03.05.2019

Wisła Płock - Arka 1:1. Ostatnia minuta tym razem dla Arki!

Kilkakrotnie Arka traciła już punkty w tym sezonie w końcówkach spotkań. Tym razem to nasz zespół wydarł jeden punkt w ostatnich sekundach meczu za sprawą Helstrupa! Wywozimy z Płocka bardzo ważny punkt!

Lotto Ekstraklasa - 34. kolejka

Wisła Płock - Arka Gdynia 1:1 (0:0)

Bramki: Zawada 47' - Helstrup 90+4'

Wisła: Żynel - McGing, Łasicki, Uryga, Cabezali - Furman, Rasak - Szwoch, Ricardinho (46' Stevanović), Merebashvili (73' Borysiuk) - Zawada (84' Kuświk)

Arka: Steinbors - Zbozień, Danch, Helstrup, Socha - Deja, Vejinović (87' Cvijanović) -  da Silva (57' Zarandia) , Nalepa (75' Młyński), Aankour - Janota

Żółte kartki: Cabezali, Uryga, Rasak - da Silva, Zbozień, Nalepa

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 5011

0 min - w Płocku doszło dziś do spotkania starych znajomych. Leszek Ojrzyński, Patryk Kniat, Krzysztof Sobieraj, Mateusz Szwoch - wszyscy dziś pracują dla Wisły, a przecież nie tak dawno byli oklaskiwani w Gdyni.

0 min - imponująco rozpoczął swoją pracę z Wisłą trener Ojrzyński. Cztery zwycięstwa pozwoliły mu wyjść ze strefy spadkowej, choć ostatnia porażka w Legnicy nie pozwala jeszcze ze spokojem obserwować rozwój wypadków.

0 min - kłopoty naszego zespołu w linii ataku to tajemnica poliszynela. Nie od dziś wiadomo, że kontuzje wyeliminowały z gry Koleva i Siemaszkę, a w Kielcach kolejnego urazu nosa nabawił się Maciej Jankowski. W tej sytuacji w rolę napastnika musi się wcielić Michał Janota.

0 min - oprócz kontuzji musimy się także zmagać z absencjami za nadmiar żółtych kartek. Na pozycji Adama Marciniaka dziś zagra Tadeusz Socha, natomiast Christiana Maghomę zastąpi Adam Danch. Do środkowej linii wracają Nabil Aankour i Adam Deja.

0 min - mecz w Płocku będzie pierwszym od dawna, gdy żaden z naszych zawodników nie jest zagrożony pauzą za kartki w kolejnym spotkaniu.

0 min - najskuteczniejszy zawodnik Wisły to zdobywca 10 goli Ricardinho, ale w tym roku Brazylijczyk do siatki trafił raz, i to z rzutu karnego. Skutecznością w ostatnich meczach imponuje za to Oskar Zawada, który może pochwalić się czterema golami w czterech ostatnich meczach.

0 min - spośród zawodników Wisły nie sposób nie wyróżnić Dominika Furmana, który wyróżnia się znakomitymi zagraniami ze stałych fragmentów gry. Były zawodnik Legii i Toulouse potrafi zarówno w punkt dośrodkować, jak i idealnie oddać strzał. Przekonaliśmy się o tym zresztą w grudniowym meczu w Gdyni, gdy bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego pokonał Pavelsa Steinborsa.

0 min - obie jedenastki wychodzą na murawę. Gospodarze w koszulkach w poziome biało-niebieskie pasy, Arka dziś zagra cała na żółto. W roli kapitana Arki, pod nieobecność Marciniaka, dziś wcielił się Damian Zbozień.

1 min - od środka rozpoczęli gdynianie.

2 min - w akcji ofensywnej na lewym skrzydle pokazał się Tadeusz Socha. Niestety jego dośrodkowanie opuściło boisko.

3 min - Arka przejęła piłkę na połowie gospodarzy, Nalepa skorzystał z okazji do strzału z 18 metrów, ale Żynel wybił piłkę na rzut rożny!

3 min - znów Nalepa znalazł się na pozycji do oddania strzału, uderzył, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką!

6 min - Vejinović przejął piłkę przed polem karnym Wisły! Zdecydował się na drybling między obrońcami gospodarzy, ale niestety górą płocczanie.

8 min - Arka po raz kolejny odbiera piłkę już na połowie Wisły. Gospodarze uciekają się do fauli, aby powstrzymywać podopiecznych trenera Zielińskiego.

11 min - kolejna okazja dla Nalepy. Głową na 16 metr zagrał mu Marcus da Silva, ale Michałowi tym razem piłka odskoczyła i nie miał okazji na oddanie strzału.

14 min - rzut wolny spod linii środkowej wykonał Furman. To mogła być pierwsza okazja dla gospodarzy na stworzenie zagrożenia pod bramką Steinborsa, ale kapitan gospodarzy posłał piłkę poza boisko.

16 min - pierwszy kwadrans bezdyskusyjnie należał do Arki. Nasz zespół przeważa, stwarza sobie sytuacje strzeleckie, czekamy na pierwszego gola!

18 min - mamy pierwszy strzał w kierunku naszej bramki! Na szczęście niecelnie głową uderzył Zawada po dośrodkowaniu McGinga!

20 min - Furman przed szansą na dośrodkowanie z rzutu wolnego w nasze pole karne. Na szczęście przejęliśmy piłkę i spróbowaliśmy wyprowadzić kontrę - Janota zagrał do Nalepy, ale niedokładnie.

21 min - znów Furman będzie wykonywał rzut wolny.

22 min - Zbozień głową wybija piłkę zagraną przez kapitana Wisły.

23 min - obrońcy Wisły przecięli podanie Vejinovića do Nalepy i będzie rzut rożny dla Arki.

24 min - dośrodkował Janota, było gorąco, a w polu karnym padł Vejinović! Szybka konsultacja VAR wykluczyła przewinienie i gramy dalej.

26 min - wścieka się przy linii bocznej Ojrzyński, bo Arka znów przejęła łatwo piłkę.

27 min - Vejinović wywalczył rzut rożny. Z narożnika na 18 metr zagrywał Janota, gdzie do strzału szykował się Deja, ale został uprzedzony przez Merebashvilego. Gruzin został sfaulowany.

29 min - przytrafiło się nieporozumienie naszym obrońcom, ale nie skorzystali z tego prezentu gospodarze.

30 min - Furman posłał piłkę na 16 metr, gdzie wysoko wyskoczył Uryga, lecz strzał Gruzina nie mógł zagrozić naszej bramce.

31 min - w odpowiedzi gdynianie, szybka akcja zakończyła się jednak zbyt mocnym podaniem prostopadłym Nalepy w kierunku da Silvy.

32 min - rzut wolny wykonuje Vejinović. Piłka posłana na siódmy metr, ale sędziowie dostrzegli pozycję spaloną Zbozienia.

33 min - wyjście aż na 20 metr Żynela, który przeciął podanie do Aankoura. Bramkarz Wisły wybił piłkę jednak wprost pod nogi Janoty, któremu jednak nie wyszła próba uderzenia natychmiastowego w kierunku pustej bramki!

38 min - Szwoch wywalczył rzut rożny dla płocczan.

38 min - Łasicki sięgnął piłkę głową po dośrodkowaniu Furmana! Na nasze szczęście wyraźnie chybił!

40 min - Vejinović sfaulował Furmana ok. 25-27 metrów od naszej bramki. Będzie okazja dla poszkodowanego w tym starciu.

41 min - no i Furman był bardzo bliski powodzenia! Trafił w boczną siatkę, tuż przy słupku naszej bramki!

43 min - znów faulowany Furman i żółta kartka dla da Silvy. Tym razem dystans do naszej bramki znaczny, ok. 40 metrów.

44 min - Furman lekko zagrał w nasze pole karne i to ułatwiło zadanie naszym obrońcom.

PRZERWA - Arka świetnie weszła w spotkanie, zdominowała gospodarzy i przez pierwszy kwadrans nie opuszczała ich połowy boiska. Niestety nie zamieniła tej przewagi na gole i mecz się wyrównał. Zęby pokazali podopieczni Leszka Ojrzyńskiego, ale podobnie jak Arkowców, zawiodła ich skuteczność. Do przerwy sprawiedliwy remis, ale nasz zespół już pokazał, że potrafi być tu groźny, więc liczymy na gole zespołu Zielińskiego po zmianie stron!

46 min - wznowili grę gospodarze. W ich składzie jedna zmiana - za Ricardinho wszedł Stevanović.

47 min - gol dla Wisły! Indywidualna akcja Stevanovića wzdłuż linii końcowej, ograł Sochę i wyłożył piłkę do Zawady, który z najbliższej odległości strzelił bramkę!

48 min - Janota wykonał rzut wolny, zacentrował w szesnastkę Wisły, ale tam górą byli gospodarze.

51 min - teraz z dośrodkowaniem Furmana z rzutu rożnego poradzili sobie z kolei obrońcy z Gdyni.

55 min - dobry pomysł miał da Silva, który zbiegł do środka i chciał zagrać prostopadle w pole karne do Aankoura, lecz Łasicki przeciął to podanie.

56 min - rzut wolny dla Arki. Dośrodkował Janota, a piłka trafiła wprost w ręce Żynela.

57 min - schodzi z boiska da Silva, w jego miejsce Zarandia.

58 min - żółta kartka dla Cabezalego.

58 min - indywidualna akcja i strzał z dystansu Zarandii. Żynel spokojnie broni.

60 min - po akcji Zarandii rzut rożny dla gdynian. Opatrywany jest Rasak.

61 min - bez zagrożenia po dośrodkowaniu Janoty z narożnika boiska.

62 min - groźną kontrę wyprowadzali wiślacy, ale nasi obrońcy zdołali pokrzyżować ich szyki.

62 min - znów nasz zespół w ataku, w roli dośrodkowującego Danch, lecz piłka padła łatwym łupem obrońców z Płocka.

64 min - po dośrodkowaniu Furmana z rzutu wolnego Aankour spokojnie przejął piłkę i oddalił potencjalne niebezpieczeństwo.

66 min - Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne gospodarzy, ci ją wybili na 20 metr, gdzie znalazł się Socha. Tadek uderzył, ale został zablokowany!

67 min - bardzo nieudana próba uderzenia z dystansu Vejinovića.

68 min - Stevanović znów ograł Sochę i poszukał podania do Zawady, lecz tym razem w ostatniej chwili jego zamiary odczytał Danch, który wybił piłkę na rzut rożny!

69 min - bez zagrożenia naszej bramce po kornerze dla Wisły.

71 min - mogło być bardzo groźnie po podaniu Zawady do Stevanovića, który mógł znaleźć się sam przed Steinborsem, ale na szczęście podanie okazało się zbyt mocne!

72 min - niezła piłka z rzutu wolnego od Vejinovića, wybili piłkę jednak gospodarze, a strzał z powietrza Nalepy nieudany.

73 min - zmiana w Wiśle. Borysiuk za Merebashvilego.

75 min - teraz zmienia trener Zieliński. Za Nalepę Młyński.

75 min - strzał z dystansu Dei broni Żynel.

76 min - strzał Furmana zablokował Danch!

77 min - Uryga sfaulował szarżującego Zarandię i otrzymał żółtą kartkę.

78 min - Zbozień zagrał z prawego skrzydła w kierunku Młyńskiego, ten został wypchnięty z szesnastki Wisły, a próba powrotu z piłką w pole karnespełzła na niczym.

80 min - żółta kartka dla Damiana Zbozienia.

82 min - strzał Stevanovića zza pola karnego poszybował kilka metrów nad naszą bramką.

82 min - Zawada nie podnosi się z murawy, sygnalizuje konieczność interwencji masażystów.

84 min - zmiana w Wiśle. Schodzi Zawada, a w jego miejsce pojawia się Kuświk.

85 min - fatalne rozegranie piłki przez naszych piłkarzy, przejął ją Furman i oddał strzał z 18 metrów, który broni Steinbors!

87 min - zbyt wysoko posłał piłkę Furman z narożnika boiska.

87 min - ostatnia zmiana w Arce. Za Vejinovića wchodzi Cvijanović.

88 min - mnożą się faule naszych piłkarzy, którzy śpieszą się, by przejąć piłkę i wyprowadzić akcję.

90 min - Zbozień posłał piłkę w pole karne, ta została strącona na nogę Dei, Adam strzela, a Żynel wybija piłkę zmierzającą pod poprzeczkę!

90+1 min - cztery minuty doliczone

90+3 min - rzut rożny dla Arki. Wybili piłkę płocczanie, ale po chwili sfaulowali Sochę i będzie okazja na centrę z rzutu wolnego. Faul Kuświka nadawał się do pokazania czerwonej kartki! Tymczasem jest żółta dla... Rasaka.

90+4 min - goooooollll dla Arki! Helstrup kapitalnie uderzył głową!!! Cvijanović z asystą za kapitalną centrę!

90+4 min - żółta kartka dla Nalepy za prostesty już z ławki rezerwowych.

KONIEC - Arka bardzo źle rozpoczęła drugą połowę, straciła bramkę, ale doskonale ją zakończyła, strzelając gola na wagę remisu. W końcówce meczu trener Zieliński dokonał ofensywnych zmian i to przyniosło spodziewany skutek. Idealna centra Cvijanovića i równie dobry strzał Helstrupa uszczęśliwił sporą grupę gdyńskiech kibiców, którzy przyjechali do Płocka i rzeszę fanów przed telewizorami! Teraz pora na dwa spotkania na własnym terenie, walka o utrzymanie trwa!