Arka - Wisła Płock 0:3. W starciu beniaminków lepsi goście.

W sparingu nr 3 Arka przegrała z Wisłą Płock 0:3.

Lato 2016 - sparing nr 3.

Arka Gdynia - Wisła Płock 0:3 (0:2)
Bramki: Sołdecki 28'(s), Gemega 31', Lebedyński 58'

Arka I połowa: Steinbors – Socha, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak – Da Silva, Łukasiewicz, Sambea, Bożok – Szwoch – Zjawiński

Arka II połowa: Jałocha - Stolc, Sołdecki (60' Marcjanik), Sobieraj, Warcholak (60' Wojowski) - Błąd, Łukasiewicz (60' Mosiejko), Marciniak, Yussuff - Szwoch (60' Siemaszko) - Zjawiński (60' Lewicki)

Wisła Płock: Kiełpin - Stefańczyk (68' Sielewski), Bozić (75' Byrtek), Szymiński, Stępiński, Rogalski (75' Wlazło), Furman (75' Mroziński), Gemega (60' Łukowski), Reca (60' Kun), Iliev (75' Drozdowicz), Lebedyński (60' Kante).

Żółte kartki: Łukasiewicz, Szwoch

0 min - przed nam trzeci przedsezonowy sparing Arki. Tym razem gramy z rywalem, którego bardzo dobrze znamy z gier w pierwszej lidze. Wisła, podobnie jak my, zanotowała awans do Ekstraklasy, ale spotkań z gdynianami nie będzie dobrze wspominać, bo dwukrotnie schodziła z boiska pokonana.

4 min - pierwsze dośrodkowanie w pole karne Wisły. Piłka posłana przez Warcholaka wpadła w rękawice Kiełpina.

6 min - bardzo groźnie pod naszą bramką! Do prostopadłej piłki w pole karne doszedł Gemega i oddał strzał. Na nasze szczęście wprost w Steinborsa!

13 min - zagranie Marcjanika z naszego pola karnego dociera aż do Zjawińskiego, ale ten osaczony przez obrońców, nie zdołał opanować piłki

14 min - dalekie wyjście z bramki Steinborsa udaremniło groźną akcję gości. Łotysz przeciął podanie skutecznym zagraniem głową!

18 min - Zjawiński zdecydował się na uderzenie z ponad 30 metrów. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

27 min - rzut wolny dla Wisły wykonał Furman. Biłka posłana z okolic narożnika boiska niebezpiecznie poszybowała tuż przy napastnikach z Płocka, ale poradzili sobie nasi obrońcy.

28 min - gol dla Wisły! Jego strzelcem... Sołdecki! Piłkę w pole karne posłał Stefańczyk, a wychodzącego z bramki Steinborsa uprzedził właśnie Sołdecki i zrobił to na tyle pechowo, że piłka odbiła się od słupka i wpadła do sieci!

31 min - błąd naszej obrony, z którego skrzętnie skorzystali goście! Tym razem Gemega miał dużo miejsca w naszym polu karnym i oddał precyzyjny strzał przy słupku! Steinbors bez szans!

34 min - bardzo dobra akcja Szwocha lewym skrzydłem. Mateusz wpadł z piłką w pole karne, zagrał pod bramkę, a tam szczęśliwie bronią się Wiślacy!

35 min - żółta kartka dla Łukasiewicza za przerwanie szybkiej akcji płocczan.

38 min - Szwoch obejrzał żółtą kartkę za faul na Foszmańczyku.

42 min - najładniejsza akcja Arki w tym meczu. Zjawiński mocno dośrodkował w pole karne, a klasycznym "szczupakiem" uderzył Bożok, ale nie trafił w światło bramki!

PRZERWA - to nie były udane trzy kwadranse Arki. Wisła zagrała skutecznie, choć przy pierwszej bramce skorzystała z pomocy Sołdeckiego. Liczymy, że żółto-niebiescy, którzy pojawią się w drugiej połowie na boisku, odmienią oblicze tego spotkania.

46 min - od początku drugiej połowy na boisku pojawił się m.in. Adam Marciniak, najnowszy nabytek naszej drużyny.

49 min - szybka kontra Wisły. Sam na sam z Jałochą wyszedł Gemega, ale przy próbie uderzenia posłał piłkę wysoko ponad bramką!

52 min - Zjawiński posłał piłkę w pole karne Wisły, a tam niewiele zabrakło Szwochowi, aby sięgnąć futbolówkę głową!

52 min - Warcholak zdecydował się na strzał z dystansu i niewiele się pomylił!

58 min - 3:0 dla Wisły! Lebedyński w indywidualnej akcji wygrał pojedynki z naszymi obrońcami i sprytnym strzałem pokonał Jałochę!

60 min - zmieniają obaj trenerzy. W Arce pięć korekt, w Wiśle dwie.

68 min - odważna decyzja Błąda o strzale z 30 metrów. Niecelny strzał naszego pomocnika.

68 min - Sielewski zmienił Stefańczyka.

74 min - Kun walczył ze Stolcem w naszym polu karnym, ale ostatecznie Przemek nie pozwolił zawodnikowi Wisły na oddanie celnego strzału.

75 min - Furman dośrodkował z rzutu rożnego, po którym do strzału głową doszedł Sielewski. Piłka przeszła tuż nad poprzeczką!

75 min - kilka zmian w zespole Wisły Płock

79 min - z prawej strony rzut wolny wykonał Błąd. Piłka została posłana za mocno i opuściła plac gry.

80 min - Kante niecelnie uderzył z 23 metrów.

83 min - znów zagotowało się w naszym polu karnym. Tym razem jednak piłka wpada w rękawice Jałochy.

89 min - Arka szuka pierwszego trafienia w tym meczu. ale wciąż bezskutecznie. Obrońcy Wisły umiejętnie przecinają wszystkie podania w pole karne.

KONIEC - sparing, który przegrywa się 0:3, trudno podsumować pozytywnie. Miejmy nadzieję, że nasi szkoleniowcy i piłkarze wyciągną odpowiednie wnioski z dzisiejszego meczu, a efekty zobaczymy w meczach o punkty.