12.05.2018

Bruk-Bet Termalica - Arka 2:1. Arka przeważała, ale przegrała.

Ostatni mecz Arki w delegacji w sezonie 2017/18 zakończył się porażką żółto-niebieskich, choć po pierwszej połowie nic tego nie zapowiadało. Prowadzenie dał Arce Janus, ale tuż przed przerwą wyrównał Śpiączka. Po godzinie gry prowadzenie dał gospodarzom Gutkovskis, a ataki Arki do ostatniej minuty nie przyniosły już zmiany wyniku.

36. kolejka Lotto Ekstraklasy

Bruk-Bet Termalica - Arka Gdynia 2:1 (1:1)

Bramki: Śpiączka 45+1', Gutkovskis 59' - Janus 20'

Bruk-Bet Termalica: Trela - Szeliga, Kupczak, Putivcev (83' Toivio), Maksimienko, Pawłowski (78' Matei), Purece (70' Stefanik), Piątek, Grzelak, Śpiączka, Gutkovskis.

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Poungouras, Marciniak - Janus (78' Kun), Bogdanov, Szwoch, Piesio (61' Łoś) - Jankowski, Siemaszko (46' Jurado).

Żółte kartki:

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 2576

0 min - ostatni mecz wyjazdowy w sezonie 2017/18. Wypadło na Niecieczę, gdzie zagramy z wciąż walczącą o utrzymanie Termaliką.

0 min - wygrana z Cracovią poprawiła nastroje w zespole. Arkowcy chcą pójść za ciosem i powalczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli, a co za tym idzie, jak najwyższą premię.

0 min - za kartki pauzują tym razem Michał Nalepa i Dawid Sołdecki. W składzie Arki brakuje także Frederika Helstrupa.

0 min - pod nieobecność Duńczyka, na środek obrony wskoczył Grek Poungouras. Na prawym skrzydle swoją szansę otrzyma dziś Krzysztof Janus.

0 min - po sukcesie gry dwoma napastnikami z Cracovią, także dziś na taki wariant zdecydował się trener Ojrzyński. Z przodu zagrają Siemaszko i Jankowski.

0 min - niewykluczone, że po debiucie Janka Łosia z Cracovią, dziś kolejny junior z Arki otrzyma swoją szansę w Ekstraklasie. Na ławce rezerwowych zasiadł bowiem Oskar Ryk.

0 min - zawodnicy wychodzą na murawę. Arka cała na niebiesko, gospodarze w pomarańczowych kostiumach.

0 min - zawody poprowadzi Paweł Raczkowski z Warszawy. To arbiter, którego pamiętamy choćby z niedawnych derbów rozgrywanych w Gdyni.

1 min - gramy!

3 min - wygarnięta piłka spod nóg Putivceva na połowie gospodarzy, ale Grzelak naprawił błąd kolegi, przez co nie doczekaliśmy się pierwszej okazji w tym meczu dla naszej drużyny.

5 min - zagranie w nasze pole karne w kierunku Pawłowskiego, ale czujny Steinbors był szybciej przy piłce.

5 min - faul na Piesio z lewej strony pola karnego Bruk-Betu. Okazja dla Arki.

6 min - bardzo dobre dośrodkowanie Szwocha! Było blisko zamknięcia tego dośrodkowania przez Siemaszkę strzałem!

7 min - z rzutu rożnego zacentrował Szwoch. Piłka trafiła na głowę Jankowskiego, ale Maciek nie uderzył precyzyjnie, piłka przeszła wysoko nad bramką Treli.

10 min - Siemaszko strzelał z 17 metrów! Nie trafił w światło bramki. Wczesniej dobre podanie od Jankowskiego.

11 min - znów rzut rożny dla Arki, teraz dobrze spisali się obrońcy z Niecieczy.

20 min - gooolll dla Arki! Janus! Z lewej strony bardzo dobra piłkę w pole karne posłał Marciniak, z drugiej strony zamykał akcję Zbozień, ale jego strzał został zablokowany. O piłkę w polu karnym powalczył skutecznie Janus i pokonał Trelę!

23 min - Bogdanov potężnie z dystansu, ale niecelnie.

26 min - okazja dla Termaliki, która będzie miała rzut wolny w niebezpiecznej odległosci od naszej bramki. Steinbors broni pod słońce.

26 min - uderzał Grzelak, ale całkowicie nieudanie. Piłka poleciała w dużej odległości od naszej bramki.

28 min - Grzelak tym razem strzelał z dystansu z gry i było zdecydowanie groźniej. Steinbors jednak pewnie chwyta piłkę.

30 min - Purece dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, a Śpiączka sięgnął piłkę głową 10 metrów od naszej bramki! Szczęśliwie nie uderzył precyzyjnie.

32 min - sprytny strzał Piesio z okolic narożnika pola karnego, Trela odbija to na rzut rożny.

32 min - zbyt wysoko posłana piłka z narożnika boiska i piłka dla gospodarzy.

34 min - efektowna akcja Piesio! Wpadł z piłką w pole karne z lewej strony i choć został powalony (zgodnie z przepisami) na murawę, szybko się pozbierał i oddał z niewielkiej odległości strzał, który odbił Trela!

39 min - Szwoch blokuje strzał z 16 metrów Purece! Bezpodstawne pretensje gospodarzy, którzy sugerują zagranie ręką Mateusza!

41 min - od dwóch minut pomoc udzielana jest Steinborsowi. Choć przebiera się Więckowicz, zmiana nie powinna być potrzebna. Doszło do rozcięcia skóry na brodzie naszego łotewskiego bramkarza.

43 min - no i Steinbors zmuszony do najwyższego wysiłku! Kapitalnie odbija piłkę na linii bramkowej po strzale głową Gutkovskisa!

46 min - gol dla Termaliki! Śpiączka pobiegł do kontry, nie dał się dogonić i precyzyjnym strzałem pokonał Steinborsa! Akcja gospodarzy wynikła po rzucie rożnym, który wykonywała nasza drużyna...

PRZERWA - bezsprzecznie to Arka była lepszym zespołem w pierwszych 45 minutach. Dominacja naszego zespołu została potwierdzona golem Janusa, a później były okazje na kolejne bramki dla gdynian. Nie udało się podwyższyć prowadzenia, a gospodarze, którzy niewiele potrafili zdziałać przez całą połowę, przeprowadzili już w doliczonym czasie kontrę, która dała im remis. Szkoda, że daliśmy się zaskoczyć, ale jeśli będziemy w stanie nadal prowadzić grę w taki sam sposób jak do tej bramki, powinno być bardzo dobrze w Niecieczy po ostatnim gwizdku.

46 min - w przerwie zmiana w naszym zespole. Jurado za Siemaszkę.

47 min - stuprocentową okazję zmarnowali gospodarze! Gutkovskis biegł z piłką od połowy boiska sam na naszą bramkę, dostrzegł nadbiegającego Pawłowskiego i wyłożył mu piłkę, a ten nie trafił do pustej bramki!

49 min - wychodzimy obronną ręką z dośrodkowania Purece z rzutu wolnego, adresowanego w naszą szesnastkę.

50 min - w ataku Termalika! Ofiarnie blokujemy strzał sprzed pola karnego Piątka! Piłka trafia jeszcze w rękę Bogdanova, ale nie może być mowy o jedenastce.

54 min - Arkowcy chcą trochę uspokoić grę, wymieniają dużo podań na własnej połowie boiska.

55 min - szybka akcja Gutkovskisa lewym skrzydłem, lecz nikt nie doszedł do jego podania w pole karne.

57 min - Śpiączka był bliski zdobycia drugiej bramki w tym meczu! Jego strzał z 17 metrów o centymetry minął lewy słupek bramki Steinborsa!

58 min - Piesio! Cóż za strzał! Prawą nogą z narożnika pola karnego, a piłka ląduje na siatce bramki Treli! Niewiele zabrakło!

59 min - piłka w naszej bramce! Gutkovskis skutecznie dobija uderzenie Purece, które chwilę wcześniej odbił Steinbors!

61 min - Jan Łoś na boisku. Zmienił Piesio.

62 min - groźny strzał Jankowskiego do boku odbija Trela!

63 min - Łoś był bardzo bliski zdobycia gola! Janus zagrał na 10 metr, gdzie był Łoś, ale obrońca był blisko i zablokował uderzenie siedemnastolatka!

64 min - teraz strzelał Jankowski! Niecelnie, ale brawa za ta akcję dla naszego napastnika.

66 min - miękka wrzutka Janusa bardzo precyzyjna, wprost na głowę Jurado! Hiszpan niestety nieznacznie pudłuje!

68 min - Kupczak uprzedza Łosia w polu karnym i mamy rzut rożny.

69 min - wrzutka Bogdanova z kornera spada na nogę Łosia, ale strzał Janka nieudany, źle trafił w piłkę!

69 min - i znów Łoś, tym razem odważnie strzelił z dystansu! Niestety niecelnie.

70 min - pierwsza zmiana trenera Zielińskiego. Stefanik za Purece.

71 min - Maksimienko wybija piłkę za linię boczną na wysokości pola karnego. Zbozień wrzucił ją w swoim stylu pod bramkę Treli, a Jankowskiemu niewiele zabrakło, aby uderzyć w nią głową!

73 min - zderzenie głowami Śpiączki i Marciniaka pod naszą bramką, potrzebna interwencja masażystów.

76 min - Bogdanov centruje z prawego skrzydła, ale wprost w ręce Treli. Wcześniej tuż przy linii bocznej pola karnego Termaliki faulowany był Janus, ale nie było gwizdka sędziego!

78 min - Janus schodzi z boiska, a w jego miejsce pojawia się Patryk Kun. Wchodzi także Matei za Pawłowskiego w Bruk-Becie.

80 min - centra Marciniaka w kierunku Arkowców w polu karnym gospodarzy bardzo dobra, lecz obrońcy wyratowali sytuację!

80 min - Jurado przyjął piłkę na 17 metrze przed bramką Treli i mimo obrońcy na plecach, zdołał się obrócić i oddać groźny strzał! Świetna interwencja bramkarza z Niecieczy!

83 min - kontuzjowany Putivcev zmuszony do zejścia z boiska. W jego miejsce Toivio.

85 min - Zbozień z autu w pole karne Bruk-betu, lecz wybili piłkę gospodarze.

87 min - rzut wolny z odległości 30 metrów od naszej bramki. Strzał Toivio niecelny.

88 min - zbyt lekki strzał Kuna z 16 metrów, aby zaskoczyć Trelę. Arka jednak zdecydowanie przeważa, naciska na rywala i liczymy, że w końcówce dopnie swego!

89 min - Kupczak blikuje strzał z prawej strony Jurado! Znów było groźnie w szesnastce gospodarzy.

90+3 min - Matei w kontrze na prawym skrzydle, po wejściu w nasze pole karne poszukał strzałem dalszego słupka, lecz chybił!

KONIEC - Arka zdeycdowanie przeważała w tym meczu przez 75 minut, ale to nie wystarczyło, aby przywieźć do Gdyni choćby jeden punkt. Po zmianie stron mocno nacisnął Bruk-Bet, a gdy przyniosło im to prowadzenie, role znów się odwróciły. Arka atakowała do ostatniej minuty, lecz zabrakło dziś skuteczności pod bramką rywala. Ten wynik i rozstrzygnięcia na pozostałych boiskach powoduje, że Arka zajmie w tym sezonie jedenaste lub dwunaste miejsce w tabeli.