05.03.2016

Zwycięstwo drugiego zespołu w sparingu.

W swoim ostatnim meczu sparingowym przed ligą Arka II Gdynia pokonała Gedanię Gdańsk 2:1 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Łyszyk i Czapłygin.

Sparing nr 6

Arka II Gdynia - Gedania Gdańsk 2:1 (1:0)
Bramki: Łyszyk 39, Czapłygin 80' - Wasielewski 66'

Arka II: Kotkowski (75' Krzepisz) - Izdebski, Lisowski, Bednarski (80' Wieczorek), Kozakowski - Foks (55' Sikorski), Wolak (75' Zengierski) - Kupczyk (75' Ziarkowski), Łyszyk, Czapłygin - Nowicki

Wynik spotkania mógł otworzyć już w 11 min. Konard Kupczyk, ale nie wykorzystał dobrej sytuacji. Na bramkę musieliśmy więc poczekać do 39 min. Wówczas Andrzej Łyszyk otrzymał piłkę od Szymona Nowickiego i po indywidualnej akcji pokonał bramkarza.

Po przerwie Gedania doprowadziła do remisu. W 66 min., po stałym fragmencie gry, w polu karnym Arki powstało zamieszanie, w którym najsprytniejszy okazał sie jeden z zawodników gości i z bliska skierował piłkę do siatki.

Żółto-niebiescy walczyli do końca i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 80 min. jeden z naszych piłkarzy przejął piłkę na połowie rywali, podał do Mateusza Czapłygina, a ten w sytuacji "sam na sam" mocnym strzałem zapewnił Arce wygraną.

Po meczu, trener Wilczyński krótko podsumował mecz, który zakończył zimowe przygotowania.

- Była to ostatnia gra kontrolna przed meczem ligowym. Dziś duża część zawodników pojechała na mecz wyjazdowy CLJ z Zagłębiem Lubin. Chłopaki mieli okazję sprawdzić się na tle bardzo mocnego rywala, który skorzystał m.in. z zawodników trenujących na codzień z pierwszym zespołem. My zaś mieliśmy okazję sprawdzić zawodników z kadry juniorów młodszych. Dla nich to kolejne doświadczenie, a dla nas materiał poglądowy o tym, jak sobie radzą w piłce seniorskiej.

Za tydzień Arka II zagra już o punkty. Zadanie na początek piłkarskiej wiosny będzie bardzo ciężkie, bowiem do Gdyni przyjedzie lider naszej grupy 3 ligi GKS Przodkowo.