08.11.2014

Olimpia - Arka 0:3. Nokaut po brazylijsku!

Już w pierwszej połowie Arka położyła Olimpię na łopatki. Trzy trafienia pozwoliły na spokojne doprowadzenie rezultatu do końca, mimo gry w osłabieniu od 56 minuty. We wszystkich golach kluczowy udział mieli Brazylijczycy, bo dwie pierwsze strzelili Alan Fialho i da Silva, a przy trafieniu Wojowskiego asystował Glauber.

Zapowiada się fantastyczny mecz z GKS-em Katowice!

16. kolejka I ligi

Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 0:3 (0:3)

Bramki: Fialho 14', da Silva 39', Wojowski 44'

Olimpia: Sapela - Jaroch (57' Trzepacz), Łabędzki, Piter-Bućko, Woźniak, Kłus (46' Cieśliński), Popović, Rogalski, Kaczmarek, Szczot (69' Smoliński), Aleksander

Arka: Miszczuk - Glauber, Fialho, Sobieraj, Warcholak - da Silva (75' Kowalski), Nalepa, Ława, Wojowski, - Lech (58' Łukasiewicz) - Szubert (73' Wardziński).

Żółte kartki: Piter-Bućko, Łabędzki - Fialho (dwie), Warcholak, Kowalski

Czerwone kartki: Kaczmarek (89' za faul taktyczny) - Fialho (56' za dwie żółte)

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)

0 min - na dwanaście spotkań z Olimpią tylko raz górą byli zawodnicy z Grudziądza. Jednak chyba nigdy do tej pory  Olimpia nie była stawiana w roli zdecydowanego faworyta. Oby nie przeszkodziło to ekipie Grzegorza Nicińskiego znów zapunktować z tym rywalem.

0 min - w składzie gospodarzy Arkadiusz Aleksander, który w poprzednim sezonie zdobywał gole dla Arki.

1 min - od środka rozpoczęli żółto-niebiescy.

2 min - Olimpia zmarnowała 100% sytuację! Z prawej strony zacentrował Kaczmarek, a główkujący z 5 metrów Aleksander posłał piłkę nad pooprzeczką! Ogromne szczęście naszej drużyny!

5 min - Ława zacentrował z rzutu wolnego, lecz poradzili sobie gospodarze.

6 min - Sobieraj dobrym podaniem uruchomił na lewym skrzydle Warcholaka, ale ten niedokladnie zagrał w szesnastkę, choć wbiegał tam Szubert

9 min - znów groźnie zaatakowali gospodarze. Szybką akcję wyprowadził Popović, rozegrał piłkę z Kaczmarkiem i oddał strzał tuż obok słupka!

14 min - gooollll dla Arki!!!! Alan Fialho! Świetna akcja od samego początku Brazylijczyka! Najpierw przejął piłkę od rywala, zagrał do Szuberta, który po wejściu w pole karne dobrze mu ją oddał i Fialho z bliska pokonał Sapelę!

20 min - znów świetna akcja gdynian! Lech wymienił podania z Nalepą, który ostatecznie uderzył z 16 metrów, ale bardzo niecelnie!

21 min - Ława faulowany tuż przed linią pola karnego, choć arbiter długo się wahał, czy nie wskazać na jedenasty metr!

21 min - z wolnego uderzył Marcus da Silva, ale piłka odbija się od muru i wychodzi na rzut rożny!

22 min - znów uderzał Marcus, ale naciskany przez obrońców nie miał szans na poważne zagrożenie Sapeli.

24 min - nienajlepsza próba strzału zza pola karnego Grzegorza Lecha.

28 min - ostre wejście Alana w nogi przeciwnika i żółta kartka dla strzelca bramki.

30 min - doskonała gra w obronie da Silvy, który nie dał się oszukać Aleksandrowi

32 min - od kilkunastu sekund bardzo groźnie pod naszą bramką. Gospodarze oddali dwa groźne strzały z dystansu, które z kłopotami odbijał Miszczuk poza boisko.

36 min - Piter Bućko fauluje wyprzedzającego go Szuberta i za to zagranie ogląda żółty kartonik.

38 min - Ława uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale Sapela nie dał się zaskoczyć.

39 min - goooollll dla Arki! Błąd obrońców wykorzystuje Marcus da SIlva, który z 16 metrów uderzył po ziemi, nienajlepiej zachował się Sapela i mamy 2:0 dla Arki!!

41 min - rzut wolny z 25 metrów dla Olimpii. Uderzył Popović i posłał piłkę metr ponad poprzeczką bramki Miszczuka!

42 min - Warcholak faulem przerwał kontrę gospodarzy i zasłużenie ogląda żółtą kartkę

43 min - niebezpiecznie znów w naszym polu karnym, ale piłka ostatecznie ląduje w rękach Miszczuka.

44 min - Wojowski na 3:0!!! Fantastycznie zamknął akcję po dośrodkowaniu Glaubera! Cóż za mecz Arki!

45 min - Kaczmarek położył dwóch naszych zawodników w polu karnym Arki, a gdy już uderzył, jego strzał został zablokowany!

PRZERWA - taką Arkę chcemy oglądać! Do bólu skuteczną i wykorzystująca słabości rywala! Nic dodać nic ująć, oby tak do końca meczu!

46 min - trener Kubicki w przerwie przeprowadza zmianę, wprowadzając Cieślińskiego za Kłusa.

47 min - gorąco pod bramką Sapeli! Zabrakło odrobiny szczęścia da Silvie, aby znów pokonać bramkarza Olimpii!

50 min - wyraźnie gubią się gospodarze. Coraz bardziej nerwowe, niedokładne podania i gwizdy na trybunach.

51 min - dobra centra Kaczmarka w pole karne Arki i do strzału głową doszedł Piter-Bućko! Piłka poszybowała nad poprzeczką! Uff...

54 min - Warcholak wrzucił piłkę zza linii bocznej, przedłużył podanie Lech, a Szubert główką posłał ją ponad bramką.

55 min - nieudana próba strzału z 18 metrów Nalepy, który doszedł do piłki odbitej przez obrońców.

56 min - niestety spełniły się nasze obawy co do gry Alana Fialho. Brazylijczyk otrzymał drugą żółtą kartkę i opuszcza plac gry...

59 min - groźne dośrodkowanie Trzepacza spada na głowę Cieslińskiego, który nieznacznie pudłuje!

60 min - dobra kontra Arki! Kluczowe podanie Wojowskiego do Szuberta zostało jednak przecięte przez jednego z obrońców Olimpii...

62 min - minimalnie szybszy w wyścigu za piłką z Marcusem da Silvą.

63 min - niecelna próba uderzenia zza pola karnego Popovića

66 min - tym razem szczęścia z dystansu próbował Łabędzki, ale z podobnym efektem, jak jego koledzy.

69 min - trener Kubicki wprowadzając Smolińskiego wykorzystuje komplet zmian w swoim zespole

70 min - zamieszanie w polu karnym Arki i młody Trzepacz minimalnie pudłuje!

71 min - niestety Szubert porządnie oberwał w głowę i Michał nie jest w stanie kontynuować gry! Przez chwilę gramy w dziewięciu.

72 min - o mały włos Trzepacz nie wykorzystał tej przewagi liczebnej! Posyła piłkę ponad Miszczukiem, ale też tuż obok bramki!

73 min - na boisku jest już Wardziński

73 min - dobra akcja Arki. Da Silva celnie uderzył z narożnika pola karnego, Sapela odbija piłkę, ale Wojowski zamykający akcję miał już zbyt ostry kąt, aby skierować piłkę do siatki.

75 min - za Marcusa na boisko wchodzi Kowalski.

80 min - Olimpia stara się korzystać ze swojej przewagi liczebnej, ale zagrozić Miszczukowi od dłuższego czasu nie potrafi. Zwycięstwo Arki jest już na wyciągnięcie ręki!

81 min - po zagraniu z lewej strony Warcholaka, przed szansą stanął Wojowski, ale nie uderzył celnie!

84 min - Kowalski siłą rozpędu wpadł w przeciwnika i "zarobił" żółtko.

85 min - bardzo mocny, ale też bardzo niecelny strzał Kaczmarka

88 min - strzał z 17 metrów Aleksandra spokojnie wyłapuje Miszczuk.

89 min - Kaczmarek sfaulował Wojowskiego wychodzącego na czystą pozycję i ogląda czerwoną kartkę!

KONIEC - na taki mecz długo czekali kibice, trenerzy i sami zawodnicy Arki. Wychodziło im niemal wszystko i kto wie, czy licznik z bramkami zatrzymałby się na trzech trafieniach, gdyby na początku drugiej połowy czerwonej kartki nie obejrzał Alan Fialho. Brawo Arka i oby tak dalej!