19.09.2016

Arka- Cracovia 1:0! Talizman da Silva!

Jednego kontaktu z piłką potrzebował Marcus da Silva, aby strzelić bramke i dać Arce bezcenne trzy punkty! Mecz z Cracovią był prawdziwą wymianą ciosów, z którego zwycięsko wyszli żółto-niebiescy. Wygrana znów przesuwa Arkę w ścisłą czołówkę tabeli.

9 kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Cracovia 1:0 (0:0)

Bramki: da Silva 76'

Arka: Jałocha - Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak - Yussuff (74' da Silva), Łukasiewicz, Marciniak, Bożok (89' Hofbauer) - Szwoch - Zjawiński (82' Siemaszko)

Cracovia:  Sandomierski - Deleu (82' Steblecki), Polczak, Malarczyk, Brzyski - Covilo, Dąbrowski (67' Cetnarski) - Wójcicki, Budziński, Szczepaniak - Piątek

Żółte kartki: Sołdecki, da Silva - Covilo, Dąbrowski, Malarczyk, Budziński

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 9436

0 min - Arka wraca na swoje podwórko. Po nieudanej wyprawie do Kielc, dziś będzie chciała się odegrać na Cracovii, która na początku sezon spisuje się nico poniżej oczekiwań.

0 min - w naszym zespole jest dwóch zawodników, którzy mają w swoim piłkarskim CV grę dla Pasów. Są nimi Adam Marciniak i Dariusz Zjawiński.

0 min - po  drugiej stronie barykady jest doskonale w Gdyni znany Marcin Budziński.

0 min - na trybunach mecz przyjaźni, ale na boisku o przyjaźni mowy być nie może. Obie drużyny zadowolą się tylko wygraną. Dwóch zawodników Arki zagrożonych jest pauzą w następnej kolejce w przypadku otrzymania żółtej kartki - to Adam Marciniak i Miroslav Bożok.

0 min - znów pogoda dopisuje podczas meczu w Gdyni. Bezwietrznie, idealna temperatura do gry w piłkę.

0 min - Arka na żółto-niebiesko, Cracovia w biało-czerwonych pasach. Za chwilę pierwszy gwizdek!

1 min - rozpoczęli goście!

1 min - od razu zrobiło się niebezpiecznie, bo Budziński znalazł się z piłką w naszym polu karnym, ale uspokoił wszystko arbiter dostrzegając pozycję spaloną.

2 min - Arka odpowiedziała nieco za mocnym dośrodkowaniem Warcholaka wzdłuż bramki Cracovii.

5 min - Arkowcy starają się wysoko podchodzić pod rywali i przeszkadzać im już na 30-tym metrze od bramki Cracovii.

7 min - złe zagranie Brzyskiego z rzutu wolnego o mały włos nie dało okazji Zjawińskiemu na rajd z piłką samemu na Sandomierskiego jeszcze od własnej połowy!

10 min - świetna akcja Szwocha na prawym skrzydle, ale dośrodkowanie okazało się już niedokładne.

14 min - zbyt mocne zagranie Budzińskiego do Covilo, w sytuacji, która mogła dać zawodnikowi z Krakowa szansę na dogranie piłki spod linii końcowej.

15 min - dobrze zapowiadał się atak Arki. Z piłką lewą stroną popędził Bożok, ale zupełnie nie udało mu się dośrodkowanie w pole karne.

16 min - to była doskonała okazja dla Arki! Marciniak wbiegł z piłką w pole karne, mógł strzelać, ale podał jeszcze do Zjawińskiego, który w akrobatycznym stylu oddał mocny strzał, niestety zablokowany!

17 min - ależ odpowiedź Cracovii! Akcja prawym skrzydłem Wójcickiego, piłka dociera do Piątka w naszym polu karnym, który trafia w słupek! Arkowcy zdołali piłkę wekspediować z naszej szesnastki!

22 min - znów szarża Bożoka lewą stroną, tym razem już dobre zagranie w pole karne dociera do Marciniaka, a ten strzela obok bramkii!

23 min - Szwoch trafia w obrońców po tym, jak otrzymał piłkę od... źle piąstkującego Sandomierskiego!

24 min - akcja lewą stroną Brzyskiego, zakończyła się mocnym uderzeniem zawodnika z Krakowa! Jałocha efektownie broni ten strzał!

24 min - i znów strzał z dystansu gości! Tym razem Jałocha chwyta piłkę uderzoną przez Budzińskiego.

26 min - strzał Piątka na rzut rożny odbija Jałocha. Korner okazał się dla gości bezowocny.

29 min - kolejne celne uderzenie na naszą bramkę. Interweniuje rzecz jasna Konrad Jałocha.

30 min - Marciniak otrzymał piłkę w polu karnym od Zjawińskiego, ale zabrakło pomysłu na zamknięcie tej sytuacji strzałem

31 min - bardzo groźna sytuacją pod nasza bramką, ale ofiernie ratujemy się wybiciem piłki na rzut rożny

32 min - po kornerze zawiązała się sytuacja, która pozwoliła Wójcickiemu na strzał. Szczęślwie okazał się bardzo niecelny.

36 min - rzut wolny pośredni dla Arki z 20 metrów. Krótkie rozegranie Bożoka ze Szwochem i fantastyczny strzał Mateusza w okienko jakimś cudem broni Sandomierski!

40 min - Zjawiński powalony na 18-tym metrze, ale arbiter odgwizdał faul naszego napastnika...

45+1 min - ostatnia akcja Arki w tym meczu nie zakończyła się happyend'em. Dośrodkowanie Szwocha okazało się zbyt mocne.

45+1 min - już po gwizdku kończącym pierwszą połowę jakieś nieporozumienia zaczęli sobie wyjaśniać Sołdecki z Covilo. Pogodził ich arbiter pokazując obu żółte kartki.

PRZERWA - pierwsza odsłona połowy mogła się podobać kibicom. Dużo strzałów na bramkę, sporo okazji do zdobywania goli, ale zabrakło skuteczności. Nieco więcej okazji mieli goście, więc z wiekszą pokorą do aktualnego wyniku powinni podejść Arkowcy. Trzeba odmienić naszą grę, aby myśleć o zgarnięciu kompletu punktów.

46 min - wznowili grę Arkowcy.

48 min - rzut rożny dla Cracovii. Jałocha dobrze piąstkuje piłkę posłaną w naszą szesnastkę. Chwilę później  strzał Wójcickiego zablokowany!

49 min - i znów Jałocha! Kapitalnie interweniuje na linii nasz bramkarz! Strzelał z 6 metrów Deleu!

53 min - piłka po zagraniu Brzyskiego z rzutu wolnego opuszcza boisko.

54 min - Zjawiński faulowany przed polem karnym. Okazja dla gdynian.

55 min - znów kapitalny strzał Szwocha z wolnego i niegorsza parada Sandomierskiego w bramce Cracovii!

56 min - rzut rożny spada na głowę Marcjanika, a strzał naszego stopera fantastycznie broni Sandomierski!

61 min - wspaniały rajd Szwoch przerwany przez Dąbrowskiego faulem. Żółta kartka!

62 min - Warcholak uderza z wolnego z 25 metrów. Trafia w mur.

64 min - znów brawa dla Jałochy, który pewnie wypiąstkował kolejną centrę w nasze pole karne.

65 min - Malarczyk sfaulował Zjawińskiego i ogląda żółtą kartkę.

67 min - za Dąbrowskiego pojawia się na boisku Cetnarski.

69 min - środkiem boiska przedarł się Piątek i oddał płaski strzał z 17 metrów w środek bramki. Dobrze broni Jałocha.

70 min - Szwoch wywalczył rzut rożny. Do jego wykonania szykuje się Bożok.

71 min - piłka w bramce Cracovii, ale strzelający Sołdecki był na pozycji spalonej...

72 min - bardzo gorąco pod naszą bramką! Najbierw na piątym metrze dobrze blokują obrońcy, po chwili znów świetnie broni Jałocha!

74 min - Zjawiński strzela w okienko, ale jakimś cudem znów broni Sandomierski!

74 min - za Yussuffa na boisko wchodzi Marcus da Silva!

75 min - Szcepaniak schodzi, wchodzi Vestenicky

76 min - gooooollll dla Arki! Marcus da Silva!!! Chwilę po wejściu na boisko Brazylijczyk dostaje piłkę w polu karnym od Marciniaka, uderza w krótki róg, a piłka wpada do siatki!!! To był pierwszy kontakt z piłką Marcusa!

76 min - za zdjęcie koszulki po zdobytej bramce Marcus ogląda żółtą kartkę.

80 min - niecelny strzał sprzed pola karnego Vestenicky'ego.

82 min - zmiana w Arce. Zjawiński opuszcza plac gry, melduje się na nim Siemaszko. Korekta także w składzie gości. Za obrońcę Deleu pojawia się wysoki Steblecki.

87 min - piłkę zacentrowaną przez Marciniaka wybija skutecznie Polczak.

88 min - nieudany tym razem "centrostrzał" Marcusa.Szkoda, bo goście już całkowicie się odsłaniają.

89 min - i mamy debiut! Pojawia się na boisku Dominik Hofbauer, który zmienia Bożoka!

90 min - trzy minuty doliczone.

90+2 min - Szwoch faulowany w samym narożniku boiska. Krótko rozegrany stały fragment... i kolejny rzut wolny dla Arki.

KONIEC - znów mieliśmy prawdziwą wymianę ciosów, ale jej ofiarą padli goście. Trenerskim nosem wykazał się trener Niciński posyłając w bój świeżo po kontuzji Marcusa da Silvę, a ten już w pierwszym kontakcie z piłką pokazał, że to był strzał w dziesiątkę!