28.03.2015

Arka - Miedź 0:0. Dużo się działo, ale bramki nie padły.

Po dwóch efektowych zwycięstwach w Gdyni, tym razem Arka bezbramkowo zremisowała z Miedzią Legnica. Choć kibice nie zobaczyli goli, to na brak emocji nie powinni narzekać, bo obie drużyny stworzyły sobie kilka doskonałych sytuacji. Tym razem nie dopisała skuteczność.

23. kolejka I ligi

Arka Gdynia  - Miedź Legnica 0:0

Arka: Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Wojowski (46' Ława) - Warcholak, Nalepa, Łukasiewicz (73' Rzuchowski), Renusz (77' Jagiełło) - da Silva - Abbott

Miedź:  Smug - Bartczak, Mrowiec, Woźniczka, Cierpka - Kakoko, Bartoszewicz (46' Księżniakiewicz), Garuch (76' Chrzanowski), Łobodziński, Labukas - Kadu (55' Szczepaniak).

Żółte kartki: Sobieraj, Abbott, Da Silva- Garuch, Labukas, Łobodziński, Bartczak

Sędzia: Daniel Stefański (Koszalin)

Widzów: 5236

0 min - W 18- stce jedna zmiana. Wraca Marcin Warcholak.

0 min - piękna pogoda w Gdyni. Nic, tylko przyjść dzisiaj na stadion i dopingować żółto-niebieskich w drodze po siódme, kolejne zwycięstwo przy Olimpijskiej.

0 min - w zespole Miedzi nie brakuje byłych arkowców. Radosław Bartoszewicz, Adrian Mrowiec i Tadas Labukas otrzymali przed pierwszym gwizdkiem żółto-niebieskie szaliki na pamiątkę swojej gry w Gdyni

0 min - na meczu gościmy uczestnikow kursu skautingu, w którym uczestniczy wielu znamienitych osobistości z Polski, a także z Europy, m.in. Szkot Colin Hendry

4 min - pierwsza próba strzału na bramkę Arki. Niecelne uderzenie Łobodzińskiego z 25 metrów.

6 min - przerzut Renusza na lewe skrzydło, gdzie piłkę przyjął Wojowski. Paweł oddał strzał, ale pomylił się o jakieś dwa metry

7 min - indywidualny atak Renusza, który po zejściu do środka spróbował strzału z dystansu, ale nie było zagrożenia bramce Smuga

8 min - znów akcja indywidualna, tym razem Marcusa. Brazylijczyk wpadł z piłką w pole karne i strzelił bardzo mocno, ale niecelnie!

9 min - kolejna akcja Arki. Tym razem bohaterem akcji był Wojowski, którego strzał z 20 metrów zblokowali obrońcy i Smug spokojnie chwycił piłkę.

11 min - da Silva bliski szczęścia! Świetnie z drugiego skrzydła zagrał Marcusowi Wojowski, a Brazylijczyk po przyjęciu piłki uderzył w kierunku dalszego słupka, lecz pomylił się zaledwie o kilka centymetrów!

18 min - skrócony "rzut rożny" po faulu na Marcusie w okolicy chorągiewki. Centra Renusza dochodzido Abbotta, którego strzał po przyjęciu piłki blokują zawodnicy gości!

19 min - świetne zagranie wzdłuż bramki Marcusa, ale nie zdołał jej sięgnąć żaden z gdynian!

20 min - Miedź o włos od objęcia prowadzenia! Najpierw Garuch na lewym skrzydle świetnie zagrał na siódmy metr do Kadu, którego strzał został zablokowany! Groźniejsza była jednak dobitka Cierpki, który z 18 metrów trafił w poprzeczkę!

24 min - dobra akcja Warcholaka na lewej stronie, do centry doszedł da Silva, ale nie zdołał jej opanować.

27 min - zakotłowało się bardzo pod naszą bramką. Najpierw Miszczuk odbił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę, a chwilę później piłka znów zawieszona w powietrzu opadła niemal w to samo miejsce, choć tym razem udało się ja ostatecznie wyekspediować daleko w pole.

33 min - indywidualna akcja Nalepy, który pociągnął z piłką kilkanaście metrów i oddał strzał tuż sprzed pola karnego. Niecelny.

34 min - teraz da Silva przebiegł spory dystans z piłką przy nodze. Po wejściu w szesnastkę, mimo asysty obrońcy, Marcus strzelił, ale zbyt lekko, aby zmusić Smuga do wysiłku.

44 min - złe dośrodkowanie Nalepy z rzutu wolnego, a w szesnastce pełno było zawodników obu drużyn

45 min - tym razem dobre dośrodkowanie Warcholaka z rzutu rożnego. Marcus i Abbott nie zdołali jednak oszukać obrońcow Miedzi

PRZERWA - bez bramek po pierwszych 45 minutach, choć okazji do ich zobycia nie brakowało obu drużynom. Remis trzeba uznać za sprawiedliwy, ale goście z Legnicy udowodnili, że chcą tu koniecznie zdobyć trzy punkty. To zdecydowanie najtrudniejszy mecz Arki na wiosnę.

46 min - od początku drugiej połowy na murawie zameldował się Bartosz Ława, który zmienił Wojowskiego. W zespole gości Księżniakiewicz zastąpił Bartoszewicza

49 min - Renusz tym razem na lewym skrzydle, to efekt opuszczenia boiska Przez Wojowskiego. Zbiegnięcie Renusza do środka i tym razem jeszcze nie udana próba strzału.

50 min - faul Woźniczki  na da Silvie na żółtą kartkę, ale bez decyzji arbitra o karze indywidualnej.

53 min - strzał z ponad 30 metrów Stolca poszybował ponad bramką.

56 min - faul Renusza w miejscu dobrym do dośrdkowania dla gości. Do piłki podszedł Kakoko i zagrał w strefę między bramkarza a linię obrony. Na szczęście piłka wyszła poza pole karne Arki.

58 min - potężny strzał Warcholaka z dystansu! Smug "wypluł" piłkę przed siebie i chciał do niej dopaść Abbott, ale trafił bramkarza Miedzi! Żółtko dla Abbotta.

61 min - to powinien być gol dla Arki! Dośrodkowanie z prawej strony da Silvy dociera do Abbotta, którego strzał z kilku metrów odbija Smug! Do odbitej piłki dopadł jeszcze Ława i strzelił w kierunku bramki, ale Smug tylko sobie znanym sposobem znów dosięgnął piłki!

62 min - Nalepa z ponad 20 metrów stzrelił mocno po ziemi i pomylił się o kilka centymetrów!

63 min - Łobodziński odpowiedział indywidualną akcją i zejściem ze skrzydła, po którym oddał niecelny strzał.

65 min - fura szczęścia Arki! Centra Garucha spada na siódmy metr, gdzie główkował Labukas, a piłka znów odbija sie od poprzeczki!

66 min - da Silva znów kapitalnie na skrzydle, zagrał przed bramkę, a Ława poszukał dalszego słupka i nie trafił!

68 min - żółta kartka dla Labukasa za brzydki faul na Renuszu.

73 min - i znów kapitalna okazja dla Arki!  Zza pola karnego bardzo mocno strzelił Marcus, a do obitej przez Smuga piłki dopadł Abbott igdy wszyscy myśleli, że tym razem musi już byc gol, piłka po nodze obrońcy mija bramkę!

75 min - da Silva z rzutu wolnego z 18 metrow trafia w głowe obrońcy stojącego w murze. A tymczasem na boisku pojawił się Rzuchowski, który zmienił Łukasiewicza.

76 min - Jagiełło po raz pierwszy w tej rundzie melduje się na placu gry. Zmienił Renusza.

84 min - groźny strzał Księżniakiewicza z rzutu wolnego z 35 metrów. Niewiele się pomylił obrońca Miedzi.

87 min - Jagiełło poza boiskiem, Arka w dziesiątkę

88 min - rzut rożny dla Miedzi po strzale Łobodzińskiego odbitym przez Marcjanika. Jagiełło już na boisku.

90+2 min - niecelny strzał da Silvy zza szesnastki

90+4 min - ostatnia okazja Arki. Po rzucie wolnym piłka w rękach Smuga.

KONIEC - najwyraźniej obie drużyny "wystrzelały" się w zeszłym sezonie, gdy na Dolnym Śląsku zanotowaliśmy wynik 4:4. Arka po raz drugi z rzędu jednak nie potrafiła wykorzystac choćby jednej stworzonej sytuacji, ale też zagrała znów "na zero" z tyłu. Z niecierpliwością bedziemy zatem wyczekiwać kolejnego meczu, w którym mamy nadzieję szczęście bedzie ponownie przy zespole Grzegorza Nicińskiego.