17.04.2016

3 liga: KS Chwaszczyno lepsze od Arki II.

W meczu 22 kolejki 3 ligi grająca niemal godzinę w osłabieniu Arka II przegrała na wyjeździe z KS Chwaszczyno 1:2 (0:1).  Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Rashid Yussuff.

22 kolejka 3 ligi

KS Chwaszczyno - Arka II Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: Portasiński 25' (k.), Kugiel 69' - Yussuff 54' (k.)

Arka II: Kotkowski - Stolc, Lisowski (75' Hebel), Wojcinowicz, Wojowski - Wolak, Yussuff - Kupczyk, Tomasiewicz (77' Nowicki), Czapłygin (66' Kłosowski) - Węsierski

Żółte kartki: Kotkowski, Węsierski (Arka II)

Czerwona kartka: Kupczyk (Arka; 36'-za faul)

Sędzia: Dawid Błaszczak (Szczecin)

W zespole z Chwaszczyna zaprezentowało się dzisiaj kilku zawodników, którzy w przeszłości występowali w naszym klubie m.in. Kowalski, Kamola czy Robakowski.

W pierwszych minutach obie drużyny nie stworzyły sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Arka II posiadała przewagę, ale nie udało się jej udokumentować bramką. Ta sztuka udała się niestety gospodarzom. W 25 min. rzut karny wykorzystał Portasiński i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 36 min. sytuacja Arki stała się jeszcze trudniejsza, bowiem za faul w polu karnym czerwoną kartkę otrzymał Kupczyk. Sędzia po raz drugi wskazał na "wapno", ale tym razem Kotkowski wygrał pojedynek z Portasińskim

Po przerwie grający w "10" Arkowcy ruszyli do odrabiania strat, co przyniosło szybkie efekty w postaci bramki. Dośrodkowanie Węsierskiego spod linii bocznej trafiło w rękę rywala i arbiter podyktował już trzeci w tym meczu rzut karny. Jego pewnym egzekutorem był Yussuff, który wyrównał stan meczu.

W 69 min. gospodarze przeprowadzili akcję, która zadecydowała o końcowym wyniku. Kugiel przepchnął jednego z obrońców, popisał się celnym uderzeniem i tym samym zapewnił swojej drużynie ważne 3 punkty. Żółto-niebieskim nie udało się po raz drugi tego dnia doprowadzić do remisu.

Nasz drugi zespół pozostaje więc z 24 pkt. na koncie i zajmuje 12 miejsce w tabeli. Szansa na poprawę dorobku punktowego w przyszłą niedzielę (24.04) w meczu z Drawą Drawsko Pomorskie.