22.09.2016

1/8 PP: KSZO - Arka 1:2. Pierwsza połowa dała awans.

Arka nie poszła tropem innych zespołów z Lotto Ekstraklasy i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski! Nie bez kłopotów, bo KSZO mogło wyrównać wynik meczu na kwadrans przed jego końcem, lecz gospodarze nie zdołali pokonać Steinborsa z rzutu karnego.

1/8 Pucharu Polski

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Arka Gdynia  1:2 (0:2)
Bramki: Stachurski 75' - Abbott 30', Socha 41'

KSZO: Wierzgacz - Stachurski, Pietrasiak, Podstolak, Łatkowski - Czajkowski, Mianowany (87' Burzyński) - Ferens (46' Bełczowski), Kapsa, Gil - Grunt (79' Persona).

Arka: Steinbors - Socha, Stolc, Sobieraj, Wojowski - Błąd (80' da Silva), Mosiejko, Hofbauer (67' Marciniak), Yussuff -  Siemaszko - Abbott (72' Szwoch).

Żółte kartki: Błąd, Mosiejko

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

0 min - Od początku zagrają zawodnicy, którzy do tej pory występowali w mniejszym wymiarze czasu, a Puchar Polski jest dla nich doskonałą okazją do pokazania się trenerom. Ciekawi jesteśmy występu m. in. Dominika Hofbuera, który w poniedziałek zadebiutował w lidze, a dziś dostaje szansę gry od pierwszej minuty.

0 min - w Ostrowcu doskonałe warunki do gry w piłkę. Ciepło, praktycznie bezwietrznie i bez opadów.

0 min - trener KSZO Rafał Lasocki żałuje, że dziś nie może skorzystać najlepszego strzelca Jamroza, który pauzuje za żółte kartki.

0 min - w składzie gospodarzy uwagę zwracają m.in. Pietrasiak, który ma za sobą wiele lat grania na boiskach Ekstraklasy, a także Grunt, który niegdyś testowany był w Arce.

1 min - rozpoczęli gospodarze, grający w pomarańczowo-czarnych strojach. Arka na niebiesko.

3 min - pierwszy strzał na bramkę oddał Paweł Abbott, lecz został zablokowany. Piłkę w pole karne wstrzeliwał Hofbauer.

7 min - za nami także pierwsza próba strzału z dystansu gospodarzy. Autorem był Ferens, a piłka w dużej odległości minęła bramkę strzeżoną przez Steinborsa. Przypomnijmy, że Łotysz po raz kolejny powołany został do reprezentacji swojego kraju.

8 min - ależ było blisko! Arkowcy dwukrotnie byli blokowani w polu karnym. Najpierw Mosiejko, a chwilę później Siemaszko! Wszystko działo się w odległości ok. 7-8 metrów od bramki gospodarzy.

11 min - Adrian Błąd przejął piłkę w srodkowej strefie boiska, przebiegł kilka metrów i uderzył sprzed pola karnego. Po raz kolejny skutecznie blokują strzał obrońcy KSZO.

12 min - strzał Siemaszki tym razem nie został zablokowany! Uderzenie naszego napastnika z 20 metrów mija słupek w nieznacznej odległości!

13 min - Wojowski przedarł się prawym skrzydłem i posłał piłkę w pole karne, gdzie spokojnie chwycił ją Wierzgacz.

14 min - może być groźnie, bo Hofbauer sfaulował Kapsę przed polem karnym.

15 min - no i było groźnie! Centra Gila nieomal nie padła łupem Grunta tuż przed bramką Arki!

17 min - Wojowski faulowany niedaleko linii bocznej boiska, będzia okazja do dośrodkowania w pole karne.

18 min - dośrodkowuje Błąd, ale zbyt krótko i wybijają piłkę obrońcy z Ostrowca.

19 min - znów piłka posłana w pole karne KSZO przez Błąda, ale także tym razem radzą sobie obrońcy.

21 min - Błąd znów centruje, tym razem z rzutu wolnego, a do piłki dochodzi na 6. metrze Paweł Abbott! Nieczyste uderzenie głową napastnika Arki i piłka przechodzi ponad poprzeczką!

22 min - kapitalna odpowiedź gospodarzy! Uderzenie Łatkowskiego z 25 metrów szybowało prosto w okienko naszej bramki, ale fantastycznie broni to Steinbors!

24 min - rzut rozny dla Arki wykonuje Hofbauer. Piłka dociera przed szesnastkę do Błąda, który jednak uderza nieczysto i grę od bramki wznowi Wierzgacz.

26 min - indywidualna akcja Hofbauera wzdłuż pola karnego zakończona celnym, ale lekkim strzałem Austriaka.

29 min - grający na pozycji stopera Stolc dobrze przerywa akcję KSZO.

29 min - Łatkowski wrzucił piłkę z autu, a Stachurski głową przerzucił ją w ten sposób, że ta spadła za poprzeczką.

30 min - goooolll!!! Paweł Abbott wykorzystał podanie od Siemaszki i z 5 metrów pokonał bramkarza! Brawa także dla Mosiejki za dobre dogranie piłki do Siemaszki!

33 min - Arka już szuka kolejnej bramki. Od dłuższego czasu KSZO jest zamknięte we własnym polu karnym, choć na razie skutecznie bronią się przed wrzutkami z lewego skrzydła najpierw Wojowskiego, a chwilę później Hofbauera.

34 min - Sobieraj bezbłędnie przerywa szybką akcję gospodarzy.

36 min - rozochocony golem Abbott indywidualnie rozwiązał kolejną akcję, oddając niecelny strzał zza pola karnego.

37 min - mocny strzał Mosiejki z 18 metrów mija bramkę o jakieś 1,5 metra od słupka.

40 min - indywidualna akcja Gila zakończyła się jego bardzo niecelnym strzałem z 30 metrów

41 min - i 2:0 dla Arki!!! Doskonałe wejście w pole karne Sochy, który sprytnym, płaskim strzałem pokonuje Wierzgacza! Asysta Błąda!

43 min - Błąd fauluje na 18 metrze przed naszą bramką. Żółta kartka dla Adriana i okazja dla gospodarzy.

44 min - strzał z rzutu wolnego oddał Grunt, ale bardzo wysoko nad bramką Steinborsa.

PRZERWA - Wszystko zgodnie z planem. Arka jest w tym meczu zdecydowanie lepsza, zepchnęła gospodarzy do obrony i bezbłędnie wykorzystała swoje okazje. Pozostaje zachować pełną koncentrację i po 90 minutach cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

46 min - i gramy!Jedna zmiana w zespole KSZO. Za Ferensa wszedł Bełczkowski.

46 min - od razu mamy korner dla gospodarzy, po wykonaniu którego w obronie świetnie spisuje się Abbott.

50 min - potężny pocisk w kierunku bramki posłał Mosiejki, ale trafiony piłką w głowę Mianowany padł na murawę. Wygląda jednak na to, że za chwilę wróci na boisko.

53 min - Bełczkowski pobiegł do nieźle zagranej piłki z głębi pola, lecz znów perfekcyjnie spisuje się w obronie Krzysztof Sobieraj. Doskonała interwencja kapitana Arki w tym meczu.

55 min - tym razem w szybkim ataku Arka. Na lewym skrzydle znalazł się Yussuff, ale jego centra w pole karne została wybita przez obrońców.

56 min - tym razem z lewej strony piłka posłana w pole karne KSZO. Podawał Błąd, a efektownie piąstkował Wierzgacz.

58 min - dobre wejście Abbotta w pole karne, lecz próba dogrania przed bramkę zatrzymana przez obrońcę gospodarzy.

59 min - w niezłej sytuacji znalazł się Grunt, który szczęśliwie dla nas nie zdołał uderzyć na bramkę z kilku metrów.

62 min - bardzo nieudana próba strzału Czajkowskiego z dużej odległości.

63 min - Gil dośrodkował w pole karne, a tam Steinbors panuje niepodzielnie, pewnie piąstkując piłkę poza szesnastkę.

65 min - Arka nieco oddała inicjatywę gospodarzom, zmuszając ich konstruowania akcji w ataku pozycyjnym, a samemu szukając okazji do kontrataku.

67 min - było niebezpiecznie. Mianowany był bliski sięgnięcia na wślizgu piłkii zagranej w naszą szesnastkę przez Kapsę.

68 min - ponownie groźna akcja KSZO. Zagranie Gila za plecy Sobieraja mogło paść łupem Bełczkowskiego, jednak zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

67 min - Marciniak zmienia Hofbauera.

72 min - Na boisko wchodzi Mateusz Szwoch. Zmienia Pawła Abbotta.

74 min - indywidualna akcja Gila i strzał z ok. 30 metrów. Celny, obroniony pewnie przez Steinborsa.

74 min - przeszywające pole karne podanie od Szwocha nie dotarło do żadnego z Arkowców! Szkoda, bo była okazja na podwyższenie prowadzenia!

75 min - gol dla KSZO! Gil wstrzelił piłkę w pole karne, a Stachurski trącił ją tuż przed Steinborsem i pakuje do siatki!

76 min - niewiarygodne! Karny dla KSZO po kontrowersyjnej decyzji arbitra o faulu Stolca na Gilu w obrębie naszego pola karnego!

77 min - Steinbors!!! Łotysz broni jedenastkę uderzoną przez Łatkowskiego!

79 min - Persona zmienia na boisku Grunta.

80 min - na kolejną zmianę decyduje się także trener Niciński. Zdejmuje z boiska Błąda, a wprowadza Marcusa da Silvę.

82 min - kilka podań wymienili Szwoch z da Silvą, a wszystko strzałem sfinalizował Brazylijczyk. Piłka po nogach obrońcy wpada w ręce bramkarza KSZO.

85 min - znów Gil pokazuje się ze świetnej strony. Uderzył z 25 metrów tuż obok naszej bramki!

87 min - do Silva centruje w pole karne, gdzie Wierzgacz uprzedza w ostatniej chwili Yussuffa!

90 min - Mosiejko przerywa akcję KSZO i ogląda żółtą kartkę.

90+2 min - gospodarze desperacko atakują, a Arka skutecznie się broni niemal całym zespołem we własnym polu karnym!

90+3 min - dośrodkowanie z rzutu rożnego spada na głowę Pietrasiaka, ale strzał obrońcy KSZO przechodzi nad poprzeczką!

KONIEC - po objęciu dwubramkowego prowadzenia Arka na zbyt dużo pozwoliła gospodarzom po zmianie stron i o mały włos awans nie wypadł jej z rąk. Doskonale spisał się Steinbors, broniąc rzut karny, co pozwoliło utrzymać prowadzenie do końcowego gwizdka i awansować do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski.