24.11.2017

Nasi rywale: Sandecja Nowy Sącz.

Przerwy na kadrę służą żółto - niebieskim. Tym razem Arka wróciła do ligowego grania zwycięstwem 2:1 nad Śląskiem Wrocław. Trzy punkty dały podopiecznym Leszka Ojrzyńskiego awans do pierwszej ósemki. Teraz czas na spotkanie z beniaminkiem - Sandecją Nowy Sącz.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego zajmują 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów.

Sukcesy:

• awans do Lotto Ekstraklasy - 2016-2017
  • 1/4 finału Pucharu Polski - 2013/2014

W poprzednim sezonie Sandecja Nowy Sącz awansowała do Lotto Ekstraklasy z pierwszego miejsca. Zespół pod wodzą Radosława Mroczkowskiego zgromadził 61 punktów.

W przerwie letniej w kadrze beniaminka doszło do kilku zmian. Drużynę opuścili: Adrian Jurkowski, Kamil Słaby, Michał Szeliga, Charlie Trafford, Mateusz Wdowiak oraz Tomasz Zając.

Zespół wzmocnili: Tomasz Brzyski, Mateusz Cetnarski, Bartosz Gęsior, Aleksandyr Kolew, Płamen Kraczunow, Patrik Mraz, Dawid Pietrzkiewicz oraz Jonatan Straus.

Bilans spotkań Sandecja Nowy Sącz w sezonie 2017/2018: 4 zwycięstwa  – 6  remisów – 6 porażek

3. Legia Warszawa (w, liga) 0 - 2
4. Jagiellonia Białystok (w, liga) 3 - 1 Aleksandyr Kolew 25, Mateusz Cetnarski 50, Wojciech Trochim 86 (k)

Tomasz Brzyski - 1352 minuty (16 spotkań),

Michal Piter- Bucko - 1350 minut (15 spotkań).

Najlepszy strzelec:

Aleksandyr Kolew - 4 bramki,

Mateusz Cetnarski, Bartłomiej Dudzic, Filip Piszczek, Wojciech Trochim - po 2 bramki.

Grzegorz Baran - 4 żółte kartki ( czerwona po dwóch żółtych) i 1 czerwona kartka,

Filip Piszczek - 4 żółte kartki (czerwona po dwóch żółtych),

Płamen Kraczunow, Michal Piter- Bućko - po 4 żółte kartki.

Sandecja Nowy Sącz rozpoczęła sezon nie strzelając bramki w pierwszych 3 meczach (także z Arką!). Potem jednak zajmowała po 9 kolejkach wskoczyła na 7 miejsce w tabeli. Od tamtej chwili podopieczni Radosława Mroczkowskiego nie potrafią wygrać i ta seria to już siedem spotkań ligowych bez zwycięstwa. Liczymy, że w sobotę to żółto - niebiescy okażą się lepsi i przedłużą złą passę gości.

opracował: Sebastian Jędrzejewski

***

Ruszyła sprzedaż biletów na wszystkie mecze rozgrywane w Gdyni do końca 2017 roku!

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach na Facebook.com/ArkaGdyniaSSA gdzie czekać na Was będą min. konkursy biletowe oraz wiele informacji dot. każdego spotkania!