15.06.2019

IV liga: Arka bez punktów. Relacja

Arka II przegrała minimalnie z GKS-em Kowale w meczu 36. kolejki IV ligi RWS Investment Group. Mecz zakończył się wynikiem 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa dla rywali zdobył Piotr Gierałtowski.

IV liga RWS Investment Group - 36. kolejka

GKS Kowale - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramki: Gierałtowski 66'

Arka II:  Skowronek - Talaśka, Stec, Matys, Wiśniewski - Nowicki, Bohm - Gniadecki (46' Przyborowski), Faltyński (65' Goyke), Urbański (46' Parulski) - Wilczyński (65' Kamiński)

Żółte kartki: Bohm, Goyke

Po raz kolejny skład naszej drużyny opierał się na młodzieży z roczników 2001 i 2002. Trener Robert Wilczyński dał w sobotnim meczu szansę debiutu w IV lidze kolejnemu zawodnikowi. Przeciw drużynie z Kowal od pierwszej minuty zagrał Kacper Stec z kadry juniorów młodszych, który tworzył parę stoperów z wracającym po długiej kontuzji Danielem Matysem.

Spotkanie w Kowalach było typowym meczem walki, w którym obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji bramkowych. Wynik końcowy został rozstrzygnięty w drugiej połowie, a najważniejsze boiskowe wydarzenia miały miejsce między 64 a 66 minutą gry. W 64 min. przed szansą objęcia prowadzenia stanęli żółto-niebiescy po faulu w polu karnym na Jakubie Wilczyńskim. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, ale jego strzał obronił bramkarz Dawid Krawcewicz. Dwie minuty później gospodarze mieli stały fragment gry, który przyniósł im jedyną bramkę w tym spotkaniu. Skutecznym strzałem popisał się Piotr Gierałtowski i zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- W dniu dzisiejszym nie zasłużyliśmy na wygraną. Był to typowy mecz na remis, dużo walki, ale nie było zbyt wielu akcji godnych uwagi. Szkoda niewykorzystanego karnego w drugiej połowie, gdyż gdybyśmy trafili, to z pewnością tego meczu byśmy nie przegrali.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Arka II zajmuje 6. miejsce w tabeli. W czwartek nasz zespół zagra u siebie z Kaszubią Kościerzyna, a 23 czerwca zakończy ligę meczem wyjazdowym z Jantarem Ustka.