03.05.2019

Statystyka meczu Wisła Płock - Arka Gdynia

W niezwykle ważnym dla układu tabeli grupy B. Lotto Ekstraklasy Arka zremisowała na wyjeździe z Wisłą Płock. O remisie zadecydowała czwarta doliczona minuta gry, w której nasz zespół wykorzystał stały fragment gry.

Arka rozpoczęła mecz w Płocku od dwóch groźnych uderzeń Michała Nalepy i to zwiastowało, że ma zamiar grać o pełną pulę. Arkowcy zdominowali pierwszy kwadrans, lecz potem gospodarze próbowali się odgryźć za sprawą Furmana, który starał się zaskoczyć Steinborsa ze stałych fragmentów. Najbliżej był w końcówce I połowy.

Arka jak pokazują statystyki miała zdecydowanie wyższe posiadanie piłki,  wymieniła więcej podań przy o wiele większej ich celności.

To jednak niewiele znaczyło już 2 minuty po rozpoczęciu II połowy. Gospodarze przeprowadzili akcję naszą lewą stroną i po dośrodkowaniu  Stevanovića, Zawada z bliska zdobył prowadzenie dla Wisły. Ten zawodnik jeszcze kilka razy zagroził naszej bramce.  Z kolei w 85 min. po błędzie Arkowców Steinbors uratował nas przed utratą drugiej bramki broniąc strzał Furmana.

W samej końcówce Arka przycisnęła. Najpierw w 90 min. groźny strzał  odbity na rzut rożny przez bramkarza Wisły oddał Deja, a w 94 minucie wprowadzony w 87 min. Cvijanović świetnie dośrodkował z wolnego i Helstrup głową skierował piłkę do siatki gospodarzy.

Ogromna radość naszego obrońcy dla którego to było pierwsze trafienie w barwach Arki! Z kolei dla pełniącego rolę zmiennika Gorana Cvijanovića, to czwarta asysta w sezonie.

Tym samym Wisła nadal jest przed Arką jeden punkt, a nad Śląskiem mamy 4 punkty przewagi i czekamy na  mecz tej drużyny w Sosnowcu.

W Arce najwięcej przebiegł Damian Zbozień (11,13 km). Najszybszy był Luka Zarandia (32,14 km/h), a najwięcej sprintów wykonał Nabil Aankour (20).

Najwyższy Instat Index: Damian Zbozień (325) i Adam Deja (314).