24.08.2014

Juniorzy z kompletem punktów! Relacje.

Z kompletem punktów wracają z sesji wyjazdowej nasi juniorzy. Najpierw w Malborku podopieczni Krzysztofa Janczaka rozgromili Pomezanię 8:0, a potem w Gorzowie zespół Roberta Wilczyńskiego, kończąc zawody w 10-tkę pokonał Stilon 4:2.

Centralna Liga Juniorów  Grupa Zachodnia  Junior Starszy- 3. kolejka:

Stilon Gorzów - Arka Gdynia  2:4 (1:1)

Bramki: Kubacki 8', Skórecki 64' - M.Skrzypczak (r.96) 16', Bach 65', Majewski 66', M.Skrzypczak (r.97) 83'

Arka: Kotkowski, Godula, Lisowski,Obarzanek, Borski, Tomczak (46' Kupczyk), Gałecki, Skrzypczak 96r.(73 ' Skrzypczak 97r., Bach, Hebel (70 'Białek), Węsierski (64' Majewski).

W meczu tym strzelcami dwóch bramek byli dwaj ...Mateuszowie Skrzypczakowie. Jeden z rocznika 1996 z zespołu rezerw, drugi rocznik 1997 z kadry juniorów starszych.

czerwona kartka: Obarzanek (70' za dwie żółte)

Gospodarze dość szybko zaskoczyli nas zespół. W 8 minucie spotkania po prostopadłym podaniu sam na sam z Kotkowskim znalazł się Kubacki nie marnując sytuacji.

Coraz lepszą grę nasi udokumentowali bramką w 16 minucie. Hebel wykonywał rzut wolny z bocznej strefy , a piłkę zmierzająca do bramki trącił Skrzypczak i wyrównał.

Kilka minut później gdynianie mogli wyjść na prowadzenie, ale w wybornej sytuacji nie trafił Węsierski wychodząc sam na sam z bramkarzem. Ten sam zawodnik miał jeszcze jedną dogodna sytuację, lecz także spudłował.

Kolejną sytuację bramkową miał Dawid Tomczak, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Stilonu.

Po przerwie kolejną sytuację zmarnował Węsierski nie trafiając  z 5 m metrów, co sprawiło, że trener Wilczyński zdjął go z boiska.

Potem mieliśmy 3 minuty, które zapadną w pamięci z tego meczu. Najpierw  sprawdziło się przysłowie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą.... W 64min. do źle wybitej bezpańskiej piłki doszedł Skórecki i pięknym uderzeniem z półwoleja pokonał Kotkowskiego.

Na szczęście ta sytuacja wstrząsnęła naszym zespołem Po minucie Bach zamknął akcję drużyny wciskając futbolówkę po poprzeczkę. Po kolejnej akcji Arka prowadziła 3:2. Dzięki indywidualnej akcji Majewskiego.

W 70 min. Obarzanek skomplikował sytuację zespołu otrzymując drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Arka grając w osłabieniu po stałym fragmencie podwyższa prowadzenie. W zamieszaniu pod bramką młodszy Skrzypczak strzela na 4:2!

Emocji jednak nie brakuje do końca… W 83 min. z powodu kontuzji boisko opuszcza Bach i Arka musi grać w „9”. Po rzucie rożnym Stilon trafia na 4:3 jednak sędzia odgwizduje rzut wolny na naszym bramkarzu…

Kończy się, więc happy endem i zespół Roberta Wilczyńskiego wyrywa 3 punkty w Gorzowie.

Wyniki i tabela

Liga Wojewódzka Pomorska Junior Młodszy- 1. kolejka:

Pomezania Malbork - Arka Gdynia 0:8 (0:3)

Bramki: Łyszyk 6' , Kłosowski - 2 (24', 62') , Dorawa 33' , Wośk 66' , Brodzik 70' , Krauze 73' ,  Samulski 80'

Arka: Hiszpański (69' Więckowicz), Naczk (55' Joachimiak), Czaja, Brodzik, Gębiś, Dorawa, Majdowski, Kłosowski, Gabor (60' Krauze), Łyszyk (65' Opielewicz), Wośk (75' Samulski).

Przez cały mecz zdecydowaną przewagę posiadali młodzi Arkowcy. Zarówno w pierwszej i drugiej połowie, pomimo wysokiego wyniku zespół Arki miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji. Właśnie o nich po meczu mówił trener Krzysztof Janczak:

Wynik cieszy, ale w grze można było zauważyć wiele błędów w defensywie oraz niepotrzebnych strat w ataku. Należy też pracować nad skutecznością, szczególnie tych 100% okazji.