1 stycznia zagrają oldboje!

30 grudnia 2019

1 stycznia zagrają oldboje!

Po raz 31. w środę 1 stycznia o godz. 12.00 na stadionie rugby, zagrają oldboje Arki i Bałtyku w noworocznych derbach piłkarskich Gdyni. Pucharu broni Bałtyk, który odzyskał trofeum 1 stycznia 2018 roku i wygrał także 1 stycznia 2019 roku 2:1.

Tradycja tych spotkań sięga 1981 roku. Wówczas wygrał Bałtyk. Arka w XXI wieku skutecznie broniła trofeum przez kilka lat, po tym gdy Bałtyk wygrał w 2008 roku.

Od tamtego roku dwa razy górą była Arka (w 2009 i 2010). W 2011 roku padł remis 3:3, w 2012 Arka wygrała 4:1, w 2013 padł remis 1:1, w 2014 remis 2:2, a w 2015 ponownie remis 1:1.

Przypomnijmy, że obrońcy pucharu właśnie remis wystarcza do zachowania trofeum, ale obie ekipy ostatnio są bezkompromisowe!.

W 2016 Bałtyk wygrał po 8 latach 2:1, w 2017 Arka zrewanżowała się wygrywając 4:2, ale potem doznała dwóch porażek 0:41:2. Arka musi więc wygrać, aby odzyskać puchar.

1 stycznia zagrają oldboje!-image

Liczymy na dobra sylwestrową formę podopiecznych Jacka Kaszubowskiego!

Zapraszamy na Narodowy Stadion Rugby!

1 stycznia zagrają oldboje!-image

Zaczynamy od toastu za Nowy Rok!

Arka Gdynia FacebookArka Gdynia FacebookArka Gdynia InstagramArka Gdynia InstagramArka Gdynia X (Twitter)Arka Gdynia X (Twitter)Arka Gdynia YouTubeArka Gdynia YouTubeArka Gdynia TikTokArka Gdynia TikTokArka Gdynia LinkedInArka Gdynia LinkedIn

Sponsorzy