13.02.2016

Sparing nr 4: Arka - Gryf 2:0.

Arka pewnie pokonała Gryf Wejherowo 2:0 w kolejnym sparingu przed rundą wiosenną. Do siatki gości trafiali testowany Adam Nagórski i Marcus da Silva.

Sparing nr 4 - zima 2015/16:

Arka Gdynia - Gryf Wejherowo 2:0 (1:0)

Bramki: Nagórski 6', da Silva 61'

Arka I połowa: Jałocha - Stolc, Sobieraj, Fialho, Warcholak - Yussuff, Nalepa, Sambea, Bożok - Szwoch - Nagórski

Arka II połowa: Jałocha - Socha, Marcjanik, Wojcinowicz, Wojowski - da Silva, Mosiejko, Łukasiewicz, Formella - Tomasiewicz - Nagórski  (63' Siemaszko)

Gryf: Ferra (46' Leleń) - Mońka, Wicki (70' Szur), Nadolski, Dampc, Tomczak (46' Brzuzy), Łysiak, Kołc, Klimczak (46' Wicoń), Jakubowski (60' Koziara), Okuniewicz (46' Kuzimski).

0 min- Dawid Tomczak, Maciej Koziara, Maciej Dampc, Przemek Szur oraz Paweł Brzuzy i Michał Fierka, a także Mateusz Kuzimski (2 mecze w Młodej Ekstraklasie 2010/11) szczególnie będa chcieli się zaprezentować w Gdyni.

0 min - od początku w składzie Arki testowany Adam Nagórski. Po przerwie zaprezentuje się reszta naszych zawodników. Nie zagra leczący uraz kostki Paweł Abbott.

4 min - pierwsza ładna akcja Arki. Zainicjował ją Szwoch, który dostrzegł na lewym skrzydle Bożoka, a Słowak dośrodkował w kierunku Nagórskiego,

6 min - Nagórski otwiera wynik meczu! Bardzo ładna akcja gdynian. Zaczął wszystko Nalepa, który precyzyjnie zagrał do Yussuffa w pole karne. Rashid zagrał przed na 6 metr, a po chwili  odbita piłka spadła pod nogi Stolca, który uderzył mocno w kierunku bramki, a lot piłki zmienił Nagórski i z 5m skierowal ją do siatki!

13 min - Nalepa zacentrował z rzutu wolnego w pole karne Gryfa, ale obrońcy z Wejherowa uporali się z tym zagraniem najlepszego piłkarza 1. ligi wg. tygodnika Piłka Nożna.

17 min - Nagórski odegrał w polu karnym piłkę do Bożoka, który musiał szybko zdecydować się na strzał, a ten niestety poszybował wysoko nad bramką. Piłkarze zgarnęli jednak za tą akcję gromkie brawa od kibiców.

18 min - Bożok dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę musnął czupryną Alan Fialho. Szkoda, że nie był w stanie oddać strzału w światło bramki...

21 min - kapitalna akcja Yannicka Sambei, który popisał się fantastycznym 40-metrowym zagraniem do Yussuffa. Brytyjczyk próbowął utrzymać wysoki poziom tej akcji i od razu szukał podaniem Nagórskiego, ale niestety przerwał ta akcję obrońca z Wejherowa!

24 min - Mateusz Szwoch uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego z 22 metrów, podyktowanego za faul na Nalepie. Strzał był skierowany w światło bramki, ale dobrze ustawiony Ferra obronił go bez większych problemów.

32 min - akcja Miro Bożoka do linii końcowej. Dośrodkowanie Słowaka dotarło do Yussuffa, a ten uderzył z pierwszej piłki, której na drodze do bramki stanął Dampc!

34 min - tym razem świetna zachowania Alana w obronie, który w ostatniej chwili sięgnął głową piłkę, która zmierzała do osamotnionego w polu karnym Okuniewicza.

35 min - mocno zagrana piłka przez Warcholaka wzdłuż bramki, ale niestety nikt z arkowców nie był w stanie jej siegnąć!

39 min - pierwsza próba strzału gości w tym meczu. Jakubowski uderzył z 30 metrów, ale bardzo nieudanie.

42 min - indywidualna akcja Szwocha powstrzymana w polu karnym

PRZERWA - pierwsze trzy kwadranse należały zdecydowanie do arkowców. Przewagę udało się udokumentować trafieniem Nagórskiego, który szukał w tej części meczu także kolejnych trafień, ale bezskutecznie. W drugiej połowie będziemy wypatrywać kolejnych goli dla Arki.

51 min - da Silva zagrał do Nagórskiego, a ten wycofał piłkę do Łukasiewicza, który uderzył z dystansu, ale ponad bramką, w której stanął w drugiej połowie Leleń.

58 min - najlepsza okazja w tym spotkaniu dla Gryfa! Po ładnej akcji na sytuację sam na sam z Jałochą wyszedł Kuzimski, ale górą okazał się nasz bramkarz! Do piłki odbitej na 25 metr doszedł  Łysiak i spróbował przelobować Jałochę, a piłka trafiła w poprzeczkę!

61 min - da Silva podwyższa prowadzenie Arki! Brazylijczyk wpadł z prawej strony w pole karne Gryfa i precyzyjnym strzałem pokonał Lelenia!

62 min - bliźniacza akcja Arki. Znów da Silva z prawej strony wpadł w pole karne, ale tym razem zagrał w kierunku dalszego słupka do Formelli, który w dogodnej sytuacji uderzył ponad poprzeczką!

63 min - Siemaszko zmienia Nagórskiego. Testowany napastnik otrzymuje brawa od publiczności zgromadzonej na trybunie NSR.

70 min - Wojcinowicz strzałem głową wykończył akcję da Silvy, który precyzyjnie zacentrował na głowę naszego młodego obrońcy. Szkoda, że strzał okazał się mocno niecelny.

73 min - indywidualna akcja Siemaszki, który przejął podanie od Formelli i od połowy boiska pomknął na bramkę Gryfa. Mimo asysty obrońców Rafał oddał strzał, z którym nie miał większych problemów Leleń.

74 min - Wojowski posłał piłkę w pole karne, gdzie głową sięgnął jej Tomasiewicz. Strzał naszego filigranowego pomocnika był jednak niecelny.

78 min - Jałocha dobrze broni płaski strzał z 15 metrów Koziary.

79 min - indywidualna akcja na lewym skrzydle i niecelny strzał Formelli.

82 min - po rzucie wolnym wykonanym przez da Silvę, piłka spadła na 18 metr pod nogi Mosiejki. Ten zdecydował się na strzał bez przyjęcia, ale spudłował.

84 min - do zagranej przez Tomasiewicza za plecy obrońców piłki doszedł Formella. Darek minął bramkarza, ale boisko okazało się zbyt krótkie, aby móc jeszcze oddać strzał na bramkę...

88 min - Siemaszko wyszedł na sytuację sam na sam z Leleniem, ale naciskany przez obrońcę uderzył w nogi wychodzącego z bramki golkipera Gryfa!

89 min - Kuzimski niecelnie uderzył głową z siedmiu metrów! Precyzyjnie zacentrował piłkę Koziara.

KONIEC - zasłużone zwycięstwo Arki. Przy większej skuteczności żółto-niebiescy mogli się pokusić o jeszcze bardziej efektowną wygraną, ale cieszą liczne sytuacje stwarzane przez podopiecznych trenera Nicińskiego. Okazję do obejrzenia arkowców w akcji będziemy mieli już w środę w sparingu z GKS-em Przodkowo .