10.11.2018

IV liga: Arka II lepsza od beniaminka

W meczu 17. kolejki RWS Investment Group IV ligi Arka II wygrała z GKS-em Kowale 3:0 (0:0). Dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Marcus da Silva, a jedno trafienie dołożył Karol Danielak.

IV liga RWS Investment Group - 17. kolejka

Arka II Gdynia - GKS Kowale 3:0 (0:0)
Bramki: da Silva 2 (58' k., 59'), Danielak 84'

Arka II: Staniszewski - Sulewski, Maghoma, Sołdecki, Klimczak - Pek, Bogdanov (60' Markiewicz) - Gułajski (80' Kasprowicz), da Silva, Danielak - Hołtyn (73' Lengiewicz)

Żółte kartki: Przybyszewski, Domjan (GKS)

Sędzia: Dawid Michalski (Pomorski ZPN)

Widzów: 50

Arka II zdobyła dziś cenne 3 punkty w starciu z beniaminkiem, strzelając wszystkie bramki w drugiej połowie. Od początku meczu żółto-niebiescy byli stroną dominującą, ale w pierwszych 45 minutach nie udało im się pokonać bramkarza rywali. Najlepsze okazje mieli w 11 min. da Silva, który minimalnie niecelnie uderzył po wymianie podań z Klimczakiem i Danielakiem, a także tuż przed przerwą Gułajski. Młodemu skrzydłowemu zabrakło niewiele do szczęścia po strzale z pierwszej piłki.

W tej części gry Arkowcy często uderzali z dystansu, w czym przodował zwłaszcza Andrii Bogdanov. Jednak jego próby, a także uderzenia Peka czy Sulewskiego z rzutu wolnego nie znalazły drogi do siatki. Goście zagrozili naszej bramce tylko raz, gdy w 37 min. Staniszewski obronił uderzenie Przybylskiego.

Po zmianie stron ataki Arki przyniosły powodzenie, a nasz zespół w ciągu minuty wyszedł na dwubramkowe prowadzenie za sprawą da Silvy. W 58 min. pewnie wykorzystał on rzut karny podyktowany za zagranie ręką zawodnika gości, a kilkadziesiąt sekund później wbiegł z piłką w pole karne i płaskim strzałem podwyższył na 2:0. Kilka minut później da Silva był bliski klasycznego hat-tricka, jednak jego strzał głową obronił Krawcewicz.

Wynik meczu na 3:0 ustalił w 84 min. Danielak, który wykorzystał piękne zagranie Sołdeckiego i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Ten sam zawodnik mógł w końcówce trafić jeszcze po raz czwarty, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W dzisiejszym meczu nasz drugi zespół poprowadził wyjątkowo trener Szymon Hartman, który na co dzień pełni funkcję asystenta trenera w drużynie juniorów starszych (CLJ U18).

- Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, chociaż w pierwszej połowie, mimo dużej przewagi i wielu sytuacji, piłka nie chciała wpaść do siatki gości. W drugiej połowie pod tym względem było dużo lepiej. Przeciwnik słabiej organizował swoją grę w obronie, a my to wykorzystaliśmy i zdobyliśmy trzy bramki.

Za tydzień Arkowcy rozegrają ostatni w tym roku mecz ligowy na wyjeździe, a ich rywalem będzie Kaszubia Kościerzyna.