18.11.2016

Jak zaczynaliśmy rewanże w ostatniej dekadzie?

Arka wraca do gry. W niedzielę o godzinie 15:30 żółto-niebiescy podejmują na własnym stadionie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Sprawdziliśmy jak "Arkowcy" radzili sobie w pierwszych meczach rundy rewanżowej w ostatnich 10 latach.

Sezon 2015/16, 1 liga, 20 listopada 2015, 20:30

Zawisza Bydgoszcz- Arka Gdynia 2:2 (Bramki: Drygas 75 k, 90- Nalepa 25, da Silva 81)

W poprzednim sezonie Arka zaczęła rundę rewanżową meczem z Zawiszą w Bydgoszczy. Po bardzo ciekawym spotkaniu gospodarze wyszarpali punkt, zdobywając wyrównującą bramkę w ostatniej minucie meczu. Pięknego gola bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Marcus da Silva, wcześniej wynik meczu otworzył Michał Nalepa.

------------------------------------------------------------------

Sezon 2014/15, 1 liga, 22 listopada 2014, 17:30

Arka Gdynia- Dolcan Ząbki 2:1 (Wardziński 65, Łukasiewicz 89- Warcholak 55 s)

Ciekawy mecz oglądaliśmy również na starcie rundy rewanżowej sezonu 2014/15. Arka podejmowała wówczas w Gdyni Dolcan Ząbki i znów mieliśmy emocje w samej końcówce. Tym razem ostatnie słowo należało do żółto- niebieskich, a konkretnie do Antka Łukasiewicza, który w 89 minucie gry zdobył bramkę na wagę 3 punktów. Wcześniej stan meczu wyrównał Maciej Wardziński.

Sezon 2013/14, 1 liga, 23 listopada 2013, 17:30

Arka Gdynia- Stomil Olsztyn 3:3 (Aleksander 8, 26, Szubert 81- Lech 39 k, 65, Kaźmierowski 90)

Kolejna inauguracja rundy rewanżowej i kolejny thriller. Tym razem Arka grała na własnym boisku ze Stomilem Olsztyn. Gospodarze prowadzili już w tym meczu 2:0 po golach Arkadiusza Aleksandra, by ostatecznie zremisować 3:3, tracąc bramkę w ostatniej minucie gry. Dwa trafienia w tym spotkaniu zanotował również rozgrywający kapitalną partię Grzegorz Lech, który później przeniósł się z Olsztyna właśnie do Gdyni.

Sezon 2012/13, 1 liga, 9 marca 2013, 15:00

Warta Poznań- Arka Gdynia 0:1 (Jarzębowski 36)

Ten mecz rozstrzygnęła jedna akcja. Gol Tomasza Jarzębowskiego zapewnił gdynianom cenne 3 punkty. Z obecnej kadry naszego zespołu owe spotkanie z sezonu 2012/13 dobrze pamiętają jego uczestnicy, czyli Marcus da Silva i Mateusz Szwoch. W poznańskim klubie występ w tym meczu zaliczyli dobrze znani w Gdyni Wojciech Wilczyński oraz Paweł Czoska.

Sezon 2011/12, 1 liga, 6 listopada 2011, 12:30

Warta Poznań- Arka Gdynia 1:1 (Magdziarz 16- Czoska 75)

Również sezon wcześniej Arka inaugurowała rundę rewanżową meczem z Wartą w Poznaniu. Ten pojedynek rozegrano na Stadionie Miejskim (stadion, na którym mecze rozgrywa Lech Poznań), a swojego debiutanckiego gola strzelił w nim Paweł Czoska, który pokonał Grzegorza Szamotulskiego. Czoska rok później był już w Warcie Poznań. Co ciekawe, w tym spotkaniu w barwach klubu z Poznania grał Krzysztof Sobieraj.

Sezon 2010/11, Ekstraklasa, 25 lutego 2011, 20:00

Arka Gdynia- Wisła Kraków 0:1 (Małecki 89)

To był bardzo zimny, piątkowy wieczór (-13C). Przedostatnia w tabeli Arka Gdynia podejmowała ówczesnego wicelidera i jak się później okazało mistrza Polski sezonu 2010/11-Wisłę Kraków. Żółto- niebiescy, pomimo dobrej postawy ostatecznie ulegli rywalowi 0:1 po bramce Patryka Małeckiego w 89 minucie meczu.

Sezon 2009/10, Ekstraklasa, 25 listopada 2009, 18:30

Arka Gdynia- Lechia Gdańsk 1:2 (Wachowicz 69- Zabłocki 6, Lukjanovs 53)

Tego meczu w Gdyni nikt nie będzie miło wspominał. Przegrane starcie z odwiecznym rywalem przed własną publicznością i honorowa bramka niezawodnego w pojedynkach derbowych Marcina Wachowicza. To były ostatnie derby na starym stadionie w Gdyni.

Sezon 2008/09, Ekstraklasa, 30 listopada 2008, 19:15

Polonia Warszawa- Arka Gdynia 0:0

Pomimo bezbramkowego wyniku, cenny punkt wywieziony z Warszawy mógł ucieszyć gdynian, którzy walczyli w sezonie 2008/09 o utrzymanie. Ostatecznie cel ten udało się zrealizować, Arka wyprzedziła spadający z ligi Górnik Zabrze o 1 punkt.

Sezon 2007/08, II liga, 4 listopada 2007, 14:40

Arka Gdynia- Lechia Gdańsk 1:0 (Niciński 79)

Rundę rewanżową sezonu 2007/08 rozpoczynaliśmy również pojedynkiem derbowym z gdańską Lechią. Cóż to był za mecz. Wielkie emocje, kapitalna atmosfera i zwycięstwo po bramce "głową" zdobytej przez Grzegorza Nicińskiego w 79 minucie spotkania. Na boisku partnerował mu wtedy Krzysztof Sobieraj. Kto był na tym meczu, na pewno zapamięta go do końca życia.

Sezon 2006/07, Ekstraklasa, 3 marca 2007, 18:15

Korona Kielce- Arka Gdynia 1:0 (Bonin 27 k)

Naszą historię spotkań kończy wyjazdowa porażka Arki w Kielcach. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w tym meczu Grzegorz Bonin, który skutecznie wykonał "jedenastkę".

Bilans pierwszych spotkań rundy rewanżowej ostatnich 10 lat:

Mecze: 10

Zwycięstwa: 3

Remisy: 4

Porażki: 3

Bramki: 11-11

Jak żółto- niebiescy rozpoczną rundę rewanżową obecnego sezonu? Wszystko okażę się już w niedzielę. O godzinie 15:30 początek meczu z Bruk- Bet Termalicą Nieciecza.