21.03.2015

Widzew - Arka 0:0. Jeden punkt wywozimy z Byczyny.

Widzew po raz drugi w tym sezonie odbiera Arce punkty. Nasz zespół choć przez pół godziny grał w przewadze liczebnej, zdołał z Byczyny wywieźć ledwie jeden punkt. Szkoda, bo okazja na trzecie kolejne zwycięstwo była bardzo duża.

22. kolejka I ligi

Widzew Łódź - Arka Gdynia 0:0

Widzew: Krakowiak - Lisowski, Nowak, Kasperkiewicz, Kimura, Mroziński, Straus (61' Kasprzak), Rybicki (70' Warchoł), Bernhardt, Batrović (61' Wrzesiński), Osmanaj

Arka: Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Wojowski - da Silva, Nalepa, Łukasiewicz (55' Rzuchowski) , Renusz - Ława - Abbott

Żółte kartki: Osmanaj, Kasprzak - Abbott

Czerwone kartki: Lisowski (57' za uderzenie)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

0 min - nie tylko do osiemnastki meczowej odnotował Bartosz Ława. Nasz pomocnik od razu melduje się w pierwszym składzie.

0 min - sztuczna murawa w Byczynie, zdaniem piłkarzy, idealna. Dla zespołu Nicińskiego to nie nowość, niemal cały okres przygotowawczy spędziliśmy właśnie na sztucznym podłożu.

0 min - oba zespoły już na boisku, zaraz zaczynamy!

1 min - rozpoczął Widzew.

4 min - Arka średnim pressingiem nie pozwala rywalom wyjść nawet z własnej połowy.

5 min - Lisowski skoncentrował się na razie na prowokowaniu naszych zawodników. Najpierw starł się ze Stolcem, a teraz z Marcusem.

7 min - Widzew pierwszy raz zagościł na naszej części boiska, ale bez większego zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Miszczuka.

11 min - Marcus sfaulowany przez Batrovića, będzie okazja dla Ławy na centrę w pole karne

12 min - niestety nie udało się zagrozić Krakowiakowi, bo wyżej do piłki wyskoczyli gospodarze.

12 min - Marcus najpierw kapitalnie przejął piłkę, a później świetnie zagrał "w uliczkę" do Abbotta, ale ten o włos się rozminął z futbolówką!

14 min - pierwsza próba strzału łodzian w tym spotkaniu. Niecelnie uderzał Bartović.

16 min - znów zza pola karnego strzelają zawodnicy Stawowego. Tym razem celnie uderzał Rybicki, ale Miszczuk pewnie chwycił piłkę.

17 min - i znów groźna akcja gospodarzy. Wstrzelenie piłki w pole karne przez Lisowskiego mija jednak wszystkich graczy i opuszcza boisko.

21 min - da Silva dość niespodziewanie, chyba także dla siebie znalazł się z piłką tuż pod bramką Krakowiaka. Strzelił, ale ponad bramką! A cała akcja rozpoczęła się od wyrzutu z autu...

24 min - Nalepa przejął piłkę na lewym skrzydle, zszedł do środka i chciał uderzyć po dalszym słupku, ale wyraźnie przestrzelił.

25 min - centa z rzutu rożnego Wojowskiego spada na głowę da Silvy, ale lot piłki przecina jeszcze jeden z obrońców i mamy tylko kolejnego kornera!

26 min - tym razem wrzuca piłkę Ława, ale poradzili sobie z tym dośrodkowaniem widzewiacy.

27 min - Arka w opałach, ale swój błąd skutecznie naprawił Przemek Stolc.  Rzut rożny dla Widzewa

28 min - centrował Bernhardt, ale skutecznie wypiąstkował piłkę Miszczuk.

30 min -  Arkowcy przejęli piłkę na 20 metrze przed bramką, a próba strzału Renusza zaowocowała rzutem rożnym dla naszego zespołu. Centra Ławy spadła na głowę Łukasiewicza, ale piłka nie doleciała do bramki Krakowiaka.

32 min - znów ma problemy Przemek Stolc, ktory od razu strzałem na bramkę chciał wykorzystać Bartović! Miszczuk broni!

33 min - w rewanżu świetna sytuacja Arki, ale Abbott chyba trochę za szybko próbował zagrywać głową w kierunku bramki, bo miał sporo czasu! Piłka w rękach Krakowiaka.

35 min - Nalepa podryblował środkiem boiska i oddał strzał z dwudziestu metrów! Krakowiak ofiarnie odbija piłkę na rzut rożny.

36 min - ależ okazja Abbotta! da Silva technicznie zagrał mu w pole karne, a napastnik Arki chciał trącić futbolówkę obok wychodzacego z bramki Krakowiaka, ale nie trafił!

37 min - Ława z Nalepą umiejętnie wymieniają się pozycjami na boisku, raz jeden raz drugi operuje za plecami Abbotta.

40 min - żółta kartka dla Abbotta za faul na Bernhardcie

43 min - Bernhardt przejechał się po achillesach Łukasiewicza, ale uniknął kary indywidualnej

44 min - Ława dośrodkował, ale Krakowiak skutecznie wypiąstkował piłkę jedną ręką.

PRZERWA - na razie nie mamy bramek, ale Arka była zdecydowanie bliższa zdobycia gola w tym starciu. Zobaczymy, na jakie ruchy w drugiej połowie zdecyduje się trener Niciński, aby poszukać dziś trzech punktów

46 min - oba zespoły bez zmian

48 min -  Bernhardt poholował piłkę przez kilkanaście metrów i zdecydował się na strzał z 25 metrów. Znacznie spudłował.

51 min - Osmanaj brzydko, od tyłu sfaulował Sobieraja i ogląda zasłużoną żółtą kartkę.

52 min - szybki wypad Widzewa kończy się tylko rzutem rożnym po interwencji Marcjanika

55 min - Rzuchowski zmienia Łukasiewicza

56 min - rzut rożny wykonał Ława, po którym piłka spadła na nogę Sobieraja! Krzysiek potężnie uderzył, a piłka po rykoszecie trafiła w słupek!

57 min - czerwona kartka dla Lisowskiego za uderzenie w twarz Nalepy! Doczekał się zawodnik Widzewa, bo pracował na taką karę od początku meczu.

61 min - trener Stawowy decyduje się na podwójną zmianę.

63 min - jedenasta żółta kartka w sezonie dla Kasprzaka. Faulował Rzuchowskiego.

64 min - Wojowski przejął piłkę na środku boiska, przebiegł kilkadziesiąt metrów i strzelił. Piłka po nogach rywali wyszła na rzut rożny.

67 min - Nalepa bardzo bliski przejęcia piłki zagranej do Krakowiaka! Zabrakło kilku centymetrów.

69 min - kontrę Widzewa od własnego pola karnego wyprowadził Wrzesiński! Dobiegł aż do naszej szesnastki, ale gdy chciał odegrać do nadbiegającego na drugim skrzydle Rybickiego, piłkę trącił Wojowski!

70 min - to powinien być gol dla Arki! Wojowski z 6 metrów nie trafia głową do siatki, a idealnie dośrodkował mu da Silva!

72 min - znów centruje Marcus, znów główkuje Rzuchowski, a piłka znów mija bramkę!

75 min - Arka wyraźnie dominuje, ale czy potwierdzi to golem? Został kwadrans!

77 min - da SIlva uderza potężnie i celnie z okolicy narożnika pola karnego! Krakowiak odbija piłkę!

78 min - to musiała być bramka! Abbott przejmuje piłkę, podaje do Ławy, ten mu ją oddaje na jedenasty metr, ale Abbott naciskany przez obrońcę się przewraca! O karnym jednak nie może być mowy!

80 min - Miszczuk wysokim wyjściem z bramki uprzedza goniącego za piłką napastnika Widzewa.

81 min - Nalepa z 20 metrów w poprzeczkę! Piłka spada na głowę Ławy na piątym metrze, ale Bartek nie trafia! Niemożliwe rzeczy dzieją się dziś w Byczynie!

82 min - centra Stolca w kierunku Abbotta, ale mamy tylko rzut rożny.

83 min - Renusz z kornera zagrał do Ławy przed pole karne, ten technicznym uderzeniem skierował piłkę w samo okienko! Nie wiadomo jakim cudem Krakowiak zdołał ją dobić!

85 min - no i niespodziewanie Warchoł mógł wpaść z piłką na pozycję sam na sam z Miszczukiem! Na szczęście w ostatniej chwili trącona piłka i po szansie!

86 min - fantastyczna indywidualna akcja Stolca, który znalazł się z piłką w  polu karnym, zagrał wzdłuż bramki, ale ratują się gospodarze!

89 min - Krakowiak znów ratuje Widzewa! da Silva dośrodkował wprost na głowę Abbotta, ten uderzył, ale bramkarz z Łodzi jest dziś prawdziwą opoką dla swojej drużyny!

90 min - Renusz dostał piłkę od Abbotta i zagrał wzdłuż bramki, ale znów dobrze obrona gospodarzy.

90+3 min - ostatnia akcja meczu i Wrzesiński mógł dać swojej drużynie zwycięstwo! Wpadł w nasze pole karne z lewej strony, strzela, ale Miszczuk ratuje Arkę!

KONIEC - Widzew znów odbiera Arce punkty. Mimo gry z przewagą jednego zawodnika przez ponad pół godziny, gdynianie nie znaleźli dziś sposobu na doskonale usposobionego Krakowiaka.