kolejnej bramki. Nie chcieliśmy poprzestać na tym, co mieliśmy. We wcześniejszych spotkaniach mieliśmy problem ze stwarzaniem sytuacji i utrzymywaniem się przy piłce. Ostatnio trochę poprawiliśmy ten element, ale bardziej klarownych sytuacji nie było. W tym meczu wreszcie było troszeczkę lepiej. Nieźle wyglądała organizacja gry w defensywie pomimo tego, że straciliśmy dwie bramki. Kreowanie sytuacji też było na lepszym poziomie i oby to dalej się poprawiało.

Jestem zadowolony z dwóch bramek, ale najważniejsze jest, że wygrywamy i nadal mamy szansę się utrzymać. Oby tak dalej.

 

Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin):

- Przyjechaliśmy tutaj do Gdyni po zwycięstwo. Widać było naszą dobrą grę. Powinniśmy być bardziej skuteczni i wystrzegać się błędów w obronie. Wydaje się, że mieliśmy już ten mecz pod kontrolą przy stanie 2:2. Mieliśmy sytuację na 3:2, ale niestety nie udało nam się strzelić. Kilka minut później straciliśmy bramkę i do Lubina wracamy, nie chcę powiedzieć rozczarowani, ale smutni.
 
notował:KK

 

SPONSOR MECZU Z ZAGŁĘBIEM LUBIN
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia