CLJ: SI Arka zagra z Lechią i Wartą

Podczas zbliżającego się weekendu zespoły SI Arka Gdynia występujące w Centralnej Lidze Juniorów zmierzą się w Gdyni z Lechią Gdańsk oraz Wartą Poznań.

Centralna Liga Juniorów U17 -  8. kolejka

SI Arka Gdynia - Lechia Gdańsk, sobota, 5.10, godz. 11.00

Żółto-niebiescy przystąpią do derbowego spotkania po dwóch przegranych z poznańskimi zespołami - 0:3 z AP Reissa i 0:2 z Lechem. Arkowcy znajdują się w trudnej sytuacji i połowie ligowej rundy zajmują przedostatnie, siódme miejsce. Podopieczni trenera Ulanowskiego zgromadzili dotychczas 4 punkty. (bilans 1-1-5. bramki 12-22). Przed  meczem dobrze będzie przypomnieć sobie czterobramkowe zwycięstwo, jakie nasi piłkarze odnieśli 14 września w Bydgoszczy.

Nasi rywale zgromadzili do tej pory 11 punktów i zajmują pozycję w połowie stawki. (bilans 3-2-2, bramki 16-11). Do sobotniego meczu przystąpią po dwóch kolejnych wygranych 5:2 z Arką i 2-1 z Chemikiem Moderatorem. Naszym piłkarzom motywacji z pewnością nie zabraknie, a dodatkowym motywatorem będzie chęć powetowania z biało-zielonymi porażki ich starszych kolegów.

Centralna Liga Juniorów U15 -  8. kolejka

SI Arka Gdynia - Warta Poznań, sobota, 5.10, godz. 16.00

Zespół trenowany przez Marka Leszczyńskiego do domowego starcia w sobotę przystąpi po przegranej z FASE Szczecin 0:2. Sobotnie spotkanie będzie walką o tzw. sześć punktów. W meczu przeciwko poznaniakom nasi piłkarze starać się będą nie tylko o poprawę dotychczasowych wyników (bilans 0-1-6, bramki 3:23), ale także o skrócenie dystansu dzielącego nas do przedostatniej Warty.

Zieloni zajmują przedostatnią pozycję z dorobkiem 5 punktów  (bilans 1-2-4, bramki 7-16). Do meczu w Gdyni przystąpią po wysokich porażkach z Lechem 1:6 i Lechią 0:4.