09.12.2017

Korona - Arka 0:3! Gospodarze znokautowani!

Fantastyczne spotkanie rozegrali Arkowcy w Kielcach! W pierwszej połowie Korona atakowała, a Arka strzeliła bramkę, po przerwie dołożyła dwa trafienia a Korona pozostała bezradna. Zasłużenie Arka wywozi z gorących Kielc komplet punktów! To pierwsza porażka Korony od dwunastu spotkań!

19. kolejka Lotto Ekstraklasy

Korona Kielce - Arka Gdynia 0:3 (0:1)
Bramki: Siemaszko 36', Warcholak 49', Szwoch 60'

Korona: Gostomski - Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste - Cebula (46' Kosakiewicz), Żubrowski, Możdżeń (58' Kiełb), Cvijanović - Soriano (58' Górski), Kaczarawa.

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak - Łukasiewicz, Nalepa, Danch (46' Sołdecki), Szwoch, Piesio (73' da Silva) - Siemaszko (87' Jurado)

Żółte kartki: Żubrowski - Warcholak

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

0 min - tydzień temu Arce nie udał się mecz w Płocku. Dziś Arkowcy zapowiadają, że drugie takie spotkanie im się nie przytrafi. Gospodarze walczą czołowe lokaty, dlatego wyzwanie stoi przed nimi niemałe.

0 min - trener Ojrzyński postanowił zmodyfikować zespół, który nie spełnił jego oczekiwań w Płocku. Do składu wskoczyli Warcholak, Nalepa, Danch i Siemaszko.

0 min - zagrożonymi pauzą w następnym meczu wciąż pozostają Zbozień i Marcjanik.

0 min - drużyny już na murawie. Arkowcy dziś cali na niebiesko, gospodarze w swoich tradycyjnych żółto-czerwonych pasach.

1 min - zaczęli Arkowcy!

1 min - ależ to mogło być otwarcie! Piesio potężnie uderzył z dystansu, piłkę zmierzającą pod poprzeczkę odbił jednak Gostomski!

1 min - rzut rożny i znów bardzo groźnie pod bramką Korony! Odrobiny szczęścia zabrakło Siemaszce!

2 min - odpowiada Korona, a konkretnie Żubrowski niecelnym strzałem zza pola karnego.

5 min - znów uderzenie z dystansu kielczan. Cvijanović potężnie, ale jednak niecelnie!

6 min - ładna akcja Arki, Siemaszko sprytnie podał do wychodzącego na pozycję Zbozienia, ale ten został w ostatniej chwili powstrzymany przez obrońcę!

8 min - Marcjanik blokuje zagranie Kaczarawy, będzie korner dla Korony.

9 min - było groźnie! Kaczarawa wyskoczył do centry Cvijanovića i posłał piłkę wysoko ponad naszą bramką!

10 min - zamieszanie w naszym polu karnym, szczęście przy naszych defensorach.

11 min - Zbozień zagrał przed pole karne Korony do Piesio, ten uderzył z powietrza, ale nie trafił.

12 min - Steinbors! Kapitalnie obronił strzał głową Rymaniaka! Znów dobra centra z rogu Cvijanovića.

15 min - idealną okazję zaprzepaścił Siemaszko! Rafał wbiegł w pole karne i będąc z prawej strony bramki poszukał strzałem dalszego słupka, ale spudłował o kilka centymetrów!

17 min - Kaczarawa głową ponad poprzeczką naszej bramki. Nie był w stanie uderzyć precyzyjnie przy szczelnej asyście Helstrupa i Marcjanika.

20 min - znów Cvijanović centruje z rzutu rożnego, ale tym razem zupełnie nieudanie.

21 min - Żubrowski zdecydował się na strzał z dużej odległości i to była bardzo zła próba.

25 min - kolejny korner dla gospodarzy. Arkowcy spisali się wzorowo i wybili piłkę.

25 min - piłka szybko wróciła pod naszą bramkę za sprawą Kallaste, który zacentrował na wysokiego Kaczarawę, a ten kolejny raz pudłuje.

27 min - pierwsza wrzutka z autu Zbozienia w pole karne. Piłka zakręciła się w polu karnym Korony, ale ostatecznie poradzili sobie gospodarze.

28 min - pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Otrzymał ją Warcholak.

29 min - Możdżeń zdecydował się na strzał z 20 metrów i mocno spudłował.

30 min - Zbozień po raz drugi z autu w pole karne Korony. Podobnie jak wcześniej, byliśmy blisko przejęcia piłki i strzału, ale szczęście przy kielczanach.

31 min - indywidualna akcja Cebuli, który wszedł z piłką w naszą szesnastkę i chyba liczył na faul, ale trafił w boczną siatkę!

33 min - Steinbors znów wielki! Soriano kapitalnie wyszedł do prostopadłej piłki od Rymaniaka i będąc sam na sam z Łotyszem oddał strzał, który fantastycznie odbija nasz bramkarz!

35 min - indywidualna akcja Szwocha, ograł obrońcę, wszedł w pole karne i groźnie uderzył, odbił to Gostomski, a Siemaszko o mały włos nie dobił tej piłki!

36 min - gooolllll dla Arki!!! Siemaszko doszedł do piłki wybitej spod naszego pola karnego przez Helstrupa, pobiegł w kierunku bramki i tym razem pokonał Gostomskiego!!!

40 min - rzut wolny z prawej strony pola karnego Korony. Centruje Szwoch, ale wybijają gospodarze.

43 min - Kallaste uderzył zza obrońców Arki i nie trafił w bramkę z 17 metrów.

45 min - Cvijanović centrował z rzutu wolnego ze środka boiska, zawodnicy Korony jednak dali się złapać na spalonego.

46+2 min - rzut wolny na 20 metrze przed naszą bramką po faulu Łukasiewicza na Kaczarawie. Będzie groźnie.

45+3 min - Cvijanović uderza, ale trafia w mur!

PRZERWA - w pierwszej połowie przeważali gospodarze, ale to Arka schodzi z prowadzeniem. Nasz zespół wiedział, że Korona rzuci się to ataku od pierwszej minuty, dlatego postanowił przyjąć kielczan na własnej połowie i szukać szans w kontrach. Ten pomysł udał się fantastycznie, bo z tyłu udało się powstrzymać gospodarzy, głównie za sprawą fantastycznych interwencji Steinborsa, a z przodu jeden kontrataków Siemaszko zamienił na gola. Oby tak dalej!

46 min - od początku drugiej połowy mamy nowych zawodników w obu zespołach. W Koronie za Cebulę wszedł Kosakiewicz, a w Arce za Dancha pojawił się Sołdecki.

47 min - Warcholak świetnie uderzył zza szesnastki, Gostomski odbija do jednak na rzut rożny!

48 min - gospodarze wybronili się z rzutu rożnego.

49 min - gooolll dla Arki!!! Warcholak wykonał rzut wolny z 33 metrów, lot piłki zmienił Możdżeń i Gostomski był bez szans!

54 min - Nalepa sfaulował Żubrowskiego ok. 28 metrów od naszej bramki. Stały fragment gry dla gospodarzy.

55 min - strzał Możdżenia z rzutu wolnego minął nasz mur, ale był skierowany dokładnie w miejsce, gdzie stał Steinbors.

57 min - rzut rożny dla Korony. Cvijanović centruje wprost na głowę Kaczarawy, a strzał spod poprzeczki odbija Pavels Steinbors!

58 min - schodzą Możdżeń i Soriano, weszli Górski i Kiełb. Komplet zmian w Koronie wykorzystany.

60 min - 3:0 dla Arki!!! Kontra Arki, Marcjanik zagrał do wychodzącego na pozycję Szwocha, a ten po wejściu w pole karne uderzył potężnie pod poprzeczkę! Gostomski znów bez szans!

64 min - Kaczarawa z piłką w naszym polu karnym, ale faulował Warcholaka.

65 min - Zbozień dośrodkował w pole karne, szukając tam Siemaszki, ale nasz napastnik tym razem dobrze przypilnowany przez obrońców z Kielc.

67 min -  rzut rożny dla Korony. Wybijamy przed pole karne, ale Kosakiewicz z dystansu posłał piłkę wysoko w trybuny.

68 min - Cvijanović groźnie zacentrował z rzutu wolnego, piłkę nogą sięgnął Kaczarawa, ale Steinbors z ogromnym spokojem to obronił.

69 min - Szwoch zacentrował z rzutu rożnego wprost na głowę Zbozienia, a ten będąc w pobliżu pierwszego słupka niecelnie główkował.

70 min - Kiełb uderzył celnie z 16 metrów, ale bardzo lekko i nie mógł tym dać się tym zaskoczyć Steinbors.

73 min - żółta kartka dla Żubrowskiego za faul na Nalepie.

73 min - da Silva zmienia Piesio.

75 min - Siemaszko miał okazję na kolejnego gola! Gostomski jednak obronił jego strzał głową!

76 min - dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Szwocha, niewiele zabrakło Arkowcom, żeby to zamienić na strzał!

78 min - mimo wyraźnego prowadzenia Arki, to nasz zespół od kilku minut prowadzi grę na połowie gospodarzy! Świetna, kapitalna połowa w wykonaniu Arki!

80 min - rzut rożny dla Korony. Dejmek powinien umieścić piłkę z 5 metrów w naszej bramce, ale przeniósł ją tuż ponad nasza poprzeczką!

81 min - znów strzał na naszą bramkę po rzucie rożnym Korony. Tym razem Kosakiewicz głókował, ale Steinbors idealnie ustawiony!

83 min - da Silva został sfaulowany przez Rymaniaka tuż przy narożniku boiska po stronie Korony.

84 min - Szwoch zacentrował, wyglądało to nieźle, ale jednak piłka wyszła poza linię końcową boiska.

86 min - da Silva powinien podwyższyć na 4:0! Kolejne przejęcie w środku pola przez Arkowców, Szwoch wyprowadził piłkę, zagrał przed bramkę, gdzie był Marcus, ale strzał naszego zawodnika nie był czysty i złapał piłkę Gostomski.

87 min - ostatnia zmiana w Arce. Za Siemaszkę wchodzi Jurado.

90 min - znów Arka bliska gola! rzut rożny wykonał Szwoch, a główkował Zbozień. Piłka trafiła jeszcze do Sołdeckiego, ale nie udało się oddać strzału!

90+3 min - i kontra Arki. Jurado sfinalizował ją celnym strzałem obronionym przez Gostomskiego!

KONIEC - Kapitalna Arka w Kielcach! Koncertowy występ w drugiej połowie, która przyniosła dwa trafienia żółto-niebieskim, daje upragnione trzy punkty podopiecznym Ojrzyńskiego. Korona, która nie przegrała od dwunastu spotkań dziś była bezradna wobec zabójczo skutecznej Arki.

Najlepszy prezent? - Karnet na mecze Arki!