20.07.2019

Sparing: Arka wygrała z Omonią Nikozja

Dzisiaj Arka mierzyła się w sparingu na bocznym boisku Gdyńskiego Centrum Sportu z Omonią Nikozja. Żółto-niebiescy wygrali 2:1 po bramkach Michała Nalepy i Michaela Olczyka.

Arka Gdynia - Omonia Nikozja  2:1 (1:1, 1:1)

Mecz 3x30 minut

Bramki: Nalepa 26' k., Olczyk 83' - Luftner 24'

Arka: Krzepisz (45' Staniszewski) - Olczyk, Maghoma, Marić, Wawszczyk - Nalepa (45' Zbiranek), Kopczyński (51' Lisiecki) - Łoś, Cvijanović (31' Skhirtladze), Młyński (45' Stępień) - Serrarens (45' Siemaszko)

Omonia: Kyriakides (61' Nikolaou) - Luftner (61' Panayiotou), Kousoulos, Pereira (45' Mavrias), Manrique (80' Loizou), Gomez (40' Lang), Gomes (74' Katelaris), Ramirez (80' Charalambous), Thiago (74' Alves), Christofi (45' Montes), Derbyshire (61' Kakoulis)

Żółte kartki: Gomez

0 min. - dzisiejszy mecz to okazja dla nowych zawodników oraz tych, którzy nie pojawili się na boisku podczas inauguracji ligi w piątek lub z Jagiellonią zagrali w mniejszym wymiarze czasowym.

0 min. - w składzie pojawią się m.in. Michał Kopczyński, który podpisał dzisiaj kontrakt oraz Fabian Serrarens.

0 min. - trenerzy ustalili, że spotkanie rozegrane zostanie w układzie 3x30 minut.

1 min. - mecz rozpoczęty. Arka na żółto-niebiesko, rywale w zielonych strojach z białymi elementami.

3 min. - rzut wolny dla Omonii. Mocno uderzył Christofi, ale przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

5 min. - Omonia przejawia dużą chęć do gry ofensywnej, ale czujnie grają nasi obrońcy i nie pozwalają rywalom na stworzenie większego zagrożenia pod bramką. Przed chwilą dośrodkowanie z prawej strony dobrze wybił Marić.

8 min. - Krzepisz pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu jednego z rywali. Teraz Arkowcy próbują skonstruować akcję w ataku pozycyjnym. W efekcie mamy pierwszy rzut rożny.

12 min. - do wybitej piłka po rzucie rożnym doszedł Kopczyński i próbował zaskoczyć bramkarza uderzeniem lewą nogą. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali i mieliśmy kolejny korner, po którym jednak nie udało się oddać strzału.

14 min. - z piłką w pole karne wszedł Christofi, ale został powstrzymany przez naszych obrońców. Po chwili brzydki faul Gomeza na Kopczyńskim i żółta kartka dla pomocnika Omonii.

17 min - Młyński przejął piłkę i wbiegł z nią w pole karne. Następnie odegrał do Cvijanovicia, który uderzył bez przyjęcia, jednak bramkarz odbił ten strzał.

21 min. - prostopadłe zagranie Olczyka do Cvijanovicia, ale ostatecznie piłka ląduje w rękach bramkarza, który czujnie wyszedł z bramki i uprzedził naszego pomocnika.

24 min. - gol dla Omonii. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na długi słupek, gdzie najwyżej wyskoczył Luftner i popisał się celnym strzałem głową z kilku metrów.

25 min. - faulowany Młyński w polu karnym i jest "jedenastka" dla Arki!

26 min. - gol! Pewny strzał Nalepy z 11 metrów i mamy remis!

30 min. - koniec pierwszej części meczu. Remisujemy 1:1 po golach Nalepy i Luftnera.

31 min. - zaczynamy drugą część. W Arce jedna zmiana. Skhirtladze za Cvijanovicia.

32 min. - pierwszy strzał w drugiej części gry. Uderzał Kopczyński, ale po interwencji obrońcy piłka wychodzi na rzut rożny.

35 min. - indywidualna akcja Młyńskiego, który walczył w pojedynku biegowym z dwoma rywalami. Ostatecznie bramkarz Omonii wyszedł z bramki i złapał piłkę.

37 min. - ładna akcja Arki. W ostatniej fazie Skhirtladze dobrze odegrał do Łosia, ale nasz młody skrzydłowy za bardzo odchylił się przy strzale i piłka poszybowała nad bramką.

38 min. - w odpowiedzi niecelne uderzenie Ramireza zza pola karnego.

40 min. - zmiana w zespole gości. Lang wszedł w miejsce Gomeza.

45 min. - zmiany w obu zespołach. W Arce schodzą Serrarens, Nalepa, Młyński i Krzepisz, a w ich miejsce Siemaszko, Stępień, Zbiranek i Staniszewski.

47 min. - groźna akcji rywali. Dośrodkowanie z lewej strony i strzał jednego z zawodników Omonii. Z dobrej strony pokazał się Staniszewski, który instynktownie odbił piłkę.

48 min. - w jednej z akcji ucierpiał Michał Kopczyński, któremu teraz udzielana jest pomoc medyczna poza boiskiem.

51 min. - niestety konieczna jest zmiana. W miejsce Kopczyńskiego wchodzi Damian Lisiecki.

53 min. - szybka akcja Arki. Łoś ograł jednego z obrońców, ale dośrodkował niecelnie i piłka wyszła poza linię końcową.

56 min. - tym razem akcja Omonii lewą stroną. Zakończył ją strzałem po ziemi Derbyshire, ale nie sprawił zbyt wielkich problemów Staniszewskiemu. Po chwili nasz bramkarz ponownie skutecznie interweniował, tym razem po uderzeniu Montesa.

60 min. - koniec drugiej części, w której wynik nie uległ zmianie. Chwila przerwy i zaczniemy ostatnie 30 minut tego sparingu.

61 min. - Arkowcy rozpoczęli od środka trzecią część meczu.

65 min. - pierwsze minuty trzeciej odsłony meczu bez klarownych sytuacji dla żadnej z drużyn. W Arce w tej chwili na murawie mamy 5 młodzieżowców.

68 min - z lewej strony dośrodkował Manrique, piłka dotarła do Thiago, który jednak został zablokowany. W odpowiedzi akcja Arki, ale Skhirtladze dośrodkował zbyt głęboko i bramkarz złapał piłkę.

72 min. - zagranie do Stępnia na prawą stronę, ale nasz zawodnik znajdował się na spalonym i sędzia przerwał grę.

75 min. - ładna akcji lewą stroną w wykonaniu naszego zespołu. Uderzał Łoś, ale piłka nieznacznie minęła długi słupek bramki rywali.

78 min. - akcja gości, ale czujnie zachował się Wawszczyk i ubiegł napastnika rywali.

81 min. - Wawszczyk ładnie rozegrał piłkę z Łosiem na lewej stronie i dośrodkował w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył jeden z obrońców i wybił piłkę na rzut rożny.

82 min. - faulowany Maghoma przed polem karnym rywali. Sędzia dyktuje rzut wolny dla Arki z ok. 20 metrów.

83 min. - gol dla Arki! Michael Olczyk uderzył precyzyjnie prawą nogą z rzutu wolnego i bramkarz rywali mógł tylko "odprowadzić" wzrokiem piłkę, która wpadła do siatki! Arka obejmuje prowadzenie 2:1.

85 min - Mateusz Zbiranek musi opuścić boisko z powodu kontuzji.

88 min - Staniszewski broni strzał Katelarisa z dystansu.

90 min. - Omonia nie rezygnuje z walki o wyrównanie. Kolejna próba Katelarisa i ponownie dobrze interweniuje Staniszewski.

KONIEC - Arkowcy pokonali w sparingu 20-krotnego mistrza Cypru. Zwycięstwo naszej drużynie dały dziś stałe fragmenty gry. Michał Nalepa wykorzystał rzut karny, a w końcówce Michael Olczyk trafił z rzutu wolnego.