13.08.2014

PP: Gryf - Arka 1:0. Ambitny Gryf będzie grał dalej

Już na pierwszej przeszkodzie zakończyła swój udział w tegorocznej edycji Pucharu Polski gdyńska Arka. Od grających w rezerwowym zestawieniu żółto-niebieskich lepsi okazali się ambitni piłkarze Gryfa Wejherowo i zasłuzenie to oni będą grać dalej.

1/32 Pucharu Polski - sezon 2014/15

Gryf Wejherowo - Arka Gdynia  1:0 (1:0)
Bramki: Fierka 23'

Gryf: Ferra - Kowalski, Kostuch, Skwiercz, Osłowski - Wicki (78' Kenner), Wicon, Kołc, Gicewcz - Rzepa, Fierka (58' Ilanz)

Arka: Miszczuk - Sulewski (81' Koziara), Alan Fialho, Marcjanik, Warcholak - Nalepa, Lech - Brzuzy (42' Jagiełło), Calderon (42' Ława), Wojowski - Abbott

Żółte kartki: Rzepa, Kowalski, Gicewicz - Wojowski

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)

0 min - stadion w Wejherowie już szczelnie wypełniony. Nie jest to niespodzianka, bo mecz z Arką zawsze jest dużym wydarzeniem w tym mieście

0 min - obie drużyny wychodzą na murawę

0 min - zanim rozlegnie pierwszy gwizdek w tym meczu, Grzegorz Niciński, który jeszcze wiosną był szkoleniowcem Gryfa, a dziś jest asystentem Dariusza Dźwigały, otzymał okazały bukiet z podziękowaniem za sukcesy odnoszone z wejherowskim klubem

1 min - zaczęłi na żółto ubrani gospodarze. Arka w jednolitych białych kostiumach.

2 min - duże zamieszanie po rzucie rożnym dla Gryfa. Arkowcy w ostatniej chwili uratowali się przed strzałem z pięciu metrów i nieuchronną stratą gola!

4 min - strzał Sulewskiego z 35 metrów zablokował... Lech. Chwilę później z dośrodkowaniem Brzuzego poradzili sobie gospodarze

9 min - Rzepa był bliski wykorzystania nieporozumienia Miszczuka z obrońcami! Niespodziewanie przejął piłkę na granicy pola karnego i oddał strzał, obroniony jednak przez bramkarza Arki!

15 min - dobra akcja Arki. Z lewej strony głęboko zacentrował Warcholak, do piłki doszedł Brzuzy, a Gry ratuje się wybiciem piłki na rzut rożny.

16 min - rzut wolny z okolicy lewej granicy pola karnego po zagraniu ręką jednego z gospodarzy. Dośrodkowanie Nalepy przelaciało tuż nad głową Abbotta! Było groźnie!

18 min - dobra akcja ofensywna Sulewskiego. Nasz zawodnik zagrał w pole karne dokładną piłkę do Calderona, ale ten przy próbie strzału został zablokowany!

23 min - fantastyczny strzał Fierki z 25 metrów! Miszuk był bez szans!

29 min - Osłowski zacentrował z rzutu wolnego, a piłka nie bezpiecznie minęła dwóch zawodników gospodarzy w naszym polu karnym

31 min - Abbott przyjął podanie od Calderona na 18 metrze i oddał strzał, szkoda że niecelny

34 min - bardzo dobra centra Sulewskiego z prawej strony, lecz poradzili sobie gryfici!

36 min - Lech został sfaulowany w odległości ok. 23 metrów od bramki Ferry, do piłki podszedł Calderon i trafił w mur! Dobitka Nalepy była bardzo niecelna.

39 min - ależ groźna kontra gospodarzy! Rzepa wbiegł w pole karne i mimo asysty Alana zdoła zacentrować, a interweniujacy Marcjanik przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką własnej bramki!

39 min - i znów sporo szczęścia gdynian! Główka Wickiego minimalnie ominęła naszą bramkę!

42 min - a tymczasem trener Dźwigała nie zamierza czekac ze zmianami i jeszcze przed przerwą zmienia aż dwóch zawodników! Schodzą Brzuzy i Calderon, a na murawie meldują się Ława i Jagiełło

44 min - znów z centrą Osłowskiego o włos minął się Skwiercz! Nie ma się co dziwić zdenerwowaniu Dźwigały, który bardzo przeżywa boiskowe wydarzenia

45 min - Wojowski pozostawiony bez opieki z lewej strony pola karnego mógł dograć wszędzie, a wybrał miejsce, gdzie stał jeden z dwóch obrońców Gryfa...

PRZERWA - trzeba uczciwie przyznać, że Gryf Wejherowo zasłużenie już do przerwy prowadzi z Arką. Już dwie zmiany przeprowadzone przez Dźwigałę świadczą o pełnej świadomości trenera o słabych poczynaniach jego podopiecznych i żółto-niebieskich czeka ostra reprymenda w szatni. Bezsprzecznie się przyda radykalna odmiana postawa Arki, aby odwrócić losy tej rywalizacji.

47 min - z rzutu wolengo z 35 meytrów bezpośrednio na bramkę uderzył Warcholak, ale strzał został zablokowany

49 min - groźna akcja zakończona niecelnym strzałem Osłowskiego!

50 min - niebezpieczne zagranie gryfitów bezpośrednio z rzutu rożnego mija poprzeczkę naszej bramki w niedużej odległości!

55 min - dobra akcja i dośrodkowanie Jagiełły przed bramkę gospodarzy. Główkował Lech, ale ponad bramką!

58 min - Michał Fierka opuszcza boiska i zbiera duża brawa od wejherowskiej publiczności. Zmienia go Ilanz.

61 min - bardzo dobra próba zagrania Jagiełły na głowę Abbotta! Minimalnie napastnik Arki mija się z futbolówką.

64 min - piłka w bramce Arki po główce Skwiercza, ale zawodnika Gryfa był na spalonym! Wielkie rozczarowanie mijscowych kibiców!

67 min - nadal nie układa się gra Arki. Wciąż dużo niedokładności w grze gdynian, a bardzo zmbitni zawodnicy Gryfa są wciąż bardzo niebezpieczni.

70 min - Miszczuk pewnie chwyta strzał z dystansu Wickiego!

71 min - ależ teraz dużo szczęścia przy Gryfie! Najpierw Abbott znów minimalnie nie sięgnął centry Ławy, a po chwili przy zagraniu Sulewskeigo w pole karne o mały włos sami nie wpakowali piłki do włanej bramki!

79 min - Arka próbuje atakować, ale brakuje poważniejszego zagrożenia bramce Ferry.

85 min - Kenner po podaniu Rzepy mógł już zamknąć sprawę awansu, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i odbita piłka wychodzi tylko na rzut rożny!

87 min - gospodarze bardzo szanują czas. Nic dziwnego, są o kilka minut od awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski!

88 min - zagranie z rzutu wolnego Ławy było niezłej jakości, ale znów uporali się z tą piłką gospodarze

90+2 min - próba dorzucenia piłki zza lini bocznej przez Warcholaka, ale w polu karnym faulował Abbott.

KONIEC - Gryf zasłużenie pokonuje Arkę i to on awansuje dalej! Nasz zespół podzielił los m.in. Termaliki i Olimpii Grudziądz i teraz może się skoncentrować tylko na rozgrywkach ligowych.