TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

24.09.2015

Konferencja przed Sandecją: Wierzmy w ten zespół!

Na konferencji przed meczem Arki z Sandecją obok trenera Grzegorza Nicińskiego obecni byli: kapitan Krzysztof Sobieraj oraz Miroslav Bożok.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_2342_ece2ab4a6760b92757c10067ed5983c1.jpg

 

Konferencja odbywała się dzień po  przypominanej rocznicy mijającego  roku,  od czasu objęcia samodzielnie Arki przez trenera Nicińskiego.

 

Rzecznik klubu przypomniał bilans trenera w tym okresie, ale on sam nie chciał dokonywać podsumowania swojej pracy:

 

Nie chciałbym podsumowywać  swojej pracy. Od tego są dziennikarze, kibice, ja jestem od trenowania naszej drużyny. Przed nami mecz dziesiąty i chcielibyśmy go wygrać.  Zrobimy wszystko, aby zdobyć 3 punkty, ważne dla nas  i dla układu tabeli.

 

Nie chcę spekulować, od tego są dziennikarze, którzy bardzo dobrze znają się na piłce. Ja wykonuję swoja pracę najlepiej jak umiem. Oby tego efekty były w najbliższym czasie.

 

Czuję chęć do pracy, zapał i nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa z drużyną. Chcemy zdobywać punkty, chcemy być wysoko w tabeli. To nasz cel.

 

Dziennikarze dopytywali o uraz Michała Nalepy.

 

Nie jest to złamanie.  To pokazał wczoraj rentgen. Jest to zbicie. Dzisiaj ma USG.  Tu zadecyduje czas. Jest jeszcze kilka dni i mam nadzieje, ze Michał zagra od pierwszych minut.

 

Uraz ma Paweł Wojowski, poza tym wszyscy są gotowi do gry, co mnie cieszy.

 

O ocenę dorobku Arki poproszono kapitana drużyny. 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_2373_730ac75efda3c08f9a030095191c0837.jpg

 

Krzysztof Sobieraj:

 

Niedosyt  jest. Sporo punktów w tym sezonie pogubiliśmy. Jest to wszystko do zmazania. Statystyki nie grają, ale nam dużo podpowiadają.  Jeżeli wygramy z Sandecją będzie to najlepszy start od  momentu, w którym Arka znalazła się w 1 lidze i ja wierze głęboko, że tak będzie. My zrobimy wszystko , żeby wygrać i żeby to z kopyta ruszyło do przodu.  Wierzę, że to będzie taki mecz przełomowy i ze pójdziemy za ciosem i będziemy bić się o te dwie pierwsze lokaty.

 

Na przykładzie Alana trener wskazał, ze nikt nie ma abonamentu na grę.

 

Alan jest takim samym zawodnikiem jak pozostali w kadrze. Nie chcemy mu szukać specjalnie innej pozycji. Alan grał w Sosnowcu, z Kluczborkiem , nie wiemy czy wyjdzie teraz od pierwszej minuty.  Jest zawodnikiem z kadry, jest środkowym obrońca i musi walczyć o miejsce w składzie.

 

Pytano trenera o ocenę gry Sandecji:

 

Miejscem bym się nie sugerował. Jedna kolejka może wszystko zmienić. Ktoś może być na 8, zaraz jest na  4 i odwrotnie. Tak to się wszystko zagmatwało. Sandecja ma spory potencjał w ofensywie i to nie jest przypadek. W 2 ostatnich meczach zdobyli 7 bramek, 4 w Katowicach i 3 z Zagłębiem. Maja swoje atuty w ofensywie, ale też kilak bramek stracili. Jest to rywal w naszym zasięgu. My gramy u siebie, mamy swoje ambicje, wiemy o słabych i mocnych punktach rywala . mają Aleksandra, ale spotykamy się na naszym boisku i chcemy zdobyć 3 punkty.

 

Mam nadzieje, że nasza siła ofensywna będzie na wyższym poziomie niż Sandecja i strzelimy o tą jedną bramkę więcej. 

 

Przede wszystkim będziemy patrzeć na siebie i swoją grę. Musimy atakować, ale musimy pamiętać o defensywie. Myślę, ze zneutralizujemy ich silne punkty  i my będziemy dyktować warunki gry i w końcowym efekcie zdobędziemy 3 punkty.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_2353_5ad3f4ddd8ca5bf81df0f47c386e7114.jpg

 

Trener odniósł się do ocen meczu w Bełchatowie:

 

Na pewno źle weszliśmy w ten mecz. Szybko straciliśmy bramkę.  Musieliśmy dalsza część meczu grac atakiem pozycyjnym, próbując stwarzać sobie sytuacje. Za wiele ich nie było. Dobrze, ze Michał Nalepa  wykonał bardzo dobrze rzut wolny i zdobyliśmy punkt. Trzeba to szanować. Uważam, że graliśmy już gorsze mecze niż w Bełchatowie. Oczywiście aspiracje są rozbudzone, my zdajemy sobie z tego sprawę , ale tamten mecz jest za nami . Teraz liczy się Sandecja i to, żeby ten mecz wygrać.

 

Krzysztof Sobieraj wypowiedział się o byłym koledze z zespołu Arkadiuszu Aleksandrze:

 

Piłka szuka „Alka”. Doskonale o tym wiemy, ale trzeba się skupiać na wszystkich. Jak widzimy nie tylko Aleksander strzela bramki.  Sandecja jest trzecia siła pod względem strzelonych bramek. Musimy być skoncentrowani i bardzo szczelni w defensywie.

 

I dodał krytyczną ocenę błędów przy traceniu bramek przez Arkę:

 

Nie ukrywam , że jesteśmy źli na siebie. Tych bramek straciliśmy zbyt wiele.  Wierzę, że zagramy na zero z tyłu, wygramy i od tego meczu zacznie się nam to zazębiać. Do tej pory przeciwnik korzystał z tego, co my mu zostawialiśmy. Bramki traciliśmy  trochę w dziwny sposób.  Ma nadzieje, że wszystko co złe  już za nami i od meczu z Sandecja będziemy szli w górę. Ja w to wierze, wierze w ten zespół nadal.

 

Nie chcę usprawiedliwiać tu siebie i innych , ale powinniśmy grac szczelniej, jako cały zespół. Jeżeli pracujemy wszyscy i jest to na  pewnym poziomie, jeżeli jesteśmy zdeterminowani jak z Miedzią , jak z Katowicami to nawet mysz się nie prześliźnie. Stać nas na to. Musimy wystrzegać się momentów dekoncentracji  i wtedy będzie to wszystko dobrze wyglądało.

 

Chcemy się podnieść. Gramy dla kibiców. Wiemy, że są zniecierpliwieni naszą postawa , ale wierze w to, ze w nas wierzą… Mam nadzieje, że poniosą nas do zwycięstwa, i że wspólnie razem pójdziemy tym meczem za ciosem i będziemy ostro się bili o te dwie pierwsze pozycje , na których nam wszystkim bardzo zależy.

 

Kapitan Arki zaapelował o nieco większa cierpliwość przy ocenie gry i wyników zespołu:

 

Forma jest zmienna  w tej lidze u niemal 70 procent zespołów. Wszyscy stoją niemal w miejscu. Nie jest to pendolino, a raczej pociąg towarowy …  zdarzają się błędy wszystkim, tak jak nam w Bełchatowie.

 

Do wszystkiego można się doczepić. Mogliśmy mieć oczywiście zdecydowanie więcej punktów, ale nie szukajmy dziury w całym.  Nie do końca zgadzam się także z niektórymi ocenami dziennikarzy. Dajcie nam popracować. Powiedzieliśmy kiedyś, aby oceniać zespól po rozegraniu minimum 10 kolejek. Ta właśnie przed nami.  Możemy być przecież w pierwszej piątce z minimalna stratą punktów do lidera. Nie skreślajmy tego zespołu i nie wbijajmy szpilek. Z konstruktywna krytyka można się zgodzić, ale wytrzymajmy jeszcze trochę. My zrobimy wszystko dla siebie i kibiców , aby tym meczem zmazać te wszystkie plamki  i punktować .

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_2416_f0482d66749703e6351e656d78f4859a.jpg

 

Na koniec wypowiedział się krótko także Miro Bożok:

 

Większość swoich sezonów grałem na lewej pomocy.  To dla mnie bardziej naturalna pozycja niż środek, gdzie grałem 2-3 sezony.  Lubię być cały czas pod grą. Jeśli teraz trener uważa, że moje miejsce jest na lewej stronie, to dla mnie to nie jest żaden problem i ja się cieszę, że mogę tam zagrać.

 

notował: tryb

 

 

 

BILETY NA SANDECJĘ!

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BILET_RGB_765105b2f82f0d83095aa62260c9464a.jpg
 
 
ZACHĘCAMY DO ZAKUPU BILETÓW  PRZEZ INTERNET!

 

 

 


 

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia