27.10.2019

Trenerzy po meczu Śląsk - Arka

Trener Arki podkreślił, że plan na mecz rozbiła szybko stracona bramka. Trener gospodarzy cieszył się z wygranej, która w końcówce stanęła pod znakiem zapytania, przez walczącą o remis Arkę.

Aleksandar Rogić (Arka):

Chciałbym przede wszystkim pogratulować drużynie Śląska Wrocław zwycięstwa. Tracąc tutaj szybko bramkę ciężko jest realizować swój plan na mecz.

Druga połowa była znacznie lepsza, zaczęliśmy dominować. Czuliśmy przede wszystkim fakt, że jesteśmy bliscy zdobycia bramki, jednak bramka strzelona na 2:0 odmieniła już losy spotkania.

Mimo utraconych bramek nie poddaliśmy się, cały czas dążyliśmy do zwycięstwa do samego końca. Patrząc jednak przez pryzmat całego spotkania to Śląsk wygrał ten mecz zasłużenie, tworząc więcej sytuacji bramkowych.

Planem na to spotkanie było przede wszystkim przejęcie posiadania piłki, ponieważ obydwa zespoły są w tym elemencie zdecydowanie lepsze niż w grze defensywnej. Oczywiście, mieliśmy na celu zdominowanie przeciwnika, a po takim początku meczu ciężko było pozbierać się w tym meczu. Nadmienię, że po tak szybko straconej bramce, wypełnienie planu jest niezwykle trudne. Kluczowym elementem był fakt, że Śląsk w tych pierwszych minutach wyszarpał sobie ten styl gry, wygrywając pojedynki w powietrzu oraz zbierając długie piłki.

Przyjechaliśmy do Wrocławia grać przede wszystkim krótkimi podaniami, asekurować się, utrzymywać się przy piłce, przerzucać ciężar gry na połowę przeciwnika. Nie zrobiliśmy tego, a to było główną przyczyną naszej porażki w tym meczu.

Vitezlav Lavicka (Śląsk):

W końcówce meczu cierpliśmy jako zespól, dla nas ważne jest to, że odnieśliśmy wyczekiwane zwycięstwo. Cały zespół pracował na to zwycięstwo. Brakowało im w zasadzie tylko pewności siebie w ofensywie i w wyprowadzaniu ataków. Początek meczu był bardzo aktywny. Przepracowaliśmy tę pierwszą połowę bardzo dobrze, zastosowaliśmy wysoki pressing, a to przyczyniło się do zdobycia szybkiej bramki.

W drugiej połowie natomiast Arka zdecydowanie chciała narzucić swoje tempo gry, szła cały czas do przodu. Po wprowadzeniu drugiego napastnika mieli więcej sytuacji, udało się im wypracować rzut karny i doprowadzili do wyniku kontaktowego.

Jestem zadowolony ze swojego zespołu, że udało się im dowieść do zwycięstwo, ponieważ tak jak wspomniałem, Arka nabrała pewności siebie. Pokazaliśmy charakter w tym meczu, walczyliśmy jeden za drugiego.

Mieliśmy swoje okazje. Przy wyniku 1:0 musieliśmy uważać, ponieważ Arka mogła szybko doprowadzić do remisu, udało się natomiast strzelić bramkę na 2:0,. Padła bramka kontaktowa i były niepotrzebne nerwy.

Trzeba też podziękować kibicom, którzy dali nam wsparcie podczas tego spotkania.

notował: Arkadiusz Chomicz