14.06.2020

Arka Gdynia - Wisła Kraków 0:0

Bez bramek przy Olimpijskiej. Jeden punkt z pewnością bardziej satysfakcjonuje gości, którzy utrzymali swoją przewagę nad naszym zespołem przed finałową częścią sezonu. Strata Arki jednak nie jest tak duża, by nie móc jej odrobić w siedmiu meczach pozostałych do końca rozgrywek.

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 30. kolejka

Arka Gdynia - Wisła Kraków  0:0

Arka: Steinbors - Zbozień, Danch, Marić, Marciniak - Kopczyński (67' Zawada), Deja (82' Helstrup) - Jankowski (71' Antonik), Nalepa, Młyński - Skhirtladze

Wisła Kraków: Buchalik - Klemenz, Hebert, Janicki, Hołownia - Żukov (78' Chuca), Kuveljic, Błaszczykowski, Savićiević, Boguski (62' Turgeman), Tupta (71' Sadlok)

Żółte kartki: Jankowski, Młyński - Janicki, Kuveljić

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

VAR: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Mecz bez udziału kibiców

0 min - o meczu w Warszawie już nikt w Gdyni nie pamięta. Dziś najważniejsze jest starcie z Wisłą Kraków. Tym meczem otworzymy sżóstą setkę spotkań Arki na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

0 min - stawka spotkania dla Arki jest ogromna. Punkty w tym meczu pozwalają Arce bardzo realnie myśleć o osiągnięciu najważniejszego celu w tym sezonie, czyli utrzymania.

0  min - niestety w składzie Arki zabraknie dziś Marko Vejinovicia. Holender doznał urazu, który wykluczył jego udział w tym ważnym meczu. W jego miejsce wskakuje powracający po odcierpieniu kary za czerwoną kartkę Adam Deja.

0 min - po dwóch meczach, w których spotkania rozpoczynał na ławce rezerwowych, do wyjściowego składu powrócił Maciej Jankowski i zajmie miejsce Santiego Samanesa.

0 min - od pierwszej minuty zagra także Mateusz Młyński, który będąc w trakcie bojów maturalnych w Warszawie wystąpił jedynie w roli zmiennika.

0 min - w zespole naszych rywali również brakuje ważnej postaci, bo za kartki pauzować musi lider środka pola Basha.

0 min - gramy ostatnią kolejkę zasadniczej części sezonu, więc wszystkie mecze są rozgrywane równolegle. Dla nas najważniejsze jest tylko to, co będzie się działo przy Olimpijskiej, więc na pozostałe wyniki spojrzymy dopiero po ostatnim gwizdku.

0 min - obie drużyny pojawiły się na murawie. Goście w jednolitych czerwonych kompletach strojów, Arka rzecz jasna na żółto-niebiesko.

0 min - w pierwszej połowie atakować będziemy bramkę przed trybuną GOSiR.

1 min - rozpoczęli Arkowcy.

2 min - Wisła od początku próbuje atakować zawodników Arki na ich połowie. To element charakterystyczny dla podopiecznych trenera Skowronka w każdym meczu.

3 min - po faulu Kopczyńskiego na Tupcie, Wisła będzie miała okazję z rzutu wolnego.

4 min - ależ sytuacja! Błaszczykowski oddał strzał w słupek, a Arkowcy przy wybiciu piłki sami nieomal wepchnęli ją do własnej bramki. VAR rozstrzygnie, czy nie było gola!

5 min - możemy odetchnąć... bez gola dla Wisły w tej sytuacji.

6 min - znów wuślacy posyłali piłkę z rzutu wolnego w nasze pole karne. Dośrodkowanie Hołowni tym razem pewnie wybili nasi zawodnicy.

10 min - Arkowcy chyba otrząsnęli się z przewagi gości i zaczęli konstruować ataki. Jankowski próbował wywalczyć pozycję strzelecką w polu karnym Wisły, długo utrzymywał piłkę przy nodze, ale ostatecznie górą okazali się obrońcy z Krakowa.

11 min - Jankowski otrzymuje żółtą kartkę za faul na Błaszczykowskim.

19 min - akcja lewym skrzydłem Marciniaka. Dośrodkowanie w pole karne padło łupem Buchalika.

22 min - po faulu na Skhirtladze Arka stanie przed szansą na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

23 min - dośrodkowanie Nalepy wpadło wprost w ręce Buchalika.

24 min - Młyński posłał piłkę w pole karne Wisły, ale dobrze ustawieni byli obrońcy gości.

26 min - dobre, mocne uderzenie Dei z 20 metrów, ale Buchalik nie popełnił błędu i wyłapał ten strzał.

27 min - indywidualna akcja Błaszczykowskiego, który przebiegł z piłką ok. 40 metrów, aż w końcu oddał lekki strzał, co nie mogło zaskoczyć Steinborsa.

29 min - Młyński otrzymał żółtą kartkę po tym, jak nasz zespół rozgrywał rzut wolny. Mateusz ratował zagranie w swoim kierunku niebezpiecznym wślizgiem.

30 min - Wisła w natarciu na nasze pole karne. Dwukrotnie wybijaliśmy piłkę posłaną w obręb szesnastki.

32 min - zablokowane podanie Nalepy w poprzek pola karnego Wisły.

34 min - dośrodkowanie z rzutu wolnego Michała Nalepy. Dobra piłka od naszego pomocnika, ale sędzia przerwał grę, bo dopatrzył się przewinienia naszych zawodników przy walce o piłkę.

35 min - Danch uprzedził Tuptę pod naszą bramką, ale będzie korner dla gości.

36 min - spokojna interwencja Skhirtladze, który przyjął piłkę i wybił ją poza szesnastkę.

40 min - Skhirtladze poturbowany przez Błaszczykowskiego. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

43 min - Steinbors łapie piłkę, o którą bezskutecznie próbował walczyć Boguski.

45 min - zablokowane uderzenie Błaszczykowskiego daje gościom rzut rożny.

45+1 min - Zbozień wybija głową dośrodkowanie z narożnika boiska Błaszczykowskiego.

45+2 min - Hołownia płasko wstrzelił w piłkę w nasze pole karne, ale szczęśliwie nie doszedł do niej żaden z zawodników Wisły.

PRZERWA - w pierwszej części spotkania do goście dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej posyłali piłkę w pobliże naszej bramki. Na szczęście niewiele z tego wynikało, choć już w piątej minucie musieliśmy z dużym niepokojem wyczekiwać informacji z wozu VAR, czy przypadkowo odbita przez nas piłka nie przekroczyła linii w naszej bramce. Z pewnością gra naszej drużyny musi ulec odmianie, bo bardzo potrzebujemy zdobycia goli i trzech punktów i z nadzieją na to wyczekujemy drugiej połowy.

46 min - goście wznowili spotkanie.

52 min - początek drugiej połowy podobny w swoim przebiegu przypomina wydarzenia z pierwszej częsci meczu, czyli Wisła rozgrywa piłkę, a Arkowcy czekają na swoją szansę w szybkim ataku.

54 min - Janicki ostro wszedł w nogi Młyńskiego. Żółta kartka.

55 min - Nalepa wyprowadzał obiecującą kontrę, ale spóźnił się z podaniem do pokazującego się na lewym skrzydle Młyńskiego i za chwilę stracił piłkę.

58 min - po faulu Kopczyńskiego na Błaszczykowskim, goście będą mieli okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

58 min - skutecznie wyijamy piłkę zacentrowaną przez Hołownię.

60 min - Kuveljić otrzymuje żółtą kartkę za faul na Skhirtladze.

61 min - po stracie piłki goście wyprowadzili kontrę, którą Błaszczykowski sfinalizował niecelnym strzałem w kierunku dalszego słupka. Było bardzo groźnie!

62 min - Turgeman zmienia Boguskiego.

64 min - Tupta fauluje Nalepę, a to będzie okazja na dośrodkowanie w pole karne Wisły ze stojącej piłki.

65 min - niestety dośrodkowanie Nalepy wybijają wiślacy.

66 min - Kuveljić uderza potężnie, ale po plecach Młyńskiego, a to daje rzut rożny Wiśle.

66 min - Steinbors broni w sposób fantystyczny uderzenie głową Klemenza!

67 min - Kopczyński opuszcza plac gry, a w jego miejsce Zawada. To ofensywna zmiana w ustawieniu naszej drużyny.

69 min - Zawada w pierwszej swojej akcji wywalczył rzut wolny w okolicy narożnika pola karnego Wisły.

69 min - Nalepa uderza... w mur!

71 min - Tupta opuszcza plac gry, w jego miejsce Sadlok.

71 min - zmiana także w Arce. Kamil Antonik zastępuje Jankowskiego.

73 min - Antonik miał sporo miejsca 20 metrów przed bramką Wisły i pokusił się o strzał lewą nogą, lecz wyraźnie chybił.

77 min - po faulu Skhirtladze na Turgemanie Wisła ma szansę na centrę z rzutu wolnego.

78 min - dośrodkowanie Sadloka, piłka po wyskoku naszych obrońców zawisła w powietrzu, a doskoczył do niej Hołownia i trafił w poprzeczkę! W tym starciu ucierpiał Deja.

79 min - konieczna będzie zmiana, ale chwilowo musimy grać w dziesiątkę.

78 min - Chuca zmienił Żukowa.

81 min - i Wisła o mało nie skorzystała z braku Dei przed polem karnym, bo właśnie stamtąd groźny strzał oddał Turgeman. Steinbors broni!

82 min - Helstrup wszedł na boisko, gramy w komplecie.

82 min - Antonik nie zdążył przed Buchalikiem do piłki zagranej pole karne Wisły.

83 min - znów niebezpiecznie od nóg naszych obrońców odbiła się piłka po strzale Błaszczykowskiego, Steinbors znów był bardzo czujny!

89 min - świetna akcja Arki. Nalepa przebił się środkiem odegrał na skrzydło do Skhirtladze, a ten oddał na 13 metr do Nalepy. Strzał Michała ofiarnie zablokowany!

90 min - i groźnie w naszym polu karnym, gdzie w ostatniej chwili wybijamy piłkę spod nóg Hołowni!

90+1 min - po faulu na Młyńskim mamy rzut wolny 23 metry od bramki Buchalika.

90+2 min - Nalepa... Buchalik ofiarnie broni! Piłka przy słupku zmierzała do siatki bramki Wisły!

90+3 min - Buchalik wypiąstkował dośrodkowanie Nalepy z rzutu rożnego!

90+4 min - Steinbors broni strzał Turgemana! A po chwili z 17 metrów minimalnie chybił Kuveljić!

KONIEC - druga połowa była podobna do tego, co obserwowaliśmy w pierwszych trzech kwadransach meczu. Częściej przy piłce utrzymywali się goście, ale Arka odgrywała się kontrami. Najgroźniejsze sytuacje stworzyliśmy w samej końcówce spotkania po uderzeniach Michala Nalepy. Najpierw w szybkim ataku Michał został zablokowany przy strzale z 13 metrów, a kilka chwil później Buchalik kapitalnie obronił strzał Nalepy z rzutu wolnego. Świetne okazje mieli także goście, głównie za sprawą uderzeń Turgemana i Holowni. Przewaga Wisły nie stopniała, ale przed nami siedem spotkań, aby ją zniwelować i utrzymać w Gdyni PKO Ekstraklasę.