TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

19.10.2016

Grajmy Razem o Życie dla Innych!

Kibice Arki Gdynia mogą zmienić świat na lepszy!

 

Podczas 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy w meczu z Pogonią Szczecin każdy kibic chcący pomóc chorym na nowotwory krwi, będzie mógł zarejestrować się  jako potencjalny Dawca szpiku w bazie Fundacji DKMS. Wolontariusze Fundacji DKMS będą czekać na kibiców przy stanowiskach rejestracyjnych na Stadionie Miejskim w Gdyni 21 października 2016 r.

 

Kiedy podczas meczu Lotto Ekstraklasy z Pogonią Szczecin, sportowe emocje sięgną zenitu, kibice niech pamiętają, że jednocześnie mogą zagrać swój mecz życia- o życie dla innych!

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/dkms_71f9f8ae37727e4505d305949aa6b96f.jpg

 

 W Polsce, co godzinę, ktoś dowiaduje się, że ma nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. To właśnie Ty możesz być ratunkiem i jedynym lekiem dla potrzebującej osoby! Na całym świecie zarejestrowanych jest ponad 28 milionów potencjalnych Dawców szpiku, ale nadal nie wszyscy Pacjenci znajdują swojego „bliźniaka genetycznego”.

 

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy jest w najlepszym wypadku jak  1:20 000, a czasem nawet 1 do kilku milionów! Im więcej osób się zarejestruje tym więcej szans na uratowanie życia chorym cierpiącym na nowotwory krwi. To właśnie Ty możesz być ratunkiem i jedynym lekiem dla potrzebującej osoby!

 

Kto może zostać dawcą?

Potencjalnym Dawcą szpiku może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg, który nie ma dużej nadwagi. Ważne, aby osoba była w dobrej kondycji fizycznej oraz nie cierpiała na choroby przewlekłe. Wystarczy poświęcić kilka minut i mieć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości z numerem PESEL.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DKMS_Magda_ce3ae0b1cd7c1de330ab03d0c29998b7.jpg

 

Podczas rejestracji należy wypełnić odpowiedni formularz oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka za pomocą specjalnych pałeczek. Na podstawie tej próbki zostaną określone cechy zgodności tkankowej (antygeny HLA). Przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych możliwie jest w sytuacji, gdy istnieje zgodność tkankowa pomiędzy potencjalnym Dawcą a Pacjentem zakwalifikowanym do przeszczepienia.

 

O Fundacji DKMS:

Fundacja DKMS to największy ośrodek dawców szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest ponad 953 000 (stan na sierpień 2016) potencjalnych dawców szpiku, spośród których 3 345 (stan na sierpień 2016) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_1686_kopia_63dcd7ebdb1ae80f923cb833c639b5eb.jpg

 

Wśród zarejstrowanych dawców są już zawodnicy i Prezes Arki. 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_1717_kopia_f44dd84f39fe9b192ea411bb9ef5b2e3.jpg

 

                                                                                                                                               

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia