28.07.2017

Nasi rywale: Wisła Płock.

Wracamy do ligi! Arka w tym sezonie pozostaje po 2 kolejkach drużyną niepokonaną. Kolejnym sprawdzianem dla żółto - niebieskich będzie pojedynek z Wisłą Płock. W poprzednim sezonie w rundzie zasadniczej drużyny dwukrotnie ze sobą remisowały, natomiast w rundzie finałowej lepsi okazali się płocczanie którzy wygrali 1:0 w Gdyni.

Przed sezonem doszło do zmiany na stanowisku trenera Wisły, Marcina Kaczmarka zastąpił Jerzy Brzęczek.

Sukcesy:

• 4. miejsce w I lidze - 2004/05
  • zdobywca Pucharu Polski - 2005/06
  • finalista Pucharu Polski - 2002/03
  • zdobywca Superpucharu Ekstraklasy - 2006

W poprzednim sezonie Wisła Płock  zajęła 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów (39 przed podziałem).

W przerwie letniej w kadrze ubiegłorocznego beniaminka doszło do kilku zmian. Drużynę opuścili: Tomislav Bozić, Emil Drozdowicz, Dimityr Ilijew, Bartosz Kaniecki, Dawid Kieplin, Damian Piotrowski, Hermeet Singh oraz Siergiej Kriwiec, który przed kilkoma dniami podpisał kontrakt z Arką.

Zespół wzmocnili: Kamili Biliński, Adam Dźwigała, Mikołaj Lebedyński, Igor Łasicki, Jakub Łukowski, Paul Parvulescu, Damian Rasak oraz Nico Varela.

W sparingach przed sezonem Wisła Płock odniosła jedno zwycięstwo, raz remisowała oraz dwukrotnie przegrywała:

• Wisła Płock - Legia Warszawa 0:3
  • Wisła Płock - Górnik Łęczna 1:0
  • Wisła Płock - Pogoń Siedlce 0:3
  • Wisła Płock - Śląsk Wrocław 2:2

Rozgrywki ligowe Wisła Płock rozpoczęła od porażki na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 0:2. Od 56 minuty Wisła grała w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach Dominika Furmana.

W drugim spotkaniu na własnym stadionie wygrali z Lechem Poznań 1:0 po bramce Dominika Furmana. W tym meczu od 49 minuty płocczanie grali w przewadze po czerwonej kartce dla Abdul Aziz Tetteh'a

Wyniki w sezonie 2017/18:

• Wisła Płock - Lechia Gdańsk 0:2 br. Marco Paixao 24' Mateusz Matras 37'
  • Wisła Płock - Lech Poznań 1:0 br. Dominik Furman 66'

Skład Wisły z meczu z Lechem: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 17. Damian Byrtek, 95. Patryk Stępiński - 9. Arkadiusz Reca (85, 7. Nico Varela), 8. Dominik Furman, 6. Damian Rasak, 18. Piotr Wlazło (25, 45. Mikołaj Lebedyński), 10. Giorgi Merebaszwili (73, 11. Paul Pârvulescu) - 19. Kamil Biliński.

Dla Wisły Płock niedzielne spotkanie z Arka będzie pierwszym na wyjeździe. Przekonamy się jak zainaugurują rozgrywki na obcych boiskach. Arkowcy walczyli w czwartek w eliminacjach Ligi Europy, ale jak zapewnia sztab szkoleniowy, kadra jest na tyle szeroka, że ten fakt nie powinien być problemem. Tym bardziej, po takim zwycięstwie, drużyna może być na fali. Liczymy na dobre spotkanie i na skuteczną grę żółto - niebieskich.

opracował: Sebastian Jędrzejewski