TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

02.04.2019

Trenerzy po meczu Arka - Lechia

Trener Stokowiec po meczu był zadowolony z gry „na zero” i podkreślał, że to spotkanie mogły wygrać obydwa zespoły. Trener Smółka meczem derbowym pożegnał się z Arką. Dziękował za doświadczenie, z którym odchodzi z Gdyni. Wierzy, że Arką utrzyma się w Ekstraklasie.

 

Piotr Stokowiec (Lechia):

  

 

 Zacznę od tego, że skandalem jest sposób, w jaki są traktowani trenerzy ostatnio w Polsce. Tak wizerunku polskiej piłki nie zbudujemy. Szacunek dla zawodu trenera się należy.

 

Zarówno jedna, jak i druga drużyna może powiedzieć, że punkt dla niej jest szczęśliwy. Taka jest piłka. Mecz mógł „iść” w dwie strony. Zawodnicy walczyli, zostawili serce na boisko, nie było łatwo zremisować meczu 0:0. Dziś zagraliśmy słabiej, ale nie mam pretensji do swoich zawodników. Może czasami brakuje nam umiejętności. Nie można zasłaniać się stanem murawy czy innymi czynnikami. Zawodnicy zrobili wszystko, aby ten mecz wygrać. Myślę, że zakończył się on sprawiedliwym wynikiem.

 

Obydwaj nasi bramkarze, Dusan i Zlatan ,bronią dobrze. Wymowne jest to, ile mamy meczy „na zero” z tyłu. Kuciak jest w znakomitej formie i można zadać sobie pytanie dlaczego nie wyszło mu w Anglii.

 

Arka nas nie zaskoczyła, tak jak my nie zaskoczyliśmy dzisiaj Arki. Było wiele przypadkowości, uczulaliśmy na to zawodników. Brakowało dziś kropki nad „i” i mamy dużo materiału do analizy.

 

Wiemy, że derby rządzą się swoimi prawami. Cieszę się z meczu  bez straty gola. Mogliśmy się pokusić o zwycięstwo, ale pamiętajmy, że z ładnej gry można niewiele wynieść, a wynik nie zawsze jest sprawiedliwy. Dopisujemy jeden punkt i myślimy o Lechu Poznań. Dywagacje, co by było gdyby, nie mają sensu.

 

Dzisiaj nie wszystko funkcjonowało. Zabrakło nam uwolnienia i podań na wolne pole. Dogłębna analiza zostanie wykonana w szatni między nami. Życzę Arce utrzymania i dobrych widowisk.


Zbigniew Smółka (Arka):

 

 

– Na pewno muszę zacząć od podziękowań dla wszystkich - dla klubu, który dał mi szansę w Ekstraklasie, klubu z historią i świetnymi kibicami. Popełniliśmy na poziomie grudnia i stycznia za dużo błędów. To była solidna nauczka, także tego, jak powinno odchodzić się z twarzą. Temat mojej pracy zamykam, ale do końca sezonu będę mocno trzymał kciuki za Arkę. Będę się zapewne jeszcze bardziej denerwował patrząc na jej mecze w tv.

 

Teraz nadszedł czas, który pragnę poświecić rodzinie i odpocząć. Chcę znaleźć możliwość dalszego rozwoju, chce dalej robić to, co kocham. Nie wyszło, ale mam nadzieje ze wszystko skończy się dobrze dla Arki i utrzyma się ona w Ekstraklasie. Dziękuję całemu sztabowi, piłkarzom, dziennikarzom, kibicom.

 

Dzisiaj było widać, że nie mamy siły, nie jesteśmy przygotowani motorycznie – dużo można by mówić. Gdyby wszyscy piłkarze grali tak, jak dzisiaj w derbach, to futbol byłby piękniejszy. Zawsze trzeba mocno pracować. Dzisiaj było widać, że ten zespół pracuje, mimo że nie jest łatwo. Wiele nauczyli mnie piłkarze, za to im dziękuję. Byliśmy 74 godziny od meczu, gdzie myśleliśmy, że będziemy słaniali się na nogach, ale nikt tego nie robił. Jeśli kolejne spotkanie będą wyglądały podobnie i będą tak wybiegane, to Arka utrzyma się w Ekstraklasie spokojnie. Mam nadzieję, że ten plan zostanie wykonany.

 

Człowiek popełnia błędy, takie jest życie. Jest to cenne doświadczenie. Nie chcę się z nim dzielić. Niech takie chwile przeżyją Ci, którzy chcą się tego nauczyć. To bardzo duża nauczka i wierzę, że wyciągnę z niej wnioski. Odchodzę z Arki jako dużo lepszy trener.

 

Zawsze powtarzam moim dzieciom i ludziom, z którymi pracuję, że jeśli jesteśmy uczciwi w pracy, to możemy zawsze chodzić podniesioną głową. Dziękuję właścicielom za dany mi czas – po prostu nie wyszło. Znając realia naszej piłki, w których nie szanuje się trenerów, czuję że tu szacunkiem byłem obdarzony. Dziękuję zwłaszcza właścicielowi Dominikowi Midakowi.

 

Zostałem dzisiaj poproszony o rozmowę. Zastanawialiśmy się z właścicielem co będzie najlepsze. Chcieliśmy, aby wszyscy piłkarze dali z siebie wszystko. Uważam, że decyzja i informacja o niej zadziała korzystnie, być może dzięki niej atmosfera dzisiaj była lepsza.

 

Są rzeczy, które trzeba zamknąć w sercu. Niektórych nie można z niego wyjmować. Najważniejsza tu jest Arka.

 

notował: MU 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia