01.09.2018

Arka - Zagłębie Sosnowiec 2:2. Emocje, bramki i jeden punkt

Emocjonujące widowisko obejrzeli w Gdyni kibice Arki. Zespół trenera Smółki zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 2:2, choc okazji na większą ilość bramek nie brakowało. Ozdobą meczu były bramki gdynian - Janoty z dystansu i Zarandii po zespołowej akcji.

Lotto Ekstraklasa - 7. kolejka

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1)

Bramki: Janota 30', Zarandia 66' - Sanogo 45+3'(k), Pawłowski 68'

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić, Helstrup (78' Danch), Marciniak - Nalepa, Bogdanov - Sulewski (56' Siemaszko), Janota, Zarandia - Kolev (65' Jankowski)

Zagłębie Sosnowiec: Kudła - Heinloth, Polczak, Cichocki, Banasiak, Nowak (70' Jędrych), Milewski, Wrzesiński, Pawłowski, Udovicić (81' Cristovao), Sanogo (90' Torunariga)

Żółte kartki: Janota, Zarandia, Marić - Sanogo, Polczak, Nowak, Torunariga.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 9018

0 min - z dwóch meczów wyjazdowych żółto-niebiescy przywieźli trzy punkty. Bilans przyzwoity, ale rozczarowanie trenera Smółki spotkaniem w Kielcach było na tyle duże, że dziś zdecydował się na kilka zmian w meczowej osiemnastce.

0 min - nawet na ławce rezerwowych nie zasiedli dziś Nabil Aankour, Goran Cvijanović i Dawid Sołdecki. Do pierwszej jedenastki wracają natomiast Michał Nalepa, Andrii Bogdanov i Luka Zarandia. W wyjściowym składzie jest także Robert Sulewski, który w tym sezonie zanotował kilkanaście minut gry w meczu z Górnikiem Zabrze.

0 min - Sulewski to zawodnik, który poprzedni sezon zaczynał jako zawodnik Zagłębia Sosnowiec. Niewykluczone, że oprócz dyspozycji sportowej, także ten czynnik wziął pod uwagę trener Smółka, wybierając piłkarzy do dzisiejszego meczu.

0 min - w składzie naszych rywali także jest zawodnik, który pamięta grę w zespole Arki. To Mateusz Cichocki, który w Gdyni spędził wiosnę 2014 roku.

0 min - nasi zawodnicy muszą dziś z pewnością zwrócić uwagę na Konrada Wrzesińskiego, który jest strzelcem trzech bramek, w tym dwóch na wyjazdach, czyli cały dorobek sosnowiczan w tym sezonie poza domem. Groźny będzie też Vamara Sanogo, Francuz, który w ostatnim meczu ze Śląskiem zdobył dwa gole (3:3).

0 min - Arka na żółto-niebiesko, goście na czarno. Rota!

1 min - zaczęliśmy spotkanie!

4 min - gol dla Arki? Nieuznany! Analiza VAR wykazała, że przy strzale Bogdanova jeden z gdynian był na pozycji spalonej!

10 min - bardzo dobre zagranie Sulewskiego w kierunku Koleva. Bułgar postanowił odegrać piłkę Robertowi, licząc że ten wbiegnie pod bramkę. Nic z tego.

13 min - bardzo mocne uderzenie Bogdanova z dystansu, lecz szkoda, że w środek bramki. Kudła nie miał z tym uderzeniem kłopotów.

17 min - szybka akcja gości i celny strzał Sanogo. Steinbors jednak był na posterunku.

18 min - rzut rożny dla gości wykonał Banasiak. Nasi zawodnicy byli jednak bezbłędni w defensywie.

19 min - Michał Janota przewrócił się w polu karnym, lecz sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Po chwili Michał sfaulował Pawłowskiego i obejrzał żółtą kartkę.

20 min - teraz Milewski brzydko fauluje Bogdanova... i nie ma kartki. Będzie jednak rzut wolny dla Arki z ok. 30 metrów

21 min - uderzał Andrii Bogdanov, lecz Ukrainiec pomylił się o ok. metr.

23 min - było bardzo groźnie! Udovicić przyjął piłkę w naszym polu karnym i zdecydował się uderzyć po ziemi w kierunku dalszego słupka! Na nasze szczęście chybił!

24 min - i znów mnóstwo szczęścia mają gdynianie! Zagranie na lewą stronę w naszą szesnastkę, minął się z piłką Steinbors, a później piłka została wstrzelona wzdłuż naszej linii bramkowej, gdzie na szczęście nikt nie strącił jej do siatki!

28 min - indywidualna akcja Zarandii w polu karnym Zagłębia i Gruzin pada na murawę! Sędzia jednak decyduje się pokazać żółtą kartkę naszemu zawodnikowi za próbę wymuszenia rzutu karnego.

30 min - gooollll dla Arki! Coż za strzał Janoty zza pola karnego! Kudła bez szans! Asysta Nalepy!

32 min - wstrzelił piłkę Pawłowski w nasze pole karne, ale Sanogo uprzedzony przez obrońcę!

33 min - Sanogo sfaulował szarżującego z piłką Zarandię i otrzymał za to żółtą kartkę.

36 min - znów fauluje Sanogo w ataku. Nie może być jednak mowy o karze indywidualnej.

37 min - to powinno być 2:0 dla Arki! Kolev wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał z 14 metrów został odbity na rzut rożny!

38 min - Janota zacentrował z rzutu rożnego. Główkował Zbozień, ale wysoko nad bramką gości.

40 min - Janota blokuje centrę Heinlotha i będzie korner dla Zagłębia.

41 min - Marciniak wybił dośrodkowanie Banasiaka z rzutu rożnego.

41 min - próba technicznego strzału Nowaka niecelna.

43 min - Bogdanov potrzebuje pomocy masazystów, dlatego jego koledzy z drużyny posłali piłkę za linię boczną.

45 min - trzy minuty doliczone.

45+1 min - szybki wypad Zagłębia 4 na 4. Na szczęście uderzenie Pawłowskiego zostało zablokowane i tylko korner dla Zagłębia.

45+2 min - Steinbors wypiąstkował piłkę, ale ta szybko wraca w naszą szesnastkę, strzela Wrzesiński, a Marić jest trafiony w rękę! Karny! Żółta kartka dla naszego stopera.

45+3 min - Sanogo... pewnie i mocno! Steinbors poszedł w stronę piłki, ale był bez szans.

PRZERWA - niestety nie udało się Arce utrzymać prowadzenie do przerwy. Zagłębie często gościło pod naszą bramką i w doliczonym czasie gry dopięło swego. Arka mogła i powinna jednak w tym momencie mieć dwa trafienia na koncie, ale niestety Kolev nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z Dawidem Kudłą. Wciąż mamy także duże wątpliwości co do słuszności decyzji arbitra o nieuznaniu gola Bogdanova - z pewnością jest to duża kontrowersja. Nic jednak straconego, przed nami drugie trzy kwadranse i liczymy na gole żółto-niebieskich!

46 min - gramy!

51 min - akcja Sulewskiego na prawym skrzydle i faul Polczaka. Żółta kartka!

52 min - Janota wykonał rzut wolny z prawej strony, ale wybija piłkę na róg zawodnik ustawiony w murze.

53 min - z rzutu rożnego goście wychodzą z kontrą. Na szczęście strzał Wrzesińskiego został sparowany i Steinbors mógł spokojnie złapać piłkę.

55 min - po stracie Nalepy bardzo groźną akcję

56 min - faul Nowaka na Nalepie i żółta kartka dla kapitana zespołu z Sosnowca.

56 min - Siemaszko zmienia Sulewskiego.

57 min - rozegranie rzutu wolnego przez Arkę kombinacyjne. W efekcie na prawej stronie pola karnego znalazł się z piłką Zarandia, lecz źle zacentrował.

59 min - kapitalna wymiana podań Zarandii z Janotą. Janota postanowił jednak jeszcze wykonać jeden drybling w polu karnym, a ponieważ nie udała mu się ta sztuka, efektowna akcja nie zakończyła się strzałem.

62 min - kolejne dobre wejście Zarandii z piłką w szesnastkę gości, lecz próba dogrania przed bramkę ląduje wprost w rękach Kudły.

63 min - dobra próba strzału zza pola karnego Zarandii. Piłka skozłowała przed Kudłą, lecz ten nie popełnił błędu, a na dobitkę czyhali już gracze w zółto-niebieskich strojach.

65 min - Kolev opuszcza plac gry. Za niego pojawia się Jankowski.

66 min - Zarandia!!! GOOOOOLLLL!!! Poadania na jeden kontakt: Janota, Jankowski, Zarandia, a Gruzin już lekko obok bramkarza do siatki! Cóż to była za akcja! Asysta Jankowskiego!

68 min - i znów mamy remis! Pawłowski oddał bardzo dokładny strzał z 17 metrów i Steinbors znów mógł tylko wyciągnąć piłkę z siatki!

70 min - trener Dudek zmienia Nowaka na Jędrycha.

75 min - z boiska nie podnosi się Helstrup. Niestety konieczna będzie zmiana. Duńczyk wsparty na ramionach naszych służb medycznych opuszcza plac gry.

78 min - na boisku melduje się Adam Danch.

78 min - fatalny błąd obrońcy Zagłębia! Źle przyjął piłkę, a po zagraniu Siemaszki odbija się od jego ręki! Nie ma karnego!

81 min - Udovicić kończy spotkanie. Za niego wchodzi Cristovao.

86 min - rzut rożny dla Zagłębia.

86 min - to jest niemożliwe... Wybija piłkę Nalepa, Zarandia pędzi sam w kierunku Kudły, mijając obrońcę... i mamy gwizdek! Sędzia dopatrzył się faulu Gruzina!

88 min - Jankowski powinien strzelić gola! Dostał idealne podanie od Janoty, będąc z prawej strony bramki oddał niecelny strzał!

90 min - Torunariga za Sanogo.

90+1 min - żółta kartka dla Torunarigi.

90+1 min - strzał Janoty zablokowany! Wyglądało, że Kudła mógł mieć z tym problemy!

90+2 min - indywidualna akcja Nalepy zakończyła się bardzo nieudaną próbą strzału z 20 metrów.

KONIEC - cztery gole, dużo emocji i niestety kontrowersyjnych decyzji arbitra. Nieuznany gol Bogdanova i faul Zarandii w akcji sam na sam to kluczowe decyzje, które nie pozwoliły Arce zdobyć dziś większej ilości bramek od rywali. Szkoda, bo zamiast trzech, dopisujemy do konta punktowego tylko jedno oczko.