06.10.2017

Sparing: Skuteczna Arka w Grudziądzu!

Arka i Olimpia Grudziądz korzystały z przerwy w lidze, spotykając się dzisiaj towarzysko w Grudziądzu. Podobnie jak w sparingu z Wisłą Płock szansę gry dostały niemal dwie jedenastki. Arka pokazała skuteczność i wygrała 5:0 (3:0).

Sparing:

Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 0:5 (0:3)

Bramki: Łukasiewicz 20', Krivets - 2 (35', karny), 42'), Szwoch 60' , Jurado 84'

Olimpia Grudziądz: Muzyk (46' Królczyk) - Ciechanowski, Żitko, Goropevsek (46' Woźniak), Klimczak, Wełna, Kaczmarek (46' Popiela), Klichowicz (84' Lech), Handzlik (46' Wolski), Michalik (84' Waszczuk), Salmikivi (75' Poręba)

Arka (I połowa): Pilarz- Zbozień, Marcjanik, Danch, Helstrup - Łukasiewicz - Krivets, Rey - Kun, Siemaszko, Łoś

Arka (II połowa): Pilarz - Socha, Sołdecki, Danch, Warcholak - Sambea – Nalepa, Szwoch - Jazvić, Jurado, Piesio

Sparing z Olimpią podsumowało pierwszy tydzień pracy w przerwie reprezentacyjnej. Trenerzy dali szansę gry niemal dwóm jedenastkom. Kilku zawodników zmogło przeziębienie, a część przebywa na zgrupowaniach kadr.

W meczu z Olimpią w pierwszej połowie zagrał m.in. Jan Łoś. Młody junior uczestniczy w treningach pierwszej drużyny, jest członkiem grupy talent, a teraz miał okazję pokazać się sztabowi pierwszej drużyny podczas meczu sparingowego.

W pierwszej połowie dobrą okazję „Arkowcy” stworzyli sobie w 20 min. Po dośrodkowaniu Siergieja Krivetsa z rzutu rożnego Antoni Łukasiewicz pokonał strzałem głową bramkarza Olimpii.

W 35 min na 2:0 podwyższył Siergiej Krivets skutecznie egzekwując rzut karny.  Tuż przed końcem 1 połowy Siergiej Krivets ponownie pokonał bramkarza gospodarzy wykorzystując dobre podanie Alvaro Reya.

W przerwie zmiany zgodnie z zapowiedziami.  W 60 min. Tadeusz Socha podaje do Mateusza Szwocha, który pokonuje bramkarza rywali po raz czwarty. Na tym się nie zakończył festiwal strzelecki Arki.

W 84 min. ponownie asystę zaliczył Tadeusz Socha, a jego podanie  zamienił na bramkę strzałem głową Ruben Jurado.

Arka miała cały mecz pod kontrolą. gospodarze zagrozili naszej drużynie dwukrotnie strzałami głową, lecz to nasz zespół miał jeszcze kilka innych okazji do zdobycia bramek.

Arka pokazała w Grudziądzu skuteczność i to najlepsze podsumowanie tego tygodnia pracy przed kolejnym mikrocyklem, który przygotuje naszych zawodników do meczu w Niecieczy.